שתף קטע נבחר

צילום: index open, מאיר אזולאי

סטודנטים עם מתמחים: נשקול להשבית הלימודים

בכינוס משותף עם נציגי המתמחים והסטודנטים לרפואה דנו הסטודנטים בדרכים לחזק את מאבק המתמחים. יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, אמר כי "האפשרות להשבתת הלימודים היא אופציה שנמצאת בסל הכלים שעומד לרשותנו"

שלושה שבועות לפני פתיחת שנת הלימודים האקדמית, בהתאחדות הסטודנטים שוקלים להשבית את הלימודים, כדי לחזק את מאבק הרופאים המתמחים, ולמחות על העסקת עובדי קבלן בקמפוסים. זאת לאחר שבשבוע שעבר גורם בהתאחדות הסטודנטים אמר כי הם שוקלים לשבות בשל המלצות ועדת טרכטנברג. במקביל, הודיעו גם מובילי המחאה על "שביתת העם הראשונה".

 

פתיחת שנת הלימודים בסכנה? עוד כותרות

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בדיון שקיימה הערב (יום ב') נשיאות התאחדות הסטודנטים בקריה האקדמית קריית אונו, השתתפו גם נציגי המתמחים והסטודנטים לרפואה.

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, אמר בכינוס כי הסטודנטים "ממשיכים את המאבק כאשר כל האופציות פתוחות בפנינו. מאבק המתמחים הוא מאבק צודק וחובתנו הסטודנטים לגלות סולידריות אמיתית כלפי מאבקם".

 

בהתייחסו להשבתת הלימודים, שיחלו ב-30 באוקטובר, ציין שמולי כי "האפשרות להשבתת הלימודים היא אופציה שלפחות בתיאוריה נמצאת בסל הכלים שעומד לרשותנו, אם אכן נשתמש בה נעשה זאת באחריות".

 

הוא הוסיף כי הוא שואב עידוד רב מן העובדה שהסטודנטים חוזרים אל הקמפוסים, כיוון שניתן לרתום את הכוח העצום הזה בצורה מאורגנת כדי לשנות ולהוביל את החברה הישראלית אל עבר מציאות טובה יותר.

 

נציגי הסטודנטים לרפואה הודיעו מוקדם יותר כי לא יפתחו את שנת הלימודים הקרובה, כיוון שאינם "מעוניינים להיכנס למערכת רפואה ציבורית שמנוצלת על-ידי הממשלה". במסיבת עיתונאים שקיימו לצד רופאים בכירים וסטאז'רים אמר נציג התאחדות הסטודנטים לרפואה, אנטון ורשבסקי,

כי "אנו לא רואים טעם לפתוח את שנת הלימודים". לדבריו, "אנחנו לא נסכים לשבת בשקט בעוד מנהיגי המדינה מפקירים את מערכת הרפואה הציבורית".

 

בלי קשר להתאחדות הסטודנטים, קראה בשבוע שעבר אחת ממובילות מחאת האוהלים, סתיו שפיר, לסטודנטים "למרוד ולהשבית את הלימודים". בדברים שפרסמה בדף הפייסבוק שלה כתבה שפיר: "מתארגן לו בשקט בשקט מרד סטודנטים גדול בתחילת שנת הלימודים שישבית את המערכת ויחזיר אותה חזרה לידיים שלנו, סטודנטים מרדנים ומיוחדים, עזרתכם מתבקשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצים לחזק את מאבק המתמחים
צילום: מוטי קמחי
הכל פתוח. איציק שמולי
צילום: ירון ברנר
מומלצים