שתף קטע נבחר

שעון הקיץ הסתיים: מחוגי השעון הוזזו שעה אחורה

בשעה 2:00 בלילה הוזזו המחוגים שעה לאחור. שעת השינה הנוספת לא מנחמת רבים: "מדכא לעשות סידורים אחרי העבודה כשחשוך בחוץ"

לא שכחתם להזיז שעונים? הזמן עובר, החוקים והתקנות מתעדכנים, אבל דבר אחד לא משתנה: שעון החורף עדיין נכנס לתוקף מוקדם - לדעת רבים, מוקדם מדי. הלילה בשעה 2:00 הוזזו מחוגי השעון שעה אחת אחורה, כך שהשעה תהיה 1:00.

 

ממשרד הפנים נמסר כי במושב החורף של הכנסת תידון הצעת חוק שתקבע את מספר הימים של שעון הקיץ, ללא קשר ללוח השנה העברי. הצעת החוק נולדה בעקבות המלצות ועדה שמינה שר הפנים. הוועדה קבעה כי שעון הקיץ יחל ביום שישי הקודם ליום ראשון האחרון בחודש מרס, ויסתיים ביום ראשון בשבוע שאחרי 1 באוקטובר. בסך הכל יימשך שעון הקיץ 193 ימים - במקום 170 עד 191 ימים, כפי שנהוג כיום.

 

מזיזים את המחוגים לאחור ב-02:00, מוכנים? (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מזיזים את המחוגים לאחור ב-02:00, מוכנים?(צילום: ירון ברנר)

  

גם מתנגדי שעון החורף נהנו משעת שינה נוספת, אך מתברר שזה לא ממש מנחם אותם. "אני מאוכזב מכך שמחר ייכנס לתוקפו שעון החורף", אמר שי, בן 26 מתל אביב, "השמש שוקעת מוקדם ויש פחות שעות אור. זה גם מסוכן לנהגים ולהולכי הרגל, כי בשעות האור רואים טוב יותר כלי רכב ובני אדם מאשר בשעות החושך. מלבד זאת, מדכא לעשות סידורים אחרי העבודה כשחשוך בחוץ".

 

"כל הנושא הזה חייב להיפתר אחת ולתמיד", אומר שי, "בשנה שעברה התחיל שעון החורף חודש וחצי לפני שהוא שהתחיל באירופה, וגם השנה הוא מגיע אלינו מוקדם. זה לא הגיוני, צריך ששעון החורף יתחיל בישראל בדיוק ביום שהוא מתחיל באירופה, אם לא להשאיר את שעון הקיץ במשך כל ימות השנה".

 

גם ויטל, בן 26, מתמחה בראיית חשבון במתחם הבורסה ברמת גן, מאוכזב מהמעבר לשעון החורף מחר. את הזמן בפקקים חזרה הביתה למקום מגוריו לחולון הוא יצטרך להעביר בחושך. "החשיכה שמגיעה מוקדם גורמת לאנשים מבחינה פסיכולוגית לא לצאת החוצה. מקבלים דיכאון אוטומטי וחוסר רצון לצאת. זה פוגע קשות בכלכלה".

 

האם אתם בעד או נגד מעבר לשעון חורף כעת? סמנו והגיבו


פורסם לראשונה 01/10/2011 19:05

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים