שתף קטע נבחר

החודש: אוכלוסיית העולם תגיע ל-7 מיליארד איש

לפי נתוני האו"ם, מספר בני האדם על כדור הארץ גדל ב-78 מיליון איש מדי שנה, בעיקר בגלל שיעור הילודה הבלתי נתפס במדינות הלא-מפותחות. עד 2025, נהיה כבר שמונה מיליארד איש

העולם עוצר את נשימתו - אולי פשוט כי אין מספיק מקום: אוכלוסיית כדור הארץ צפויה לחצות עד סוף החודש את הרף של שבעה מיליארד בני אדם. כך עולה מדו"ח חדש שפרסמה קרן האוכלוסין של האו"ם. הקרן פרסמה את הדו"ח במסגרת הקמפיין "עולם של שבעה מיליון איש", והדגישה בצדו כי ההגעה לשבעה מיליארד בני אדם היא הזדמנות גדולה - אך גם אתגר גדול.

 

עוד כתבות מהעולם הגדול:

ספר חדש: היטלר נמלט לארגנטינה ומת ב-1962

חשד: קניבלים צלו הרפתקן גרמני שיצא לצוד באי

דיווח: המחתרת הבאסקית תכריז על סוף לאלימות

 

לפי נתוני הקרן, אוכלוסיית העולם בעידננו גדלה מדי שנה בלא פחות מ-78 מיליון בני אדם. כמעט כל גידול האוכלוסין הזה מתרחש במדינות הפחות מפותחות, שחלקן מתקשות לענות על צורכיהן שלהן כבר כעת. 97 מכל 100 תינוקות שנולדים, נולדים במדינות אלה. הקרן מדגישה שהפער בין עשירים לעניים בעולם רק הולך וגדל, וכי יותר אנשים מאי פעם חשופים כעת לחוסר במזון, במים ובביטחון.

 

תעשו קצת מקום. צפוף צפוף במדרחוב בשנגחאי, סין (צילום: AP) (צילום: AP)
תעשו קצת מקום. צפוף צפוף במדרחוב בשנגחאי, סין(צילום: AP)

 

"התשובה לשאלה האם אנחנו יכולים לחיות יחד על כוכב לכת בריא תלויה בהחלטות שאנחנו מקבלים כעת", כתבו מנסחי הדו"ח, "בעולם של שבעה מיליון בני אדם, עלינו לסמוך זה על זה".

 

לפי נתוני הקרן של האו"ם, אוכלוסיית העולם חצתה לראשונה את הקו של מיליארד בני אדם בשנת 1804. רק בשנת 1927 הגיע מספר בני האדם על כדור הארץ לשני מיליארד, אך מאז קצב הגידול היה מדהים: ב-1959 הפכנו כבר לשלושה מיליארד בני אדם, ב-1974 היינו ארבעה מיליארד בני אדם, וב-1987 חיו על כדור הארץ חמישה מיליארד איש. את הרף של שישה מיליון בני אדם חצה כדור הארץ לפני 13 שנה - ב-1998.

 

לפי הערכות הקרן, בשנת 2025 יחיו בעולם שמונה מיליארד איש, ו-18 שנה מאוחר יותר נגיע כבר לתשעה מיליארד. אגב, לפי הנתונים, מאז 1950 עלתה תוחלת החיים הממוצעת בכדור הארץ ביותר מ-20 שנה - מ-48 ל-69. שיעורי התמותה ירדו באופן עקבי הודות לפריצות דרך בתחום הרפואה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם בהודו שיעור גידול האוכלוסין עצום
צילום: AP
מומלצים