שתף קטע נבחר

ידידה? לא תודה. איך תהפוך ידידה לאהובה?

אתה מקשיב לסיפורים של הידידה שלך על גברים אחרים, ובעצם היית רוצה לצאת איתה בעצמך? זה קשה, אבל אפשרי. כל הדרכים להפוך ידידה לחברה. מדריך לגבר

יש מישהי בחיים שלך. מקסימה, מוצלחת, כזו שתענוג אמיתי לבלות איתה. רק שהכיף הזה נגמר בדיוק בנקודה שבה היית רוצה שהוא יתחיל: במיטה. כי הבחורה שבחייך, אבוי, היא רק ידידה שלך. היא תצא איתך, תצחק איתך, תשב איתך בכל קפה או פאב – אבל לא תשכב איתך. הלב שלה אולי פתוח, אבל חלקים אחרים סגורים הרמטית.

 

עוד כתבות באתר לאשה

 

הא מספרת לך את הדברים הכי כמוסים אבל שומרת מרחק אפלטוני? יש סיכוי לשינוי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הא מספרת לך את הדברים הכי כמוסים אבל שומרת מרחק אפלטוני? יש סיכוי לשינוי(צילום: shutterstock)

 

האם יש סיכוי לשנות את תנאי הבסיס של החבילה, ולהפוך אותה לבת זוג אמיתית, או שידידות היא כרטיס בכיוון אחד? "יש סיכוי לשינוי‭,"‬ אומרת שרון רובינשטיין, מאמנת לזוגיות ומייסדת ה'בייב־מאסטר'.‬ "אבל הסיכוי הזה תלוי בשאלה אם אי־פעם, ולו רק בהתחלה, הבחורה ראתה אותך בתור מועמד לזוגיות ובנכונות שלך לשנות לחלוטין את ההתנהלות שלך מולה. כי אם היא החליטה להיות רק ידידה שלך, סימן שמשהו עקרוני בהתנהגות שלך היה לגמרי לא נכון‭."‬

 

זהירות, התנהגות בלתי מושכת

"אני‭"?‬ אתה מכה על החזה השעיר פחות או יותר שלך. "אני עשיתי משהו לא נכון? זאת היא שלא מבינה מה טוב בשבילה‭."‬ "כשגבר ואישה רווקים נפגשים, הם עקרונית מחפשים זוגיות, ולא ידידות‭,"‬ מתקנת רובינשטיין. "אצל גבר, קריטריון המיון הראשוני הוא הצורה החיצונית: אם הוא לא נמשך אל האישה פיזית, אולי ייכנס איתה למיטה בזמנים קשים, אבל היא לעולם לא תהיה בת הזוג שלו. אצל נשים, לעומת זאת, הקריטריונים מבוססים יותר על התנהגות, ופחות על מראה: אף אישה לא תימשך לגבר חתיך להדהים, אבל טיפש מוחלט. אם הגבר נראה בעיני האישה פחות או יותר בסדר, מה שיכריע את מעמדו בחייה היא ההתנהגות שלו. "אם נשים יוצאות איתך אבל רוצות להישאר ידידות – סימן שאתה מתנהג בצורה לא מושכת‭."‬

 

נסה להבין מה גורם לה לראות בך ידיד בלבד ולא בן זוג פוטנציאלי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
נסה להבין מה גורם לה לראות בך ידיד בלבד ולא בן זוג פוטנציאלי(צילום: shutterstock)

 

 

לא יכול להיות שאישה תתייחס לגבר כידיד גם אם היא נמשכת אליו?

 

"זה יכול לקרות אם מבחינתה ברור לגמרי, שמערכת זוגית היא לא אופציה‭,"‬ עונה רובינשטיין. "למשל, אם הוא מבוגר מדי או צעיר מדי בעיניה, או אם הוא נשוי, או אם הוא האקס שלה. אבל אם כל האופציות פתוחות עקרונית, אישה תבחר להגדיר גבר כידיד שלה רק אם היא פסלה אותו כבן זוג, וזה קרה מפני שהוא התנהג בצורה לא מספיק גברית ומושכת בעיניה‭."‬ אתה תוהה מה זה אומר "התנהגות לא מושכת‭?"‬ כשרובינשטיין מבטאת את שילוש המילים הבלתי קדוש הזה, היא מתכוונת בפשטות להתנהגות לא גברית.

 

דוגמאות להתנהגויות שיגרמו לבחורות לוותר עליך כבן זוג, וללהק אותך אך ורק לתפקיד הידיד:

  

חוסר נכונות להוביל: אם אתה רק נגרר אחריה, נותן לה ליזום ולהחליט ומסכים לכל הצעה, היא אולי תרגיש מאוד נוח בחברתך, אבל לא תימשך אליך.

 

יחס של אחת מהחבר'ה: אם אתה לא מתייחס אליה בג'נטלמניות אלא בעודף נינוחות (למשל, מפגין לידה את כישרונך הידוע לגרעפסים, נותן לה לשלם בפגישה הראשונה, נותן לה צ'אפחה על הכתף) , אין פלא שהיא תרגיש כמו חבר שלך במקום כמו חברה שלך.

 

חוסר התייחסות למיניות: אם אתה מתעלם מהמיניות שלה (לא מתייחס לנשיות שלה, לא מחמיא לה על חלקים יפים, מסווה את ההתלהבות המינית במבטים שלך, אל תתפלא אם גם היא לא מתייחסת לקשר ביניכם כאל מיני. גם אם התעלמת מהמיניות שלך ושלה רק כדי לא להלחיץ, בתכל'ס כיבית את הניצוץ לתשוקה.

 

חוסר ביטחון עצמי: אין מה לעשות: זה הטרן־אוף המרכזי של כולנו, גברים ונשים.

 

עודף התלהבות ורצון לעזור: אם היא מספרת לך על בעיה שיש לה, ואתה מיד מזיז הרים למענה, היא אולי תעריך את ההתנהגות שלך כידיד, אבל תרגיש שכגבר אתה לוקה בעודף התלהבות.

 

חוסר אג'נדה ברורה: אם לך לא ברור במה אתה מאמין, מה אתה אוהב, לאן אתה הולך בחיים, מה אתה רוצה מהעולם ומהבחורה שאיתך, אל תתפלא אם גם היא לא מבינה מה אתה רוצה.

 

הוגדרתם כידידים: איך לשנות הגדרה?  

לא עשית אף אחת מהפשלות האלו, ובכל זאת היא מתעקשת שאתם רק ידידים? כנראה שאין סיכוי: אתה פשוט לא הטיפוס שלה. נדיר, אבל קורה. אבל אם גילית שכן חטאת באחת ההתנהגויות האלו, יש סיכוי שאם תחתוך חזק לכיוונים מושכים יותר, הדברים ישתנו.

 

אם תסתכל עליה בצורה אחרת, אולי גם היא תראה אותך באור אחר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אם תסתכל עליה בצורה אחרת, אולי גם היא תראה אותך באור אחר(צילום: shutterstock)

 

איך בדיוק?

 

"בתור התחלה, הגבר צריך להבין שכל עוד הוא יתנהג אותו דבר, היחס של האישה לא ישתנה‭,"‬ אומרת רובינשטיין. "גברים מספרים לעצמם סיפורים: 'יום אחד היא תקלוט‭,'‬ או 'אם אשים את הקלפים על השולחן ואומר לה שאני מאוהב בה, היא תשנה את היחס‭.'‬ שיקום הגבר שזה עבד בשבילו. כל עוד האישה יודעת שהגבר מוכן להיות ידיד שלה, אין לה שום סיבה לשנות את תנאי העסקה. מה רע לה? הוא לצדה, עוזר לה, יוצא איתה, מספק לה נוכחות ותמיכה של גבר, והיא לא צריכה לתת בתמורה שום דבר אמיתי.

 

"כדי שהדברים ישתנו, הגבר צריך לשדר מסר חד וברור: 'אין לי ידידות‭.'‬ האישה חייבת להבין, שאין אופציה לידידות מצידו, ושאם היא מעוניינת בו בחייה, זה אפשרי רק כחלק מקשר רומנטי‭."‬

 

איך בדיוק גבר אמור לשדר מסר כזה?

 

"קודם כל, פשוט לצאת להפסקה מהתנהגותך כמו ידיד – שתמיד נוכח ועוזר‭,"‬ עונה רובינשטיין. "במילים אחרות, להיות הרבה פחות זמין. אני אומרת לגבר: אם באמת אתה מעוניין באישה שמחשיבה אותך ידיד כבת זוג, מוטב שתיקח פסק זמן של חודש עד שלושה חודשים, שבהם לא תימצא בחייה. תהיה עסוק מכדי להיפגש איתה. אחרי תקופת הנתק, אתה יכול לחזור מחדש, הפעם כמחזר, ולהתנהג בצורה מושכת. פסק הזמן יאפשר לה להאמין שמשהו בך השתנה. "בנוסף, צריך לגרום לה לחזור ולראות אותך כגבר מיני, אחרי שהתרגלה לראות אותך רק כחברה טובה. איך בדיוק? בין השאר על ידי הכנסת נושא הסקס לשיחות ביניכם (אבל בלי להיכנס לפרטים של 'אני ואת‭:'‬ עדיף לדבר על סקס שעשית בעבר או על התפיסות הכלליות שלך‭.(‬ וכן, אפשר גם לבקש ממנה להכיר לך חברות שלה. ככה היא תבין שאתה גבר עם צרכים של גבר. לכל הפחות, אולי ייצא לך מזה קשר אמיתי עם מישהי אחרת‭."‬

 

ומה לא לעשות?

 

רובינשטיין מונה את ההתנהגויות האסורות: לא להמשיך להיות ידיד שלה בהנחה שמשהו ישתנה בעצמו (זה לא יקרה‭;(‬ לא לשים את הקלפים על השולחן ולספר לה שאתה בעצם מאוהב בה (זה רק מלחיץ‭;(‬ לא לספר לחברות שלה, בתקווה שהן יספרו לה (זה פחדני‭;(‬ ולא לפחד לצאת עם אחרות כדי לגרום לה לקנא (שתקנא, זה יופי).

 

מבחן הדייט השלישי

 

התחלת לצאת עם מישהי? תוך שניים־שלושה דייטים היא תקבע את גורלך: לידידות או לזוגיות. כך תישמר מלהגיע לצד הלא נכון של המיטה:

 

"גברים לא שמים לב לזה, אבל כבר בדייטים הראשונים האישה בודקת אם הגבר מתאים לה כבן זוג או רק כידיד‭,"‬ אומרת רובינשטיין. "גברים צריכים לדעת שמרגע שהאישה הגדירה אותם כידידים, קשה לחזור אחורה. "איך גבר יכול לדעת שהאישה בדרך להגדיר אותו כידיד? אם היא, למשל, מתנהגת אליו כמו אחד מהחבר'ה, מחבקת אותו בצורה חברית מדי ולא מתנהגת לידו בצורה נשית – זה סימן שהגדרת הידיד בדרך. עוד סימנים הם שיחות נפש חושפניות מדי, בשלב מוקדם מדי (כשבחורה שמעוניינת בבחור לא תספר לו דברים שיגרמו לה להיראות רע בעיניו‭,(‬ חוסר מגע ותגובה קרירה למחוות רומנטיות מצד הגבר.

 

ואז מגיע הרגע בו היא מבינה שאתה מעוניין בה כבת זוג (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ואז מגיע הרגע בו היא מבינה שאתה מעוניין בה כבת זוג(צילום: shutterstock)

 

"זיהית את הסימנים? תחתוך עכשיו‭,"‬ מייעצת רובינשטיין. "כל עוד היא לא אמרה את המשפט 'אני חושבת שכדאי שנהיה ידידים‭,'‬ יש תקווה. לך תתייעץ, תעשה חושבים, ותבדוק מה בהתנהגות שלך לא היה מושך. אל תחזור לקשר איתה לפני שהבנת מה עליך לתקן".

 

מה בעצם רע בידידות?

 

נלחצת? מפחיד אותך להתנתק ממנה לגמרי? לא נעים לך לשאול אם יש לה מישהי להכיר לך? פתאום נראה לך שאולי עדיף להישאר ידידים ולהמשיך לקוות שמשהו ישתנה?

