שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המענק יוכפל: 20 אלף שקל לחייל משוחרר
  שווה להיות חייל קרבי: כחלק מההסכם עם ישראל ביתנו לגבי טרכטנברג, יוכפל בהדרגה מענק השחרור. המפלגה הודיעה גם כי הממשלה תשווק כ-200 אלף יחידות דיור ב-5 השנים הבאות

  ליברמן שינה את עמדתו והסכים לתמוך במסקנות דו"ח טרכטנברג, וכעת מתברר גודל התמורה. כחלק מאישור המלצות הדו"ח הכלכלי-חברתי בממשלה, שבו תמכו לבסוף שרי ישראל ביתנו, יותר מיוכפל סכום מענק השחרור לחיילים - ויגיע עד לסכום של 20 אלף שקל.

   

  שלב היישום של המחאה - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  על פי הודעת ישראל ביתנו, חיילים שהשלימו שירות צבאי מלא יוכלו לקבל סכום זה, במקום סכום של עד 9,500 שקל, כמצב כיום. העלאת מענק השחרור, על בסיס הצעת החוק של משה (מוץ) מטלון, תיעשה באופן הדרגתי, עד שנת 2016. ההגדלה הדרמטית במענק תשפיע בעיקר על חיילים קרביים, אך גם על חיילים תומכי לחימה, חיילים עורפיים ומשרתי השירות הלאומי-אזרחי.

   

  שרי המפלגה, שהתנגדו למסקנות בשבוע שעבר, החליטו לתמוך בדו"ח - לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרד האוצר נענו לדרישות שלהם. כחלק מההסכם שונו גם הקריטריונים לקבלת דיור בר השגה. על פי ההסכם, משפחות בהם ההורים עובדים, משפחות חד-הוריות עובדות או יחידים עובדים, יקבלו עדיפות ברורה בפרויקטים של "מחיר למשתכן" על קרקע מוזלת של המדינה. הרוב המכריע של הדירות שישווקו יהיו עבור המשפחות הללו.

   

  בהודעה ישראל ביתנו נכתב גם כי הממשלה תשווק בחמש השנים הקרובות כ-180-200 אלף יחידות דיור, כאשר הקבלנים יחויבו לבנות מתוכם לפחות 20% דירות "ברות השגה" (עד 85 מטר דירה) לצורך שכירות ארוכת טווח. מתקציב המדינה ייבנו גם 4,000 יחידות דיור בשלוש השנים הקרובות המוגדרות כ"דיור סוציאלי". 2,000 מהן ייבנו עד תום 2012.

   

  בממשלה תמכו 21 שרים בדו"ח טרכטנברג, ושמונה הצביעו נגד - סילבן שלום ויוסי פלד מהליכוד, אהוד ברק ומתן וילנאי מעצמאות וארבעת שרי ש"ס. נתניהו ציין בישיבה כי המסמך הסופי שיאגד בתוכו את כל השינויים יוגש ב-1 בינואר הקרוב. לדבריו, "עד אז יתקיימו דיונים בראש פתוח כדי לדון בהסתייגויות ובהערות של מערכת הביטחון".

   

  עד ליישום הדו"ח הדרך עוד ארוכה מאוד. הממשלה אמורה להצביע על נושאיו השונים, לאחר אישור המתווה, ואחר כך הוא אמור לעבור לאישור הכנסת. איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים, כינה את האישור "שגיאה קשה" והבטיח כי הסטודנטים יחריפו את המאבק ויחדשו את המחאה, "הן ברחובות והן בכנסת".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המענק יוכפל: 20 אלף שקל לחייל משוחרר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיילי צה"ל. יקבלו הרבה יותר
  צילום: EPA
  צילום: שאול גולן
  ח"כ משה מטלון
  צילום: שאול גולן
  מוצר השנה
  מומלצים