שתף קטע נבחר

יהודים לאובמה: התנגד לאנטישמים בהפגנות. צפו

ארגון יהודי רפובליקני פרסם סרטון שבו נראים גילויי אנטישמיות ושנאת ישראל במחאת וול סטריט, וקשר בין הממשל הדמוקרטי לבין המראות. מפגין אמר בקטע: "אני נגד היהודים ששודדים"

צדק חברתי חדש, לצד אנטישמיות מכוערת ישנה. בין המפגינים בניו יורק שרוצים "לכבוש את וול סטריט", דווחו כמה תקריות אנטישמיות, שבהן הואשמו היהודים במתרחש בשווקים הפיננסיים של ארצות הברית, נערכה הפגנת שנאה לישראל והונפו שלטים נגד "הכיבוש בעזה".

 

מחאה חברתית בעולם:

 

"ועדת החירום למען ישראל" מציגה סרטון קשה, שבו מותקפים יהודים ומואשמים באחריות למשבר הכלכלי ובסיוע לישראל. מדובר בגוף ניאו-שמרני בראשות ויליאם קריסטל, העורך היהודי של "וויקלי סטנדרד", הפועל לשכנע יהודים להצביע עבור מועמד רפובליקני בבחירות לנשיאות.

 

הסרטון שמראה את גילויי האנטישמיות בהפגנות

 

חשוב לציין כי מדובר בסרטון בעל עניין פוליטי, שמנסה לקשור בין הנשיא אובמה ומנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, לבין המפגינים הללו. בבית הלבן מנסים לרתום את ההפגנות ולהפנותם לעבר וול סטריט, בעוד יריבי הנשיא מנסים לקשור את המפגינים לשמאל הקיצוני ולאויבי ישראל.

 

בקטע נראה מפגין צעיר מנהל ויכוח על יהודי מבוגר עם כיפה. בסיום הויכוח מטיח הצעיר "אני עובד, אני מרוויח 7 דולר לשעה. הכסף נמצא אצלכם. אתה לא מדבר אנגלית? אתה מישראל? תחזור לישראל".

 

 

מפגין שחור מאשים שהיהודים השתלטו על אמריקה. "הקבוצה הקטנה ביותר באמריקה שולטת בכסף, בתקשורת ובכל האמצעים האחרים. טביעות האצבעות הן של הבנקאים היהודים. אני נגד היהודים ששודדים את אמריקה או ששותקים. הם אחוז אחד ששולטים באמריקה. הנשיא אובמה הוא בובה יהודית. כל הכלכלה היא יהודית. כל שופט פדרלי בחוף המזרחי הוא יהודי".

 

הבסיס המוצק של המשתתפים בהפגנה, הנמשכת כמעט חודש והתפשטה לעשרות ערים באמריקה, הוא של אזרחים המוחים על המצב הכלכלי הקשה, שאליהם חברו "מפגינים מקצועים", ובהם גם מפגינים קבועים נגד ישראל.

 

בין השלטים שבולטים בהפגנה: "התומכים בעזה בעד כיבוש וול סטריט". כמו כן, נמצאים בקואליציה גם "נשים בוורוד", המפגינות בקביעות נגד ישראל, ומפגינים ערבים ואחרים. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים בהריסבורג
צילום: AP
הצדדים היצירתיים של המחאה
צילום: AP
מומלצים