 

"מבחינת הבחורה, ידידות עם גבר היא דרך להרוויח את הגבריות שלו בחינם‭,"‬ טוענת רובינשטיין. "האישה מקבלת ממנו כל מה שהיא צריכה מגבר, אבל לא משקיעה בו את הנשיות שלה, את הרגשות הרומנטיים שלה, את הסקס. מה שיש לה איתו זו זוגיות לייט, שיש בה את כל מרכיבי הזוגיות למעט תשוקה ומיניות – וזו עסקה לא טובה בשביל הגבר.

 

"למה גברים נשארים במערכות יחסים כאלה, שלא טובות בשבילם? בדרך כלל, הסיבה היא שהידידות נותנת להם מענה על צרכים של קרבה ואהבה, בלי סיכון ממשי בפרידה כואבת או באכזבה רומנטית. בקיצור, זו זוגיות בלי חרדת נטישה – אבל גם בלי מימוש. בעיני, זה תירוץ לא לנהל מערכות יחסים אמיתיות‭."‬ ואם זה לא מספיק, יש מצב שאותה ידידות תמנע ממך בעקיפין להכיר בת זוג, שמוכנה להשקיע בך את הנשיות שלה: "גברים שיש להם ידידות מתרגלים לתת לנשים יחס לא מיני‭,"‬ אומרת רובינשטיין. "הם מתרגלים להתנהג כמו חברה טובה, ולייצר נינוחות במקום מתח, עניין, סכנה. גם כשמזדמנת לחייהם אישה שהם רוצים לנהל איתה מערכת יחסים רומנטית, הם ממשיכים מתוך הרגל להתנהג כמו חברה טובה במקום כמו גבר מעוניין.

 

"אם אין לך בת זוג וחסר לך משהו בחיים, אני ממליצה על 'יזיזות' ולא על ידידות: זה לפחות ישמור על הביטחון העצמי שלך. אתה מתעקש לשבת עם בחורה ולדבר על החיים כמו שתי חברות טובות? אל תתפלא שהיא לא נמשכת אליך, בדיוק כמו שהיא לא נמשכת אל החברה הטובה שלה. רוצה להיות הפסיכולוג שלה? קח כסף, ככה לפחות היא תעריך את זמנך".

 

ואולי גם היא מאוהבת בך בסתר?

תשעה סימנים שיש תקווה לפנטזיות הפרועות שלך:

 

‭.1‬ הקשר ביניכם התחיל כדייט, ורק עם הזמן הפך לידידות

‭.2‬ יש לכם חברים משותפים, והם אומרים שהיא אומרת שאתה "שווה"
3. היא מציינת שאתה ממש דומה לאקס שלה או לשחקן קולנוע שהיא אוהבת. אם זה המצב, החיצוניות שלך בסדר גמור בעיניה, ורק ההתנהגות שלך צריכה שיפור
‭.4‬ היא מדברת עליך בהערצה, ומתלהבת מכל דבר שאתה אומר או עושה
‭.5‬ היא מוציאה מחוץ לתחום נושאים מסוימים: היא לא מוכנה לדבר על האקסים שלה, או על סקס עם גברים אחרים. המבוכה שלה מראה שיש ביניכם מתח מיני

‭.6‬ כשאתה אומר לה שבגד לא הולם אותה, לא תראה אותה לובשת אותו יותר

‭.7‬ היא אומרת על בחורות אחרות שהן לא מספיק טובות בשבילך

‭.8‬ היא חוקרת אותך: איזו בחורה אתה מחפש? איפה אתה רוצה לגור? כמה ילדים אתה רוצה?

‭.9‬ היא לא מספרת לך על פשלות שהיא עושה, וחשוב לה להצטייר בעיניך באור מחמיא

 

עכשיו כשאתה יודע את כל זה, שווה לנסות. אולי היא אהבת חייך?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש דרכים להפוך ידידה לבת זוג
צילום: shutterstock
שנה זווית ראייה ואולי גם היא תשנה גישה
צילום: shutterstock
לאשה בפייסבוק
מומלצים