שתף קטע נבחר

טיל לאו במחסן: החשודה - עו"ד ליאורה ברקו

בית המשפט האריך ביומיים את מעצר הפרקליטה שכבר נידונה בעבר למאסר. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, עו"ד ליאורה ברקו חשודה שהחביאה במחסן בקומת מגוריה כלי נשק ותחמושת

הקו הדק שבין ייצוג עבריינים למעשים פליליים: בית משפט השלום ברמלה האריך בצהריים (יום א') ביומיים את מעצרה של עו"ד ליאורה ברקו, החשודה שהחביאה במחסן בבניין מגוריה בראשון לציון כלי נשק ותחמושת, בהם טילי לאו, רימונים, אקדחים ורובים.

 

עוד בפלילים:

 

עו"ד ברקו, שייצגה בעבר אנשי ארגוני פשע, מיוצגת כעת על-ידי עורכי הדין תמיר סננס, ארי קדרי וירון ברזילי, ודוחה את הטענות נגדה בתוקף. "מרשתי מכחישה מכל וכל את החשדות המיוחסים לה", אמר סננס. 

 

המחסן בו התגלו אמצעי הלחימה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
המחסן בו התגלו אמצעי הלחימה(צילום: עידו ארז)

 

בדיון טענו הסנגורים כי למשטרה אין הוכחה שכלי הנשק ואמצעי הלחימה שנתפסו שייכים לברקו. "זה יכול להיות קשור לכל אחד מדיירי הבניין", אמרו. מנגד, נציג המשטרה, רב-סמל איתי קוקס מימ"ר מרכז, הציג מסמכים סודיים, שלטענת המשטרה, קושרים את עורכת הדין לאמצעי הלחימה ולכלי הנשק.   

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בסופו של הדיון קבע השופט הישאם אבו-שחאדה כי "החשד הסביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשודה, מתבסס על המסמכים שסומנו על-ידי" והאריך ביומיים את מעצרה של ברקו.

 

עו"ד ליאורה ברקו, היום. "רתמו את העגלה לפני הסוסים" (צילום: יואב מלכה) (צילום: יואב מלכה)
עו"ד ליאורה ברקו, היום. "רתמו את העגלה לפני הסוסים"(צילום: יואב מלכה)

 

לאחר הדיון אמר עו"ד ברזילי כי "העגלה נרתמה לפני הסוסים. אני מאמין למשטרה שמצאה אמצעי לחימה במחסן בקומה בה היא גרה. חשוב לי להדגיש שבאותה קומה מתגוררים גם אנשים נוספים ואין שום דבר שקושר את החשודה לאותם אמצעי לחימה שנמצאו מכיוון שמדובר במחסן משותף של כל דיירי הקומה. לכן, אני לא מבין מדוע מלכתחילה היא נעצרה".

 

לדברי הסנגור, "אני חושב שקודם כל צריך לייצר חשד כלומר, אם היה משהו שקושר אותה אל אמצעי הלחימה כמו טביעת אצבע, הייתי מבין. לכן לדעתי, היה צריך קודם כל לחקור ואחר כך לעצור. מכיוון שבמקרה הזה אין שום דבר שקושר אותה, הסדר פה התהפך, הגם שהמדינה ביקשה שמונה ימים, בית המשפט קיבל את טענתנו בחלקן וקצב את מעצרה ליומיים". הוא ציין כי ברקו "מרגישה רע מאוד" והדגיש כי "אין שום קשר בין העבר והתיק בו הורשעה לבין התיק הנוכחי וחבל שיוצרים קשר יש מאין".

 

לא הסתבכות ראשונה 

אפילו חוקרי המשטרה הוותיקים שרגילים לטפל בארגוני פשיעה ולחפש אחרי אמצעי לחימה שהם אוגרים, התפלאו כאשר גילו את גודל ה"סליק" וכמות כלי הנשק האיכותיים שנמצאו בתוכו. מה שהפתיע אותם יותר היא העובדה שאמצעי הלחימה המסוכנים נמצאו בתוך בניין מגורים בלב העיר.

 

הבניין בו נמצא מחסן הנשק (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבניין בו נמצא מחסן הנשק(צילום: עידו ארז)
  

במשטרה גילו על ההפתעות במחסן כאשר אזרחים דיווחו לתחנה בראשון לציון כי הם חוששים שיש במקום חפצים חשודים. השוטרים שהגיעו פתחו את המחסן, ונדהמו. הם הבינו שמצבור הנשק שייך ככל הנראה לארגוני פשע.

 

מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, הטיל את המשך החקירה על היחידה המרכזית של המחוז (ימ"ר) בפיקוד ניצב-משנה יגאל בן שלום. חוקרי היחידה עצרו אתמול את עורכת הדין שהמחסן נמצא לטענתם בקומה שבה היא מתגוררת בבניין.

 

זו אינה הפעם הראשונה שברקו מעורבת במקרה פלילי. לפני כחצי שנה, הורשעה בכך שסיפקה סמים לעבריינים איציק בר מוחא ואלירן דריי בעת שריצו עונש מאסר בכלא. ברקו הגיעה לבקרם בכלא השרון בנובמבר 2007 כשברשותה שפתון מסוג "labello" שהכיל בתוכו 2.93 גרם סם מסוג קוקאין, עשרים כדורי קלונקס, שני כדורי ויאגרה וכן מכל דבק פלסטי.

 

חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים עקבו אחריה על סמך מידע מודיעיני שהיה ברשותם, ותיעוד האירוע הוביל בסופו של דבר להגשת כתב אישום נגד המעורבים ולהרשעתם. על ברקו נגזרו שבעה חודשי מאסר, אך בשל הליכים בבית המשפט העליון טרם החלה לרצותם. בר מוחא, המוכר כ"ראש הכנופייה הירושלמית", נידון לשנת מאסר ואילו על דריי נגזרו חמישה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד ליאורה ברקו. מכחישה
צילום: אבי מועלם
מעצרה הוארך ביומיים
צילום: יואב מלכה
עו"ד סננס. מייצג את ברקו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים