שתף קטע נבחר

רשות המסים: 7 חודשי מאסר לאחיה של שולה זקן

יורם קארשי הורשע בהסדר טיעון ב-4 עבירות שוחד לאחר שהודה כי סייע בין היתר לאיש העסקים קובי בן-גור במתן שוחד לג'קי מצא ובקידום מינוי מצא למנהל רשות המסים בתמורה להטבות. "הנאשם חטא בחטא היוהרה"

שבעה חודשי מאסר נגזרו הבוקר (יום ב') בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה על יורם קארשי, אחיה של שולה זקן, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בארבע עבירות שוחד בפרשת רשות המסים. במסגרת הפרשה סייע קארשי, בתיווכה של אחותו, לקידום מינויו של ג'קי מצא לתפקיד מנהל הרשות בתמורה להטבות.

 

פרשת רשות המסים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

במסגרת הסדר הטיעון, הורשע קארשי בעבירות של מתן שוחד, סיוע למתן שוחד, ושתי עבירות של הפרת אמונים. זהו הסדר הטיעון הרביעי בפרשה המסועפת. לפי ההסכם, שאושר לפני כחצי שנה על ידי השופט זכריה כספי מבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, קארשי הודה כי כי סייע בין היתר לאיש העסקים קובי בן-גור במתן שוחד לג'קי מצא, לשעבר מנהל רשות המסים, ופעל לקידום עובדי הרשות בסולם התפקידים בתמורה להטבות עבורו.

 

קארשי, היום בבית המשפט (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
קארשי, היום בבית המשפט(צילום: בן קלמר)
 

"הצטיירה בפני תמונה של אדם שינק את הסיוע לנזקקים ואת העזרה לכל מי שביקש אותה, עוד בצעירותו, בשעה שחונך כך על ברכי אביו", אמר השופט כספי, אולם "הנאשם הפליג הרבה מעבר לסיוע תמים למי שפנה אליו וחטא, כך נראה, גם בחטא היוהרה, כאשר עשה מה שעשה בעבור אינטרסים אישיים ומתוך רצון להקנות לו כוח, באמצעותו יוכל לבסס את השפעתו ברשות ציבורית כמו רשות המיסים"

 

הסדר הטיעון של קארשי לא כלל הסכמה לעניין העונש, ועו"ד מיכל עוזר רוזן, התובעת בתיק, ביקשה לגזור עליו עונש של מאסר בפועל, שיהלום את חומרת המעשים בהם הודה. "הנאשם הוא אדם חזק בעל מעמד שניצל את קשריו כדי להפגין בפני עובדי הרשות את כוחו ועוצמתו בשיטתיות ובהיקף נרחב". אמרה, תוך שהיא מדגישה כי יש להחמיר בעונש עקב "שכפול העבירות כשיטה והיקפן, כתוצאה מכך ניתנה לו דריסת רגל בשדרת הניהול ברשות החל מראש הרשות וכלה בכפופים לו".

 

סניגורו של קארשי, עו"ד איתן מעוז, ביקש להקל בעונשו וציין כי "הוא לא פיתה אף אחד מעובדי הציבור לעבור עבירה, הם שפנו אליו וביקשו את עזרתו". בהתאם לכך, ביקש לגזור עליו עונש מאסר שירוצה בדרך של עבודות שירות.

 

קארשי, כאמור, הוא הנאשם הרביעי בפרשה שמביא לסיום ההליכים נגדו בהסכם עם הפרקליטות. מצא, שהחל בריצוי עונש שנת המאסר שלו לפני כחצי שנה, היה הראשון לחתום על הסדר. בעקבותיו, הגיעו להסכם גם שמואל בוברוב, שכיהן כסגנו, ואיש העסקים קובי בן-גור.

 

פרשת השחיתות ברשות המסים התפוצצה בינואר 2007, כאשר היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטה על ביתה של זקן ועל בתיהם של בכירים ברשות המסים וחשודים נוספים.

 

כעבור כארבע שנים, נגזרו על מצא נגזרו 12 חודשי מאסר בפועל במסגרת עסקת טיעון. הוא הורשע בחמש עבירות של הפרת אמונים ובסיוע למתן שוחד, לפי האישום המקורי, הוא קיבל את סיועם של בן-גור וקארשי בקידומו לתפקיד הרם, ובהמשך פעל בהתאם להוראותיהם בעניינים מהותיים. בן גור, שהורשע במתן שוחד, וקארשי תבעו ממצא למנות ולקדם עובדי רשות המסים שבקידומם חפצו, ולפעול למען אינטרסים שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורם קארשי, היום בבית המשפט
צילום: בן קלמר
ג'קי מצא נכנס לכלא
צילום: קריאייטיביטי
השופט זכריה כספי. הסדר טיעון רביעי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים