שתף קטע נבחר

בג"ץ לצוער שהודח בשל שירת נשים: לא מתערבים

שופטי בג"ץ לא קיבלו את עתירתו של החייל יואל גליקמן, שהודח מקורס קצינים אחרי שיצא מחדר בזמן שנשמעה שירת נשים: "לא נוהגים להתערב בהוראות צה"ל"

עתירתו של יואל גליקמן, צוער שהודח מקורס קצינים אחרי שסרב פקודה ויצא מחדר בו נשמעה שירת נשים - נדחתה אחר-הצהריים (יום ד'). נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, והשופטים אליעזר ריבלין ומרים נאור, דחו את העתירה בטענה כי העניין נוגע לרשויות הצבא ולא לבית המשפט.

 

הדחת הצוערים - כתבות נוספות ב-ynet:

 

השופטים ציינו בהחלטתם כי בימים אלו נערכת עבודת מטה בצבא בעניין שירת נשים, וכי המלצות צפויות להימסר בשבועות הקרובים. "תחזור לקורס אחר ותגמור אותו בהצלחה", אמרה הנשיאה ביניש לגליקמן עם מתן ההחלטה.

 

במהלך הדיון אמרה הנשיאה לגליקמן: "הבקשה שלך היא שאנחנו ניכנס לתוך הוראות צה"ל, דבר שאנו לא נוהגים לעשות. כאשר אומרים לנו שיש עבודת מטה, אז על פי הכללים שלנו אנו לא מתערבים עד שתתברר מדיניות הצבא בנושא זה".

 

הנשיאה הוסיפה כי "המקום להתלונן נגד המפקד זה לא אצלנו. זה עניין בתוך הצבא, זה עניין פנים צה"לי. השאלה איך

מפרשים את מדיניות צה"ל תתברר בעבודת המטה".

 

גליקמן טען כי צה"ל למעשה עבר על הוראות החוק ועל הפקודות הקיימות. "מדובר בנושא בעייתי", אמרה לו ביניש בדיון. "יש מדרג, והמדרג הראשון הוא שיש את הציות למפקד, אלא אם מדובר בפקודה בלתי חוקית בעליל".

 

לאחר הדיון אמר אביו של יואל, יוסי גליקמן: "אנחנו מאוכזבים. ציפינו שבית המשפט יקבל את העתירה. מאוד יצער אותנו אם עבודת המטה תקבע שמה שהמג"ד עשה זה נכון. ייתכן שנגיש עתירה נוספת לבג"ץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בג"ץ. "לך לקורס אחר"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים