שתף קטע נבחר

שש שנות מאסר לאם שהשליכה ילדיה מהחלון

האם הורשעה בעסקה רק בחבלה בנסיבות מחמירות, לאחר שזרקה את בת השש ובן הארבע מהחלון וביקשה להתאבד. "מקרה שבו הורה מתיר את נפש ילדיו מיוסרת לעד", כתבו השופטים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (יום ה') שש שנות מאסר על האם שהשליכה את שני ילדיה מחלון דירתם לפני כשנה. האם הורשעה בחבלה בנסיבות מחמירות במסגרת עסקת טיעון. "זהו אחד מאותם מקרים קשים, במסגרתם הורה חוטא לתפקידו הטבעי כלפי ילדיו, ובמקום לאהוב, לחבק, לשמור ולהגן עליהם, הוא פועל באופן מנוגד ופוגע בעצמו בילדיו, פגיעות פיזיות קשות וחמורות ומתיר את נפשם מיוסרת לעד", כתבו השופטים בהחלטתם.

 

הרכב השופטים ברשות השופטת שרה דותן הסכימו שמדובר "במואשמת קשת יום, אשר נסיבות חייה לא היטיבו עימה. אלו הובילו אותה להתמכרות אלכוהולית ובכך התמודדה עם קשיי היום יום". על אף התמכרותה לטיפה המרה, האם נמצאה כשירה לעמוד לדין.

 

האם, בת 38, זרקה את בתה בת השש ובנה בן הארבע מחלון הקומה הרביעית של דירתם בדרום תל אביב, והסבירה לאחר מכן כי רצתה "להרוג את הילדים ולהתאבד".

 

"באורח מפתיע על גבול הבלתי יאמן, מצבם הפיזי של הקטינים טוב", נכתב בגזר הדין.

השופטים ציינו כי ככל הנראה "יידרש לקטינים עוד זמן רב וטיפול אינטנסיבי כדי לעבד את הטראומה שסבלו מידי אמם-הורתם".

 

על פי החוק, העונש על עבירות התעללות בקטין בן משפחה הוא מאסר של תשע שנים, ועשר שנים בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות כלפי בן משפחה. עו"ד אורי קינן, שייצג את האם בתיק מטעם הסנגוריה הציבורית, ביקש להקל עליה בשל נסיבות חייה הקשות והעובדה שהביעה חרטה ולקחה אחריות על מעשיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלון הדירה ממנה הושלכו הילדים
צילום: עופר עמרם
הסניגור אורי קינן. ביקש להקל
צילום: מתי אלמליח
מומלצים