שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דניאל מעוז הוא עורך דין: "פרקליט יעיל שהצטיין"

  הותר לפרסום כי הנאשם ברצח הוריו הוא עו"ד, שעבד במשרדו של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר. הוא גם חוזר על-ידי משרדים בכירים אחרים. "דניאל סיפר בראיון על הוריו הנהדרים. הוא עבד במשרד שמרוויחים בו יפה, אז איך חסר לו כסף?"

  אחר הצהריים (יום א') הותר לפרסום כי דניאל מעוז, בן 28 מירושלים שנאשם ברצח הוריו נוח ונורית מעוז, הוא עורך דין. עד כה היה צו איסור פרסום על פרט המידע הזה. עד לאחרונה עבד מעוז במשרדו של עורך הדין שלמה כהן, ששימש כיו"ר לשכת עורכי הדין הארצית.

   

  הרצח במשפחה - הכתבות האחרונות

   

  מעוז, שנאשם כי רצח את הוריו כדי לזכות בכספי הירושה שלהם וכך לכסות על חובותיו מהימורים, למד משפטים באוניברסיטת חיפה, ולקח שם חלק פעיל בתא "נטו" של אגודת הסטודנטים. גורמים באגודה סיפרו כי הם זוכרים אותו היטב, והוכו בהלם למשמע המעשים שבהם הוא נאשם. הוא סיים את לימודיו בהצטיינות.

   

  דניאל מעוז עם הגשת כתב האישום נגדו בשבוע שעבר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  דניאל מעוז עם הגשת כתב האישום נגדו בשבוע שעבר(צילום: גיל יוחנן)

   

  "הוא היה פעיל מאוד בתא, בחור לעניין - נחמד, חייכן ואדיב", נזכרו. "הוא היה מעורה בכל מה שקורה, ולקרח חלק פעיל בפעילויות של האגודה. זה הלם גדול, התדמית שהוא שידר שונה בהרבה ממה שמתברר עכשיו". חבריו של מעוז סיפרו כי עוד במהלך לימודיו לתואר הראשון ביקש ממנו עו"ד אבי פילוסוף, חתנו של יצחק רבין ובעלי אחד המשרדים הגדולים בתל-אביב, שמעוז יעשה את הסטאז' אצלם.

   

  ש', אחד מחבריו של מעוז מימיהם כסטודנטים למשפטים באוניברסיטת חיפה, סיפר כי הגיע לבית משפחת מעוז לאחר הרצח כדי לנחם את חברו, עוד לפני שנודע כי הוא הנאשם במעשה. "כל המשפחה ישבה שם באבל, הבן-אדם היה שבור לגמרי, הוא היה מפורק, ממש לא כמו מישהו שמעורב במעשה", סיפר החבר. הוא ציין כי מעוז אמר לו שאין לו כל חשד בנוגע לזהות הרוצח.

   

  את לימודיו במשפטים בחיפה סיים ב-2009. הוא התמחה בנושאים משפטיים הקשורים לקניין רוחני. "בשלב זה של חייו הוא רכש חברים רבים, אנשים מספסל הלימודים", סיפר אחד החברים. "אנשים אהבו את החריפות והחריצות שלו. הוא התגלה עד מהרה כעורך דין מעולה. גם ניתן לומר שיש לו יכולות חברתיות לא מבוטלות".

   

  עסק בזיופים של חברות גדולות

  עם סיום לימודיו וקבלת תעודת העורך דין, ובשל ציוניו, ביקש ממנו משרדו של עו"ד פילוסוף לעבור את הסטאז' אצלו, ואז גם עבר להתגורר ברחוב רבי טרפון בתל-אביב. בסיום הסטאז' הוא החל לעבוד במשרד של שלמה כהן במגדל המאה, שם עסק בארבעת החודשים שלפני הרצח בעיקר בנושאי זיופים של חברות גדולות. בין לבין עבד בכמה משרדי עורכי דין אחרים בתל-אביב לתקופות קצרות, כגון בן שחר לקנר ושות'.

   

  אחיו של הנאשם ברצח בבית המשפט. התנערו ממנו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  אחיו של הנאשם ברצח בבית המשפט. התנערו ממנו(צילום: גיל יוחנן)

   

  חברו ש' סיפר כי מעוז התמחה במשפט הנוגע לקניין רוחני, ולדבריו הנסיבות הקושרות את מעוז למעשה מוזרות לו לא פחות. "המשרד שבו הוא עובד מייצג את 'דיסני', זה משרד חזק, מרוויחים שם יפה, כך שמוזר לי שהוא היה זקוק לכסף מהוריו. אני סומך על המשטרה, אבל אם זה באמת הסיפור, אני אזדעזע".

   

  "שאלוקים ישמרני, זה לא יכול להיות, זה לא ייתכן", הגיב גם אחד ממייסדיו של משרד עורכי דין מוכר שבו עבד מעוז. בעלי המשרד, שגם ראיין את מעוז לפני קבלתו, סיפר על בחור "מדהים, מדהים. הוא היה מקסים, עלם חמודות, עורך דין יעיל שגם אחרי שעזב אותנו עבר למשרד רציני".

   

  עורך הדין סיפר כי מעוז הרשים לטובה בראיון הקבלה שלו: "הוא סיפר על המשפחה הירושלמית הנחמדה שלו, על ההורים
  הנהדרים, והאמא שעובדת במשרד הפטנטים. הוא היה הירושלמי הנחמד ששוכר דירה בתל-אביב כדי לעבוד כאן, הכי בנאלי שיש".

   

  גם על יתר העובדים במשרד שבו עבד עד לפני כשנה, השאיר מעוז רושם של בחור נעים הליכות. "הדבר האחרון שעולה על הדעת הוא שמישהו כמוהו עסק בהימורים או עשה דבר זוועתי כזה. אנחנו בודקים בציציות של כל מועמד וזה שוק. אם הוא רצח את הוריו, אז כל אדם ואדם הוא רוצח בפוטנציה", אמר הבעלים ההמום.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו מורן אזולאי ויאיר אלטמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דניאל מעוז בבית המשפט. "אהבו את החריפות שלו"
  צילום: גיל יוחנן
  הבן הנאשם ברצח והוריו ז"ל. "סיפר על המשפחה הנחמדה שלו"
  מומלצים