שתף קטע נבחר

שטייניץ: 'יהיו אולי כמה תיקונים - אך הדו"ח יעבור'

שר האוצר התבטא בביטחון על דחיית ההצבעה על מסקנות ועדת טרכטנברג: "היה נכון להצביע על זה היום, אך לא נורא אם זה ייקח עוד כמה ימים". מקורות בסביבתו אמרו ל-ynet כי ההתנגדות לאישור היא בעיקר על רקע לוח הזמנים הצפוף, ולא בשל בעיות עקרוניות של השרים

מקורות בסביבתו של שר האוצר, יובל שטייניץ, אמרו הערב (ב') כי ההתנגדות בקרב שרי הממשלה לאישור מסקנות ועדת טרכטנברג היא בעיקר על רקע לוח הזמנים הצפוף שניתן להם לאישורן, ולא בשל בעיות עקרוניות. הם מאמינים שעד יום ראשון, בעוד כשבוע, דו"ח הוועדה יעבור בממשלה.

 

 

רוח דומה שידר הערב גם שר האוצר עצמו, שהתייחס בראיונות לכלי התקשורת בנושא ואמר: "בסך הכל יש פה דו"ח עם תיקון חברתי מאוד חשוב. היה נכון להצביע על זה היום, אך לא נורא אם זה ייקח עוד כמה ימים. יהיו אולי כמה תיקונים קטנים, אך העיקר צריך להתממש".

 

לדברי השר, "ראש הממשלה ימשיך לדבר עם חברי הקואליציה, ואין לי ספק שנמצא רוב להעברת מסקנות ועדת טרכטנברג. הממשלה לא תחמיץ הזדמנות לתיקון חברתי".

 

"המלצות טרכטנברג מובילות לתיקון מאוד משמעותי שיכול להביא לחיסכון של מאות שקלים למשפחה הממוצעת", אמר השר והוסיף כי "אין מדינה אחרת שמסוגלת לעשות תיקון כזה היום - הממשלה מחוללת כאן תיקון עצום למען שינוי חברתי אמיתי".

 

מאזן הכוחות כעת הוא שמתוך 29 שרים, 16 מתנגדים, 13 תומכים והשר דניאל הרשקוביץ מתלבט. "ההתנגדות שלנו היא לא טכנית אלא מהותית", אמר שר הפנים, אלי ישי בתגובה לדחיית ההצבעה, "יש פה התעלמות מהשכבות החלשות וחוק הדיור הציבורי ועד שלא יהיו תיקונים – נצביע נגד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' מנואל טרכטנברג ושר האוצר שטייניץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים