שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פסיקה באוקראינה: רה"מ לשעבר חרגה מסמכות

  בית משפט בקייב קבע כי יוליה טימושנקו השתמשה לרעה בסמכויותיה לאחר שהורתה לחברת נפט ממשלתית לחתום על חוזה עם רוסיה ב-2009. טימושנקו האשימה את השופט במשחק מכור: "גזר הדין נכתב על ידי הנשיא ינוקוביץ'". היא תשב בכלא?

  בית משפט באוקראינה הרשיע היום (יום ג') את ראש הממשלה לשעבר יוליה טימושנקו בחריגה מסמכויותיה לאחר שהורתה לחברת הנפט הממשלתית "נפטוגז" לחתום על חוזה עם רוסיה ב-2009. לאורך כל קראת גזר הדין, הפגינה טימושנקו בוז כלפי השופט ולא הורידה לרגע את העיניים מהאייפוד שלה.

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  "בינואר 2009, יוליה טימושנקו חרגה מסמכויותיה כראש ממשלה, השתמשה בכוחה למטרות פליליות וביצעה פעולות שהביאו להשלכות חמורות", אמר השופט רודיאון קירייב בפסיקתו.

   

  משחק מכור? טימושנקו בבית המשפט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  משחק מכור? טימושנקו בבית המשפט(צילום: EPA)

   

  לפני הקראת גזר הדין על ידי השופט, אמרה טימושנקו לשופט: "אתה יודע היטב כי הפסיקה לא ניתנת מפי השופט קירייב אלא מפי הנשיא ינקוביץ'". היא גם אמרה ש"לא משנה מה יהיה גזר הדין, המאבק שלי יימשך. פסק הדין הזה, שנכתב על ידי ינקוביץ', לא ישנה דבר בחיי או במאבק שלי", היא אמרה בנחישות.

   

  "המשטר האוטוטרי והדיקקטורה לא ישרדו זמן רב. אך אחד, לא ינוקוביץ' ולא השופט קירייב, יוכלו להרוס את השם הטוב שלי", הוסיפה ראש הממשלה לשעבר.

   

  בעלה של טימושנקו לשופט: "תכבו את המזגן"

  בני משפחתה של טימושנקו ישבו לצדה במהלך הקראת גזר הדין ובעלה ביקש מעובדי בית המשפט לכבות את המזגן כדי שלאשתו לא יהיה קר מדי ולא "יתעללו" בה. בעקבות הבקשה, עורכי הדין של ראש הממשלה לשעבר החליפו עמה מקום.

   

  טימושנקו עמדה למשפט מתוקשר ביותר לאחר שהוגש נגדה כתב אישום בגין שימוש לרעה בסמכויותיה בנוגע לחוזים שחתמה עם ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, אחרי הפסקת משלוחי הגז לאוקראינה בתחילת 2009. התביעה הכללית דורשת לגזור על טימושנקו שבע שנות מאסר - דבר שימנע ממנה את ההשתתפות במערכת הבחירות לפרלמנט שתתקיים בשנה הבאה ובמערכת הבחירות לנשיאות ב-2015.

   

  לטענתה של ראש ממשלת אוקראינה לשעבר ההליך המשפטי נגדה מפוברק וכי מדובר בנקמה פוליטית של הנשיא ויקטור ינוקוביץ'.

   

  "אתם רוצים להכניס אותי לכלא, אבל זה לא יעזור. הקול שלי יישמע טוב יותר משם וכל העולם ישמע אותו", אמרה טימושנקו לפני כמה חודשים במהלך אחד הדיונים במשפטה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שימוש לרעה בסמכות. טימושנקו
  צילום: AFP
  מזימה פוליטית? הנשיא ינוקוביץ'
  צילום: רויטרס
  מומלצים