שתף קטע נבחר

המחבל מלוקרבי ממיטתו בלוב: תנו למות בשקט

האיש האחראי למותם של 270 בני-אדם שוחרר לפני שנתיים מהכלא הסקוטי בשל "מחלתו הסופנית", אך בראיון שהעניק הוא נראה חיוני מתמיד. אל-מגרהי: המערב הגזים במידת מעורבותי בפיצוץ המטוס האמריקני מעל העיירה הסקוטית ב-1988

חולה סופני או חולה מדומה? לפני שנתיים הוא שוחרר מהכלא הסקוטי משום ש"נותרו לו חודשים ספורים לחיות", ובחודש שעבר הוא היה "על סף מוות", מחוסר הכרה ומונשם בחמצן. אולם אתמול (יום ב'), המחבל מלוקרבי, עבד אל-בסט עלי מוחמד אל-מגרהי, נראה בריא מספיק בשביל להתראיין ולטעון לחפותו.

 

המחבל מלוקרבי - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

אל-מגרהי אחראי לפיצוץ מטוס "פאן אם" האמריקני מעל העיירה הסקוטית לוקרבי ב-1988, בו נהרגו 270 בני אדם, 259 מהם היו על סיפון המטוס ו-11 היו על הקרקע. לטענתו, במערב הפריזו במידת האחריות שלו לפיגוע הקטלני.

 

נותרו לו חודשים ספורים לחיות? אל-מגרהי  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נותרו לו חודשים ספורים לחיות? אל-מגרהי (צילום: רויטרס)

 

"המערב הגזים עם השם שלי. העובדות יתבהרו יום אחד ובתקווה שבעתיד הקרוב. בעוד כמה חודשים מעכשיו, תהיו עדים לעובדות חדשות בפרשה", אמר אל-מגרהי, שחולה בסרטן בבלוטת הערמונית.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

לפני חמישה שבועות צולם אל-מגרהי בווילה היוקרתית של משפחתו בטריפולי כשהוא עוטה על פניו מסיכת חמצן. את דבריו לתקשורת הוא העביר דרך קרובי משפחתו.

אך אתמול הוא כבר היה מסוגל לדבר בעצמו ונראה שהצבע שב ללחייו. "בבקשה תניחו לי. נותרו לי עוד כמה ימים, שבועות או חודשים (לחיות)", הוא אמר לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

הרשויות בסקוטלנד החליטו לשחרר את אל-מגרהי, בטענה שנותרו לו פחות משלושה חודשים לחיות, לאחר שחלה בסרטן בבלוטות הערמונית. חודש לאחר שחרורו, דווח ב"סאנדיי טלגרף" הבריטי כי ממשלת לוב שילמה עבור ראיות שיסייעו לשחרורו מוקדם, שכן על פי החוק הסקוטי, שחרור אסירים מטעמי חמלה יעשה רק אם נותרו להם שלושה חודשים או פחות לחיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חף מפשע". אל-מגרהי
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
270 הרוגים באסון הקטלני. לוקרבי
צילום: רויטרס
מומלצים