שתף קטע נבחר

הדלק שוב התייקר: "זה פשוט לגנוב מהציבור"

הדי המחאה החברתית שוככים, והממשלה העלתה את המחיר ב-2 אגורות. ליטר בנזין 95 אוקטן יעמוד מהיום על 7.29 שקל. מנהיג מחאת הדלק, זאב גראואר: "הממשלה מנצלת את ירידת מחיר הנפט בעולם כדי לגבות את החסר במסים"

מחיר הדלק עלה שוב הלילה (בין שבת לראשון), הפעם בשתי אגורות, ויעמוד על 7.29 שקל לליטר בנזין 95 אוקטן. זה יקרה חודשיים בלבד אחרי שהמס על הדלק ירד ב-32 אגורות במסגרת הטבה חד פעמית שיזם שר האוצר, יובל שטייניץ, בתגובה למחאה החברתית.

 

עוד כתבות בנושא מחירי הדלק:

 

"ההתייקרות הלילה לא נובעת מעליית מחירי הנפט בעולם" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"ההתייקרות הלילה לא נובעת מעליית מחירי הנפט בעולם"(צילום: shutterstock)

 

עליית מס הבלו אמנם מזערית, והיתה ידועה כבר לפני חודשיים, אך בעיני ראשי המחאה, היא מצביעה על כך שפג החשש של הממשלה מפני המחאה. זאב גראואר, ממובילי מחאת הדלק, אומר: "אנחנו רואים את הממשלה ממשיכה לגבות מאיתנו מסים מטורפים. ועדת טרכטנברג לא נתנה שום מענה לסוגיית המיסוי, והממשלה ממשיכה להתנהג ללא שינוי".

 

"ההתייקרות הנוכחית לא נובעת מעליית מחירי הנפט בעולם, אלא מעליית מס הבלו, והיא מתווספת לעלייה הקודמת מהחודש שעבר. זאת גזלנות לשמה. עושקים את הציבור. נוצר מצב שלוקחים מהציבור קרוב ל-60 אחוזי מס. כשמחיר הדלק בעולם יורד - הם מנצלים את ההזדמנות לגבות את החסר במסים. זה לגנוב מהציבור כסף, פשוט כך".

 

עוד כותרות בערוץ החדשות:

 

גראואר. "עושקים את הציבור" (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
גראואר. "עושקים את הציבור"(צילום: גיל נחושתן)
 

  

גראואר מסביר שהמחאה נגד מחירי הדלק מאורגנת על ידי מטה הדומה במבנה שלו להנהגת המחאה ברוטשילד. לדבריו,

הם שוקלים כעת מה יהיו פעולות המחאה בשבועות הקרובים. "אנחנו בתקופת חגים וזה קצת בעייתי", הוא מודה. "אני מקווה מאוד שנצא עם סדר פעולות לתקופה הקרובה, למרות שהדבר הכי יעיל לעשות זה להפעיל לוביסטים בכנסת וללחוץ על השרים".


פורסם לראשונה 01/10/2011 22:48

 

בהכנת הידיעה השתתפו אילנה קוריאל, מאור בוכניק וטלי חיל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממשיכים לתדלק. המחאה בדרך?
צילום: דלית שחם
גראואר. כמו ברוטשילד
צילום: גיל נחושתן
מומלצים