שתף קטע נבחר

המחבלת שפיתתה מספרת: כך הובל אופיר למותו

בקור רוח גוללה אמנה מונא, שצפויה להשתחרר בעסקת שליט, כיצד סייעה לרצח הנער הישראלי אופיר רחום ב-2001. "חשבנו שנשתמש רק במעט כוח", סיפרה בחקירה על ההכנות לחטיפה. צפו בתיעוד המצמרר שנחשף בערוץ 10

ברשימת האסירים הפלסטינים הצפויים להשתחרר השבוע במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט בולטת אמנה מונא. הפלסטינית שפיתתה ב-2001 את הנער אופיר רחום מאשקלון וסייעה לרציחתו צפויה להשתחרר ביום שלישי לרצועת עזה. לפני יציאתה לחופשי נחשפת הערב (שבת) חקירתה, שתשודר הערב במגזין עם אושרת קוטלר, בערוץ 10.

 

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל כתבות בעמוד מיוחד ב-ynet:

 

 

קטע החקירה נפתח בתיאור מפורט של מונא על תכנון הרצח, שהתחיל בפיתוי באמצעות האינטרנט: "סיפרתי לחבר שלי, אמרתי לו שהכרתי בחור ישראלי דרך האינטרנט ושהוא מוכן לבוא לירושלים. הוא אמר לי 'אני מוכן לסייע לך בכל מה שתרצי'. התכנית הייתה לגרור את אופיר לרמאללה, להביא אותו לאזור מסוים, שם אמסור אותו לחסן ועוד כמה אנשים שיחכו באזור שם, ביקשתי ממנו שיגיע לירושלים". 

 

אמנה מונא משתחררת לחופשי:

 

מונא ממשיכה לתאר כיצד יצאה תוכניתה אל הפועל: "בהתחלה הוא (אופיר רחום) לא היה יכול. עד שיום אחד הוא החליט שהוא רוצה לבוא. הוא לא היה אמור לראות מישהו מאיתנו (החוטפים), רק אותי, כי אנחנו נקשור לו את העיניים". החוקר שאל אותה אם היא חשבה שהנער הישראלי יתנגד בחטיפתו, והיא השיבה שאכן חשבה על האפשרות הזו.

 

בתשובה לשאלה אם שימוש בכוח היה חלק מהתכנית, השיבה מונא: "חשבנו שאנחנו נשתמש רק בקצת כוח, כי אדם, כשהוא רואה יותר מבן אחד עם נשק, הוא יציית".

 

משפחת רחום מתנגדת לעסקה שתשחרר את המוח מאחורי רצח בנם. אביו של אופיר ז"ל, שלום, זעם על המהלך. לדבריו, "כל הזמן מדברים על עסקה כאילו מדובר כאן באיזו עסקה למכירת בית או משהו כזה. זו לא עסקה, זו פשוט כניעה לטרור. הם משחררים רוצחת שרצחה את בני בדם קר".

 

האב אמר ל-ynet אחרי אישור העסקה: "לבי לבי עם משפחת שליט, אין אדם שרוצה בשחרור גלעד יותר ממני, אני יכול להבין אותם", אמר רחום, "אבל המשוואה הזו הרבה יותר מורכבת. במשוואה הזו יושבים לא רק בני משפחת שליט, אלא גם כל אותם מתים פוטנציאליים. אני רק יושב ומביט בשידורים, והלב שלי כואב. אבל אין מה לעשות, אפילו עתירה לבג"ץ לא תועיל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמנא מונא, "לא היה אמור לראות אותנו"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום רפרודוקציה
אופיר רחום ז"ל
צילום רפרודוקציה
מומלצים