שתף קטע נבחר

אלמנתו של סאדאת: בעלי טעה במינוי מובארק

במלאת 30 שנה להתנקשות בבעלה, מתחה הגברת הראשונה לשעבר של מצרים ביקורת על סגנו. "מובארק לא הצליח למלא את הריק אשר הותיר סאדאת במצרים. מוסד הנשיאות נעשה חלול וריק ממפקד". על המהפכה: "היתה תחושה שזה הולך לקרות"

תוקפת את הנשיא המודח: במלאת 30 שנה להתנקשות בבעלה, אלמנתו של נשיא מצרים המנוח אנואר סאדאת ניצלה ראיון טלוויזיני מיוחד שנערך עימה כדי לתקוף את מי שהיה סגנו של בעלה, חוסני מובארק. "בימי סאדאת ונאצר היתה משמעת ודבקות. היה סוג של אופטימיות ושמחת ניצחון לאחר שניצחנו ב'מלחמת אוקטובר' (מלחמת יום הכיפורים - ר"נ), אמרה ג'יהאן סאדאת.

  

מצרים בעידן פוסט מובארק - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

בראיון שהעניקה לתכנית "באוויר" בערוץ המצרי "אורביט", אמרה סאדאת כי "מובארק לא הצליח למלא את הריק אשר הותיר סאדאת במצרים. מוסד הנשיאות נעשה חלול וריק ממפקד גדול שיכול לעמוד באומץ מול משברים. הבחירה של סאדאת במובארק היתה טעות גדולה".

 

צילום: AP

 

היא התייחסה לתקופה שקדמה להפגנות במצרים ואמרה כי "לעם המצרי היתה תחושה שמשהו הולך לקרות. היתה תחושה כללית בקרב המצרים לאור תקופת השלטון הארוכה של מובארק, יוקר המחיה, הזיוף בבחירות לפרלמנט, ניצול משרות השלטון, מכירת הקרקעות במחירים מגוחכים ועניין הורשת השלטון".

 

"איננו מכחישים שהוא (מובארק) הגן על מצרים מדברים רבים כמו מניעת מלחמות עם ארץ כזאת או אחרת, אך הוא לא ניצל את תפקידו כנשיא הרפובליקה כדי לעצור את גזל אוצר המדינה והשתלטות אנשי העסקים על וילות, ארמונות, מכוניות מפוארות ומטוסים פרטיים", אמרה אלמנתו של הנשיא המנוח. "מובארק לא היה קשור לעמו, וזה ההבדל בינו לבין סאדאת אשר חש את פעימות הלב של הרחוב ונטה אליהם".

 

אנואר סאדאת נרצח ביריות מתנקש לפני שלושים שנה בדיוק בעת המצעד הצבאי המציין את פרוץ מלחמת יום הכיפורים בה רואים המצרים כניצחון על ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חש את פעימות הלב של העם המצרי". אנואר סאדאת
צילום: AP
"בימי בעלי היתה משמעת ודבקות". ג'יהאן סאדאת
צילום: איי פי
מומלצים