שתף קטע נבחר

בואו לבקר: בית הכנסת שלי (חלק ב')

היינו בבתי הכנסת היפים בארץ ובעולם, וכעת ynet יוצא למסע בין בתי כנסת של אנשי ציבור. רוצים להתפלל עם איציק זוהר, יהורם גאון, אורנה דץ, יוכי ברנדס או מיקי ברקוביץ'? חפשו את המקום שלהם בתמונות. פרויקט חגיגי ומיוחד

זו השנה הרביעית ברציפות שבערב יום כיפור ynet יוצא למסע בין בתי כנסת. לפני שלוש שנים בחרו אדריכלים מובילים בתי כנסת יפים במיוחד בארץ, לפני שנתיים יצאנו בעקבות המלצות הגולשים, ואשתקד סיירנו מסביב לעולם בהמלצתם של חזנים. השנה אנו מגישים לכם רשימה של בתי כנסת קהילתיים יותר, מקומיים, לפעמים אפילו שכונתיים - שנבחרו על-ידי עשרה אנשי ציבור שמתפללים בהם.

 

 

פרויקט בתי הכנסת:

 

אתמול הצגנו חמישה בתי כנסת ראשונים, וערב החג אנו גאים להגיש את החמישה הנוספים שמשלימים את הפרויקט. כל אחד מבתי הכנסת מלווה בגלריית תמונות ובהסבר קצר על המקום, מפי המתפלל שבחר בו. כמו כן תוכלו למצוא את זמני התפילות, כך שאם אתם בסביבה תוכלו גם לקפוץ במהלך החג.

 

גמר חתימה טובה.  

 

אלעזר שטרן

בית כנסת במצפה הושעיה 

 

צילום: חגי אהרון

 

"אל בית הכנסת אני מגיע כמה פעמים בשבוע, ובוודאי שבחגים וביום כיפור. זהו בית הכנסת של היישוב, ואני מתפלל בו בקביעות. מה שיפה הוא שכל העדות מוזמנות לכאן, כל חזן יכול לעלות ולנהל את התפילה בנוסח המועדף עליו".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 16:45

שחרית - 7:00

מנחה ומיד אחריה נעילה - 15:00

 

אורנה דץ

בית כנסת "שלום שבזי" 

 

צילום: בן קלמר

 

"בילדותי הייתי מגיעה לבית כנסת עם סבי וסבתי, אך עתה אני מגיעה לעיתים רחוקות. ביום הכיפורים אני מגיעה רק לתפילת נעילה. קשה לי להיות בבית כנסת במהלך הצום, אני די מעולפת, אבל חשוב לי לשמוע את תקיעת השופר בסוף הצום. אני הולכת להתפלל דווקא שם כי אני חצי תימניה, והנוסח דומה לזה ששמעתי בילדותי".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:15

שחרית - 6:00

נעילה - 17:00

    

נעמה בצלאל

בית כנסת "משכן הראל"

 

צילום: ירון ברנר

 

"לבית הכנסת אני הולכת ביום כיפור בשביל לחוש את הקהילה והאחדות של כל האנשים שבאים - ובאים הרבה. אני בדרך כלל לא הולכת לתפילות עצמן, אלא מגיעה לחלק מנעילה ותקיעת שופר".

 

כל נדרי - 17:00

שחרית - 8:00

נעילה - 16:30 

 

יהורם גאון

בית כנסת "היכל אברהם" 

 

צילום: דלית שחם

 

"לבית הכנסת הגעתי בתור ילד, ואני ממשיך להגיע אליו לפרקים גם כאדם מבוגר. ביום כיפור אני נמצא שם כל היום מאחר שאני פייטן, ויחד עם הפייטן ד"ר משה בן בסט ופייטן נוסף אנו מלווים את החזן לאורך כל התפילות. 

 

"למעשה, אני מתפלל בבית הכנסת שאחי הקים בתוך המתנ"ס, כדי שאמא שלנו תוכל ללכת להתפלל בנוסח ספרדי, כמו שהיתה רגילה בירושלים. בהתחלה היו בבית הכנסת מעטים והייתי צריך לרדת לרחוב כדי לאסוף אנשים למניין, אבל היום זה גדל מאוד ומגיעים המון אנשים".

 

זמני תפילות:

כל נדרי - 17:15

שחרית - 7:30

נעילה - 17:00

 

רגב הוד

בית כנסת "היכל שלום שבזי" 

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

"ביום כיפור אני מבלה בבית כנסת לאורך כל היום, ובמיוחד אני אוהב את תפילת נעילה. בית הכנסת הזה קרוב למקום מגוריי, ושם התפללתי פעמים רבות עם אבי בימי ילדותי. האווירה בו משפחתית וחמה, והתפילה עוברת בנעימים".

 

זמני תפילות

כל נדרי - 17:00

שחרית - 7:00

נעילה - 16:45

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלעזר שטרן. במצפה הושעיה
צילום: ירון ברנר
צילום: יהונתן צור
אורנה דץ. ברמת גן
צילום: יהונתן צור
נעמה בצלאל. ברמת אפעל
צילום: גיא הכט
יהורם גאון. ברמת השרון
צילום: רענן כהן
רגב הוד. ברחובות
צילום: עידו איזק
מומלצים