שתף קטע נבחר

כפרה עליהם: התרנוגלים - לבית תמחוי

כל שנה יוצא קצפם של המתנגדים לכפרות על אלו המסובבים מעל ראשם את התרנגולים - ואז שולחים אותם לשחיטה. אך כנראה שגם מי שסבור שזהו מנהג ברברי, יוכל לראות בכפרות של כולל חב"ד בירושלים נקודת אור

רבים רואים בכפרות עם תרנגולים מנהג ברברי שעבר זמנו. גם בקרב הפוסקים יש מי שסבור שעדיף לתת צדקה - אבל יש גם מי שרואה בסיבוב התרנגולים מעל הראש מורשת ומסורת חיובית, שיש להמשיכה.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

בכולל חב"ד בירושלים לא מוותרים על הכפרות עם התרנגולים, אבל לאחר שחיטתם הם לא נשלחים לשוק - אלא לבית תמחוי. שם, יש מי שנהנה מהמנהג (במיוחד כשהוא בא בצורה של שניצל).

 

בסביבת יום הכיפורים המילה החמה היא "סליחה". עוד לפני הכפרות, במהלך חודש אלול, רבים קמים בשעת בוקר מוקדמת כדי לומר סליחות. בשנים האחרונות הפכו סיורי הסליחות לאירוע בפני עצמו, ואמש (יום רביעי) התקיים סיור סליחות מיוחד לחברי המועצה הציבורית של עמותת אלע"ד.

 

הסיור התקיים לרגל חשיפתה של מנהרת המסתור מעיר דוד לכותל המערבי. בין חברי המועצה שהשתתפו - חתן פרס נובל אלי ויזל, שופט בית המשפט העליון בדימוס צבי טל, האלופים בדימוס עמוס ידלין ואלעזר שטרן, פרופ שלמה מור יוסף, יורם גאון, ומפקד מחוז ירושלים לשעבר, מיקי לוי. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים