שתף קטע נבחר

צילום: אבי מועלם

רופאים הפגינו בחיפה: "אנחנו לפני אסון"

מתמחים ומומחים משלושת בתי החולים בחיפה מחו נגד ההסכם עם האוצר. ראש העיר, יונה יהב, הגיע להביע הזדהות: "אם הם יצאו להפגין סימן שהמצב קשה מאוד והמשבר עמוק"

מייחלים לשנה קצת טובה יותר: רגע לפני שהתפטרותם של מאות מתמחים נכנסת לתוקף בשבוע הבא, הפגינו בצהריים (יום ד') רופאים משלושת בתי החולים בחיפה בצומת חורב שבכרמל נגד ההסכם שנחתם בין ההסתדרות הרפואית לאוצר. המפגינים הזהירו מפני אסון וקריסתה של מערכת הבריאות. בהפגנה השתתף גם ראש העיר חיפה, יונה יהב, שהגיע להביע הזדהות עם המתמחים.

 

מאבק הרופאים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

"אם הם יצאו להפגין סימן שהמצב קשה מאוד והמשבר ברפואה הציבורית עמוק", אמר יהב ל-ynet, אך ציין כי הרשויות המקומיות לא יתערבו במשבר מאחר שאין להן כל השפעה על הנעשה בבתי החולים. "אם יבקשו מאיתנו לעזור, אנחנו פה".

 

 

הפגנת הרופאים, היום. "עומדים לפני אסון" (צילום: ד"ר מחול באדרה) (צילום: ד
הפגנת הרופאים, היום. "עומדים לפני אסון"(צילום: ד"ר מחול באדרה)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

את ההפגנה יזמו ראשי ועד הרופאים מבתי החולים רמב"ם, בני ציון וכרמל, ובין השאר, לקחו בה חלק רופאים מומחים ומנהלי מחלקות. ד"ר אודי אורגד, המתמחה במחלקת נשים בבית החולים רמב"ם סיפר כי בעקבות התפטרותם של כמעט כל עמיתיו, המחלקה שלו למעשה תושבת. "אנחנו עומדים בפני אסון", התריע, "לא יהיה מי שיטפל בחולים וגם לא יהיה ניתן להעביר אותם מבית חולים אחד לאחר, משום שהמצב יהיה זהה בכל בתי החולים וכך יהיה גם בבתי החולים במרכז הארץ".

 

ראש העיר יהב מביע הזדהות. "סימן שהמשבר עמוק" (צילום: ד"ר מחול באדרה) (צילום: ד
ראש העיר יהב מביע הזדהות. "סימן שהמשבר עמוק"(צילום: ד"ר מחול באדרה)
 

יו"ר ועד הרופאים בבית החולים בני ציון, ד"ר בועז וולר, הוסיף: "המחאה היא דווקא של המומחים ומנהלי מחלקות שיוצאים למחות ולצעוק נגד ההסכם ולהגיד שהמשבר הגדול רק הולך

ומתקרב".

 

לדבריו, "לדעתנו, הפיתרון הוא אחד והוא לבטל את ההסכם. אנחנו פונים לראש הממשלה שיתערב כדי להציל את מצב הרפואה בישראל. לכל אלו שאומרים שאי אפשר לבטל את ההסכם, זה לא נכון בכלל. אם הסכם לא טוב, תמיד אפשר למצוא את הדרכים לשנות ולהוסיף לו".

 

מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים רמב"ם וחבר ועד הרופאים, פרופסור יהודה אולמן, אמר כי "החרדה העיקרית היא מה יהיה בתחילת שבוע הבא, ש-80 אחוז מהמתמחים יעזבו במהלך השבוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חותמים על מכתב ההתפטרות
צילום: בן קלמר
מומלצים