שתף קטע נבחר

העונש של הפועל: עלולה לארח את חיפה ללא קהל

בעקבות כתובות הנאצה נגד מכבי ת"א, משחק העונה ייערך ללא קהל, אלא אם האדומים יעבירו 20 שמות של המעורבים במעשה. בנוסף, ייסגרו שערים 4-5 בבלומפילד בשני המחזורים הקרובים

הפועל תל אביב עמדה היום (ג') לדין משמעתי בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, בגין התנהגות בלתי הולמת. זאת בעקבות אירועי המשחק האחרון נגד הפועל פתח תקווה. את האדומים ייצגו בדיון היו"ר דורון אוסידון והמנכ"ל ניר ענבר.

 

 

בעקבות אירועי המשחק בשבת האחרונה, החליטה ההתאחדות לסגור את שערים 4-5 בבלומפילד בשני המשחקים הקרובים (מול הפועל ראשון לציון ועירוני רמת השרון) וקבעה כי האדומים יארחו את מכבי חיפה ללא קהל. ההתאחדות ציינה כי העונש במשחק העונה יומר למשחק ללא קהל על תנאי לשנה במידה שהפועל תעביר תוך שבעה ימים שמות של 20 אוהדים המעורבים במעשה.

 

בנוגע לעונש לשני המשחקים הקרובים, הבהירה ההתאחדות כי מנויים לשערים 4-5 לא תקפים, אלא האוהדים יצטרכו לקנות כרטיס חדש לאחד היציעים האחרים. כמו כן, נקנסה הפועל ב-30 אלף שקל והורדת שתי נקודות על תנאי לשנתיים. הפועל הגיבה לעונש ומסרה: "צר לנו שבגלל קומץ קטן של אוהדים כל הקהל הנפלא של הפועל ת"א נפגע היום. אותם בודדים, אותו מיעוט אנרכיסטי, שם לעצמו מטרה לפגוע בקבוצה".

 

"קהל הפועל ת"א נגד ביטוי הגזענות ושירי השואה ויש לצפות כי אחרי המקרה הזה תופסק לחלוטין השירה המבישה והמבזה בנושא השואה. אם לא, נעשה זאת אנו באמצעים שלנו. אנחנו קוראים לקהל הנפלא שתומך ומעודד את הקבוצה לעקור מתוכו את אותם בודדים שמנסים לפגוע בקבוצה".

 

אוסידון: "צמחו ביציעים 4-5 כמה עשבים שוטים"

כזכור, בסיום אותו משחק התגלו בשירותים של שערים 11-10 כתובות נאצה וציורים של צלבי קרס, שרוססו על ידי מספר מאוהדי הקבוצה.

 

אוסידון אמר במהלך הדיון: "הזדעזענו מהמעשה כפי שהמשקיף הזדעזע. אנחנו הנהלה חדשה שעושה כל פעילות על מנת למגר את הגזענות. 99 אחוז מאוהדים הפועל הם אלה שנלחמים בגזענות, אך בתוכם יש 30 עד 60 אוהדים מקסימום, שפוגעים במועדון. בעזרתנו אותם אוהדים נתפסו והגיעו לכדי מאסר וחקירות. גינינו בכל מקום אפשרי את הקומץ הקטן, נסענו להתנצל אצל משפחתו כהן ולוי.

 

"שוחחתי עם מפקד המשטרה באיצטדיון, שאמר שלא ראה בעלים כמו טביב שנלחם בגרעין הקשה ללא מעצורים. לא במקרה נעצרו האוהדים ולא נעצור עד שנביא לשקט במחנות. ביציעים 4-5 יש אוהדים נפלאים שמתוכם צמחו כמה עשבים שוטים".

 

אוהדי הפועל ת"א בשערים 4-5. ייאלצו לרכוש כרטיסים חדשים (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
אוהדי הפועל ת"א בשערים 4-5. ייאלצו לרכוש כרטיסים חדשים(צילום: יובל חן)

  

אוסידון הוסיף: "יש לנו רשימה של 20 שמות של אוהדים שאנו חושדים שהם מתפרעים. מסרנו את רוב השמות למשטרה והיום נוספו עוד כמה שמות. אין ולא הייתה הנהלה שנלחמת במתפרעים כמו שאנחנו נלחמים בהם. מדובר ב-30 אוהדים שלא נראה אותם יותר במגרשים. הורדת נקודות זה העונש הכי גרוע שאפשר לקבל. מה זה ייתן ל-30 האוהדים? למה כל הקהל צריך לסבול ולא רק אותם אוהדים?".  

 

עוד ב-ynet ספורט:

 • פוטבול: מיאמי ממשיכה לשקוע
 • דווייט הווארד נגד סטן ואן גנדי  
 • אלכס שטילוב נחת: "מקדיש את המדליה לגלעד שליט"  


  המנכ"ל ניר ענבר: "הפועל ת"א זה מועדון שידוע ברחבי אירופה כאנטי גזעני. היום אנו הבולטים בעולם כולו ואפילו אני הוזמנתי כדי לארצות בארה"ב על הפעילות שלנו למגור הגזענות. אנו פועלים בשיתוף עם האוהדים, שמשתפים פעילות יוצאת דופן בנושא אנטי גזענות. אנו מבצעים ומממנים את הפעילות הזאת. זה רק מקבץ של מה שאנחנו והאוהדים שלנו עושים באופן קבוע.

  "הקהל שלנו מתרים למען ניצולי שואה, אין לזה אך ורע, בטח שלא בישראל. הפרסים שאנו זוכים להם בעולם מוכיחים זאת. טענתנו היא שאין להעניש את כל הקבוצה קולקטיבית בגלל כמה עשבים שוטים. בכוונתנו לגרש לצמיתות את אותם אוהדים שביצעו את המעשים הנוראיים. 

  דורון אוסידון. "אין להעניש את הקבוצה קולקטיבית" (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
  דורון אוסידון. "אין להעניש את הקבוצה קולקטיבית"(צילום: מור שאולי)


  ענבר הציג בדיון כתבות מהתקשורת, בהן נראה כי הקבוצה גינתה את המעשה. בנוסף, הביא ציטוטים מדבריו של תמיר כהן, בנו של אבי כהן ז"ל, שטען כי לא מגיע לקבוצה לספוג עונש.   

  המשקיף יאיר גלילי: "זה לא משחק שאני משקיף של הפועל ת"א. הקהל שלהם הוא קהל תומך, שקצת שונה מיתר הקהלים ותומך בהם גם ברגעים פחות טובים. מה שהציגו פה אוסידון וניר זה אמיתי. ממה שראיתי, אוהדי הפועל ספגו אגרוף בבטן, בגלל המאמצים הגדולים שלהם. האכזבה היא תולדה של ציפייה שבמקום כזה זה לא יקרה".  • פורסם לראשונה 18/10/2011 11:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוהדי הפועל תל אביב
  צילום: עוז מועלם
  מומלצים