שתף קטע נבחר

דפני ליף נפגשה עם ישי: "יצא גבר, ליברמן תלמד"

"לליברמן יש מה ללמוד :)" כתבה יוזמת המחאה בפייסבוק אחרי שנועדה עם שר הפנים, שסירב לתמוך בהמלצות טרכטנברג

מחברים את הקצוות: בזמן שבממשלה דנו הבוקר (יום א') בהמלצות ועדת טרכטנברג שקמה כתגובה למחאה החברתית, עזב את הישיבה השר אלי ישי לצורך פגישה. לא הרב עובדיה יוסף ולא מנכ"ל משרדו היו התירוץ, אלא לא אחרת מאשר דפני ליף.

 

"לליברמן יש מה ללמוד". דפני ליף ואלי ישי, היום ()
"לליברמן יש מה ללמוד". דפני ליף ואלי ישי, היום

 

המלצות במחלוקת - כותרות נוספות ב-ynet

 

"אלי ישי יצא גבר ועזב ישיבת ממשלה", כתבה יוזמת מחאת האוהלים בפייסבוק, אחרי הפגישה עם שר הפנים מש"ס, שהתנגדה לדרישת ראש הממשלה לאשר את עיקר המלצות הדו"ח. בניגוד אליו, שרי ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן הגיעו לסיכום ואמורים לתמוך.

 

ההודעה בפייסבוק של דפני ליף ()
ההודעה בפייסבוק של דפני ליף

 

ליף הוסיפה: "במקום (הממשלה הוא) ישב איתי והקשיב והסכים שהמחאה הזו צריכה להתקדם לתקציב חברתי חדש ל-2012. זה רק מראה שגם בתוך המערכת יש שמבינים שאין ימין ושמאל, חרדים חילונים, ערבים יהודים אלא רק מוסרי ולא מוסרי, הומני ולא הומני. בקיצור, סחתיין אלי. לליברמן יש מה ללמוד:)".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לאחר הפגישה עם ישי אמרה מי שהפכה לסמל מחאת האוהלים כי "אנו מעריכים ותומכים בכל גוף שמצטרף לדרישה לפתרונות אמיתיים לבעיות שהוציאו את אזרחי ישראל לרחובות בקיץ האחרון. אין לנו עניין במשחקים פוליטיים משום סוג. יש לנו עניין בדבר אחד ויחיד - השגת פיתרון מקיף, ארוך טווח ורציני למצוקות של אזרחי ישראל. על כן אנחנו מברכים על הצטרפותו של כל גורם לדרישה לתקציב חברתי חדש ל-2012".

 

היא הוסיפה: "הפגישה עם השר ישי היתה רצינית ועניינית ובה מצאנו אוזן קשבת ואנו מקווים שגורמים נוספים בתוך הממשלה יבינו שגם עליהם ללכת בדרך זו. לא ייתכן שלאחר הקיץ ההיסטורי האחרון תמשיך המדינה להתנהל על-פי התקציב הדו-שנתי הישן, שחובר בנסיבות אחרות כל-כך. לפיכך, יש ליישם סדר עדיפויות חברתי חדש במסגרת תקציב חדש – זו הדרך היחידה להביא לשינוי מהותי בחיים של כולנו פה בישראל, זו הדרך היחידה לטפל במצוקות של מיליון האזרחים שהציפו את הרחובות בשלושת החודשים האחרונים".

 

יו"ר ש"ס העריך בכניסה לישיבת הממשלה שהדו"ח יעבור למרות התנגדות מפלגתו: "כל עוד לא יהיו שינויים בדו"ח נצביע נגד. עם זאת, גם אם הדו"ח יעבור בממשלה הוא לא יעבור בחקיקה בכנסת בלי השינויים הנדרשים".

 ישי אמר כי ש"ס לא תתמוך אלא אם ייערכו שינויים שיטיבו עם השכבות החלשות, והוסיף כי "טביעות האצבע של האוצר נראות על הדו"ח".

 

אחרי המפלה של ראש הממשלה נתניהו בשבוע שעבר, בימים האחרונים גובשו עם משרד האוצר הסעיפים התקציביים כדי להיענות לדרישות ישראל ביתנו, שכללו שינוי הקריטריונים לקבלת דיור ציבורי ומתן עדיפות לאוכלוסייה עובדת במקום לפי מספר ילדים; הטבות בדיור לפנסיונרים ומענק מוגדל לחיילים משוחררים, המבוסס על הצעת החוק של ח"כ משה מטלון מישראל ביתנו. הבוקר הושגה ההסכמה הסופית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפני ליף בפגישה. סחתיין
אלי ישי. יצא מהישיבה
צילום: עידו ארז
מומלצים