שתף קטע נבחר

להבא, רק עונש מוות

קחו לדוגמה את זורק הנעל על השופטת ביניש. הוא נשפט לשלוש שנים מאחורי סורג ובריח. המרצחים של אמי קיבלו עונש כאילו זרקו זוג סנדלים ומגף איטלקי

אני מעלעלת בחדשות של אותו שבוע נורא שבו נרצחה אמי בפיגוע טרור. עוד לא הייתי בת 18 וכבר קיבלתי את התואר "יתומה", כמו גם חמשת אחי הקטנים ממני. כשבאו לבשר לנו מטעם הצבא על תפיסת חוליית הרוצחים, אמרתי אז בתמימות של נערה כי אני מברכת על תפיסתם ומקווה שהמחבלים ינמקו בכלא עד סוף חייהם. אמרתי אז גם שעבור אמא שלי זה כבר מאוחר מדי, אבל לפחות בשביל חיי אחרים. שמחה לאיד לא היתה שם, רק תקווה שהמרצחים הללו לא יוכלו לפגוע יותר. התקווה הזו נופצה. שמם מופיע כעת ברשימת המשוחררים.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות והפרשנויות בעמוד מיוחד

  

10 שנים ישבו רוצחי אמי בכלא. קחו לדוגמה את זורק הנעל על השופטת ביניש. הוא נשפט לשלוש שנים מאחורי סורג ובריח. המרצחים של אמי קיבלו עונש כאילו זרקו זוג סנדלים ומגף איטלקי. האם מישהו חשב שרצח יהודים נושא בחובו עונש מאיים? אז הם ישבו כמה שנים בכלא הישראלי, הכלא הזה הכולל בתוכו את כל משמניו: העוף הממולא, הלימודים האקדמיים, ביקורי המשפחה והתשלום החודשי.

 

עוד בערוץ הדעות:  

סתיו של תקווה / גיורא ענבר

חזרנו ארצה לרפא במערכת חולה / אשת מומחה ששב מארה"ב

בואו נשחרר את כל האסירים / עדי מינץ

 

עכשיו הם כבר רואים את הסוף, תיכף הם חוזרים הביתה כגיבורים. הם בוודאי יוכלו לסכם את החוויה ש"בסופו של דבר, זה לא כל כך נורא". אולי אפילו לחלק לחברים כמה המלצות. יש להם ניסיון אישי וידע, הם יוכלו להעביר אותו לכל מי שחפץ, לכל מי שלא נרתע מאפשרות מאסר בכלא הישראלי.

 

העונש הפך ללעג מר

נקמת ילד יהודי קטן לא ברא השטן. אחי הקטן היה רק בן שנה וחודשיים כשראה את אמא בפעם האחרונה. אפילו להגיד את המילה "אמא" לא הספיק. אין נקמה שתועיל. איננו מחפשים אותה. אנחנו בחרנו בחיים. ומבחינתי, הבטחת החיים זה אומר גם שמערכות המשפט והביטחון יוודאו שאלו הרוצים להשמידנו פשוט לא יהיו.

 

כדי שצדק לא יישאר רק ערך במילון, יש צורך לאפשר משפט הוגן, משפט עם ענישה ויכולת אכיפה. היום מערכת המשפט נטולת שיניים ולא יכולה באמת לתת עונש לרוצחי יהודים. לא משנה כמה מאסרי עולם יקצוב להם השופט, הם ישתחררו בעסקה הבאה. חאלד משעל הרי כבר הכריז עליה. יותר מאלף מחבלים ישתחררו בקרוב, עונשם נהפך ללעג מר. המצב הזה לא יכול להימשך, דרוש שינוי במערכת המשפט.

 

להבא יש צורך לתת גזר דין מוות. מחבל שייתפס יקבל עונש חד-משמעי. את הרחמים אין לחלק לאלו שאין בלבם רחמים. כבר הזהירונו חכמינו כי "כל המרחם על אכזרים, סופו שייתאכזר אל רחמנים". חסד עם אותם חסרי נשמה עלול לפגוע בנשמות טובות שימצאו עצמם בהמשך כקורבנותיהם. עונש מוות גם יצדיק את הסתכנותם של כוחות הביטחון במבצעי הגבורה שעושים על מנת לתפוס את בני העוולה. כל עוד הם משתחררים לאחר זמן מועט, למה נשלח את חיילינו לכלוא אותם? הרתעה אין בכך, אולי הטרדה לזמן קצר.

 

גלעד שליט תיכף מגיע הביתה. כולנו נשמח בבואו, בין אם התנגדנו לעסקה ובין אם תמכנו. ועם זאת עלינו להבטיח שיהיו כאן מעתה ענישה והרתעה נגד רוצחי אדם, נשים וטף. בימים אלו נערך משפטם של רוצחי משפחת פוגל. אל תאפשרו להם לחזור הביתה כגיבורים בעוד שנים ספורות. מערכת המשפט נדרשת כעת לגזור עליהם עונש מוות. "וביערת הרע מקרבך" - לרוע שכזה אין מקום בעולמנו. אם אוהבי חיים אנחנו, אל לנו לתת את החיים לחיות-אדם אלו. דרוש גזר דין מוות.

 

רעות יעקבסן, בת 28, בת בכורה במשפחת דידובסקי. לפני 10 שנים נרצחה אמהּ, רינה דידובסקי, בפיגוע טרור. 

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משפחת יעקבסן
חוזרים כגיבורים. רעות יעקבסן
צילום: באדיבות משפחת יעקבסן
צילום:רפרודוקציה,  גלי תיבון
רינה דידובסקי ז"ל
צילום:רפרודוקציה, גלי תיבון
מומלצים