שתף קטע נבחר

חוזרים לרחובות: עצרות ענק ו"שביתת העם"

יו"ר ההסתדרות עיני יודיע מחר על סכסוך עבודה, דפני ליף תיאמה איתו כנראה את הצעד הבא. מובילי המחאה הודיעו כי ב-29 החודש ייערכו עצרות ענק, לראשונה מאז "הפגנת המיליון" - ושלושה ימים אחר כך תתקיים "שביתת העם הראשונה"

המחאה חוזרת, בלי האוהלים. יממה לאחר אישור מסקנות דו"ח טרכטנברג בממשלה, הודיעו מובילי מחאת האוהלים כי ב-29 בחודש ייערכו עצרות ענק, ושלושה ימים אחר כך, ביום הראשון של נובמבר, תיערך "שביתת העם הראשונה". מחר צפוי להודיע יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, על סכסוך עבודה, וכעבור שבועיים יוכל להשבית את המשק. מהלך זה של המוחים מתואם ככל הנראה איתם. במקביל, הודיעו גם הסטודנטים כי הם שוקלים להשבית את פתיחת שנת הלימודים.

 

המחאה החברתית - כותרות נוספות ב-ynet

 

"מטה המאבק החברתי" התכנס היום (ג') ומוביליו החליטו לקיים בסוף החודש עצרות ענק, הראשונות מאז "הפגנת המיליון". הם הודיעו כי זו תהיה "קריאה אחרונה לראש הממשלה להיענות לדרישות המחאה". אבל גולת הכותרת היא השביתה, אותה כינו "שלב נוסף במאבק ההיסטורי למען צדק חברתי".

 

המפגינים יחזרו לרחובות? "קריאה אחרונה לראש הממשלה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המפגינים יחזרו לרחובות? "קריאה אחרונה לראש הממשלה"(צילום: AFP)

 

לדבריהם, בשבועיים הקרובים ינסו לרתום כמה שיותר אזרחים, בתי-עסק, עמותות, מוסדות וארגונים חברתיים לשביתת המחאה: "אנו קוראים בזאת לכלל האזרחים ברחבי הארץ - תלמידים, סטודנטים ועובדים - לשבות ליום אחד כאקט של מחאה על מצבה החברתי הקשה של המדינה ועל ההתעלמות המקוממת של הממשלה מגל המחאה. ב-1.11.11 נשבות כל אחד בגלל המצוקה הפרטית שלו, אבל גם כהזדהות עם המצוקה של האחר. שוב לא נהיה לבד".

 

עוד בערוץ החדשות :

 

דפני ליף, שהשתתפה בפגישה, אמרה: "כולנו יצאנו לרחובות כי אנחנו קורסים תחת הנטל. שלושה חודשים אנחנו מצביעים ברגליים, זועמים על שנלקח מאיתנו האופק. שלושה חודשים אנחנו צועקים ואף אחד לא מקשיב שם, באותה ממשלה שאמורה לשרת אותנו, להיות קשובה וחרדה לשלומנו, לעתיד שלנו. שלושה חודשים של מחאה צודקת, של דרישה לצדק חברתי. ב-1.11.11 נראה שלנו, האזרחים, יש כוח ואנחנו יכולים לקום ולשבות".

 

היא הזכירה את תוצאות המחאה הלא-מספקות לטענתה, דו"ח טרכטנברג: "בקיץ האחרון שטפנו את הרחובות במאות אלפים ומחינו על מדיניות כלכלית מפוררת. למרות שברור לכולם שאנחנו הרוב המכריע של העם, מה קיבלנו בתגובה? עוד מאותה התעלמות בלתי-נסבלת, עוד מאותה מדיניות הרסנית, התרחקות נוספת של השלטון מאזרחיו".

 

אתמול נפגשה דפני ליף עם אלי ישי, שיצא במהלך ישיבת הממשלה, בה תמכו רוב השרים במסקנות טרכטנברג. ליף בירכה את ישי על עמדתו וכתבה בפייסבוק: "סחתיין, אלי. הוא יצא גבר ועזב ישיבת ממשלה. לליברמן יש מה ללמוד :)". ש"ס דרשה בהמשך לפתוח הסכמים קואליציוניים, לאחר שדרישותיה של ישראל ביתנו התקבלו - ובהם הכפלת מענק השחרור לחיילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפני ליף וסתיו שפיר
צילום: בן קלמר
מומלצים