שתף קטע נבחר

משפחות תובעות: צו עיכוב יציאה נגד רוצחי ילדינו

ברקע קידום עסקת שליט, רון קרמן ויוסי צור, ששכלו את ילדיהם בחיפה בשנת 2003, הגישו תביעת נזיקין על 2.25 מיליון שקל. "אם ישוחררו, לא נוכל לנהל מולם משפט"

משפחות קרמן וצור, שיקיריהן נרצחו בפיגוע שהתרחש בקו 37 בחיפה בשנת 2003, הגישו הבוקר (א') תביעה לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד השותפים לרצח שאמורים להשתחרר בעסקה עבור גלעד שליט . הם ביקשו להוציא למחבלים צו עיכוב יציאה מהארץ, בנוסף לפיצויים של 2.25 מיליון שקל.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות בעמוד מיוחד ב-ynet

 

טל קרמן בת ה-18 ואסף צור בן ה-17 נהרגו בפיגוע התאבדות, כאשר עשו דרכם מבית הספר הביתה. בפיגוע נרצחו 17 בני אדם ועשרות נפצעו, ושלושת מתכנניו, מועאז ואאל טאלב אבו-שרח', פאדי מחמד אברהים ג'ועבה ומג'די מחמד אחמד עמרו, נידונו ל-17 מאסרי עולם מצטברים.

 

רון קרמן ויוסי צור בבית המשפט. דורשים גם פיצויים (צילום: אלעד גרשגורן, "ידיעות אחרונות") (צילום: אלעד גרשגורן,
רון קרמן ויוסי צור בבית המשפט. דורשים גם פיצויים(צילום: אלעד גרשגורן, "ידיעות אחרונות")

 

רון קרמן ויוסי צור, אבותיהם של שני הנרצחים, הגישו הבוקר תביעת נזיקין נגד מתכנני הפיגוע – האמורים להשתחרר במסגרת העסקה – ובמקביל הגישו בקשה לצו עיכוב יציאתם מהארץ. "מות יקיריהם הותיר אצל התובעים ובני משפחותיהם צלקות נפשיות קשות עד כדי נכות", נכתב בתביעת הפיצויים, שעיקרה בקשה לצו עיכוב יציאה מהארץ נגד השלושה.

 

עסקת שליט יוצאת לדרך:

 

"בימים אלו פרסמה הממשלה כי החייל החטוף גלעד שליט יגיע הביתה ביום שלישי הקרוב ובמסגרת העסקה להשבתו ישוחררו כאלף אסירים ביטחוניים לרבות אסירים עם 'דם על הידיים', כולל שלושת המשיבים, שריצו עד כה כשמונה שנות מאסר בלבד", נכתב.

 

הפגנהמול בית הנשיא במחאה על שחרור האסירים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הפגנהמול בית הנשיא במחאה על שחרור האסירים(צילום: גיל יוחנן)

 

ההורים השכולים מבהירים בתביעה כי הם מבקשים את צו עיכוב יציאה מישראל משום שהמחבלים "ככל הנראה ישוחררו כבר ביום שלישי הקרוב אל שטחי הרשות, ומשם כבר לא יוכלו המבקשים לנהל נגדם כל הליך משפטי או אפילו לאתר אותם.

המשיבים עומדים בפני שחרור רק משום שחבריהם חטפו את שליט, ששימש כקלף מיקוח לשחרורם. לו לא יינתן צו העיכוב והמשיבים ישוחררו ממעצרם אל שטחי הרשות, לא ישובו ותיגזל מהמבקשים האפשרות למצות את זכויותיהם המשפטיות".

 

יוסי צור אמר הבוקר כי המשפחות לא תבעו עד כה את השלושה, הן משום שהליכים מסוג זה מסתיימים בסופו של דבר בלא כלום והן משום שלא האמינו שהם ישוחררו בקרוב. "הרי אי אפשר ליישם את התביעה הזו בשום אופן", הוא אומר. "היו מקרים בעבר, וגם המחבלים עצמם וגם הרשות לא שילמו דבר. בנוסף, הם היו שפוטים הרי ל-17 מאסרי עולם מצטברים, אז האמנו תמיד שיהיה לנו זמן לתבוע כשנתפנה לזה". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
אסף צור ז"ל
צילום: ערוץ 2
טל קרמן ז"ל
צילום: ליז קצמן
מומלצים