שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חשפנית במסיבת רווקים? זנות לכל דבר

  מתכננים מסיבת רווקים בקרוב? דניאלה פדר מבקשת שתחשבו פעמיים לפני שאתם מזמינים חשפנית למסיבה, ותוהה מתי השפלת נשים הפכה לתופעה לגיטימית, ומה זה אומר עלינו כחברה

  הם יצאו ל"טיול רווקוּת" של ארבעה ימים. שמונה חברים. כולם בחורים טובים, אחד-אחד. טיול במדבר, אוהלים, שקי שינה, פק"ל קפה והמון אדרנלין. הם נהנו להם משמיים כחולים, נופים משגעים, אווירת חופש ושיחות רעות בין גברים. ואז, בערב האחרון, אחד מהם הציע שכדי להמתיק את הדבש, החברים ישכרו איברי מין של נשים.

   

  תרבות מינית בערוץ יחסים:

   

  טיול רווקות הוא גרסה ישראלית חביבה ל"מסיבת רווקים" - מונח מקובל בחברה המערבית, שפירושו התכנסות של החתן המיועד וחבריו הקרובים כמה ערבים טרם חתונתו לשם חגיגת פרידה סוערת מחיי הרווקות.

   

  אישה בלי זהות ובלי פנים

  זה נשמע לי נהדר, לעשות טיול של כל החבר'ה מספר ימים לפני החתונה. נשמע לי נהדר לצאת לטיול חוויתי עם החברים הכי טובים טרם החתונה, תירוץ לצאת ולחוות ביחד עם החברים לפני כל ההמולה של האירוע. זו בעיקר הזדמנות שכולנו מנצלים, לעשות חיים לפני כל החוויות שיגיעו אחרי כן, שכוללות כמובן דירה, ילדים וקריירה.

   

  "יאללה, בוא נביא חשפנית" אמר בהתלהבות ג', ולקח עוד שלוק מהבירה. שניים מהחבר'ה בריגוש של ילדים, התקשרו "לברר" מחירים אצל אחד הסרסורים מהעיתון. מדובר כמובן במה שרובנו מכירים בתור מודעות "סטודנטיות שובבות" (מישהו באמת מאמין לזה?).

   

  "חשפנית" שמוזמנת למסיבת רווקים, היא אישה צעירה בלי זהות ובלי פנים שמתפשטת מול חבורה של גברים זרים שאינה מכירה, כדי לגרות אותם ולשעשע אותם באברי מינה העירומים. בהמשך היא מתיישבת על ברכיו של החתן ומתחככת באיבר מינו (אקט הידוע בכינויו "לאפ דאנס", שנעשה גם במועדוני חשפנות).

   

  ידיו אז לופתות את איבריה וצובטות את גופה, אצבעותיו חודרות לאן שירצו. תמורת תשלום נוסף פורשים לחדר צדדי ומתבצע מין אוראלי בחתן. תמורת עוד תשלום נוסף מתבצע אקט מיני מלא.

   

  אם עוד גברים במסיבה מעוניינים בחגיגה – תמורת תשלום נוסף גם הם יקבלו את אותו שירות. מדובר בזנות לכל דבר ועניין, שקוראים לה בשם אחר כדי לייפות או לעדן את הכיעור והאומללות של התופעה.

   

  מי היא אותה אישה שנאלצת להשכיר את איבריה האינטימיים? אתן מכירות מישהי כזו? האם אתן הייתן עוסקות בכזה עיסוק בעצמכן עבור כמה עשרות או מאות שקלים? איך היה מגיב אחד הגברים ב"מסיבה" לו היה נתקל באחותו שם עוברת במערומיה מיד אל יד, או אולי ארוסתו?

   

  זו שאלה שאף פעם לא מתעסקים בה ולא מתעניינים בה, זו תמיד מישהי "אחרת", אישה סוג ב', לא מהסוג שמתחתנים איתו, אלא אחת "מופקרת" שאפשר לנצל, ששכנענו את עצמנו שהיא "בחרה" לעסוק בזנות/חשפנות מרצונה, ואיננו מתעניינים מעבר לכך בהשלכות. מבחינתנו, היא "בחרה" בזה וזו בעיה שלה, ואילו אני כאן כדי ליהנות ותו לא.

   

  יש ברירה אחרת

  אל לנו להקל ראשנו ולומר "ככה זה משחר ההיסטוריה". עלינו לומר לא עוד, לא אנחנו. לא מדובר בעבודה ככל העבודות, זו העבודה היחידה שהנשכר הוא הגוף האנושי עצמו ואיבריו האינטימיים ביותר, עם כל ההשלכות הנפשיות המשתמעות מכך, ולא כוח העבודה אותו הוא מייצר.

   

  זו העבודה היחידה שבכל קונסטלציה אחרת הייתה מוגדרת כתקיפה מינית (עבור כל אישה "רגילה") או כבלתי חוקית בעליל (לדוגמא בין מטפל למטופל) בניגוד לכל עבודה אחרת. איך ייתכן שאיברי מין של נשים הם כלי שעשוע עבור טובי בחורינו - וכולנו שותקות?

   

   

  נשים בזנות הן נשים במצוקה על פי כל מחקר שנעשה עד היום ועל פי כל העדויות שהצטברו בכל הגופים הוולונטריים העוסקים בשיקום נשים בתחום האפל הזה. הרקע שלהן בדרך כלל הוא של משפחות הרוסות, סמים, התעללות מינית בגיל צעיר. וגם אם נתעלם מהרקע – מי שנכנסה לעולם הזה כבר לא תצא ממנו כנראה, ואם תצא בנס, היא תצא אחרת לנצח, ועם אות קין חקוקה על מצחה.

   

  95% מהעוסקות בתחום, נאנסו או הותקפו במהלך עבודתן זו והרי זה לא מפתיע שכן רמת החשיפה לאלימות מינית גם של אישה שלא בתחום, היא מאוד גבוהה. חלק גבוה מהאלימות מגיע גם מצד הבוסים הסרסורים, גוזרי הקופונים. בנוסף, השלכות של עיסוק כזה הן קשות מאוד, וכוללות: דיכאון, הפרעות אכילה, מחלות מין קשות ואף התאבדות.

   

  התופעה הזו של "מסיבות רווקים" שהן בעצם סחר באיברי מין של נשים ללא-שם, הן נורמה במדינת ישראל ובעולם המערבי כולו, ואת הנורמה הזו כולנו מכירות היטב. אין חוק נגד האימה הזו ואין גם דעה שלילית. להפך, זה מקובל ונחשב לראוי.

   

  אנחנו, כבנות זוג, בדרך כלל מקבלות זאת בשתיקה. לא כי אנחנו רוצות, אלא כי משתיקים אותנו בתירוצים כמו: "ככה זה, כולם עושים את זה", או: "זה מקובל, אל תהיי קנאית".

   

  הנורמה החברתית שלנו היא נורמה אלימה כלפי נשים ביסודה. נשים שנאלצות למכור את גופן מסיבות כאלו ואחרות וצריכות להתמודד עם ההשלכות הרבות והקשות – מופקרות בחברה הישראלית, וזה משליך על המין הנשי כולו, עליי ועלייך, וגברים במסיבות רווקים אטומים לכך לחלוטין. בואו נלמד אותם אחרת.

   

  מסכימים עם דניאלה? חושבים אחרת? כתבו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים ואולי נפרסם את תגובתכם

   

  • הכותבת מתנדבת במכון "תודעה", והיא ממייסדות "מתפקדות - הלובי לשוויון בין המינים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תופעה לגיטימית שמעוררת חלחלה. חשפנות
  צילום: איי פי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים