שתף קטע נבחר

סקוטלנד: התגלה לוחם ויקינגי קבור עם סירתו

איזהו הלוחם - השומר על חרבו. גם אם עוברות כ-1,000 שנה מאז נקבר מתחת לקרקע. חוקרים גילו בסקוטלנד קבר ויקינגי נדיר

שרידים של לוחם ויקינגי שנקברו יחד עם סירתו ועם כלי הנשק שלו – גרזן וחרב מפוארת – נמצאו אתמול בחצי האי ארדנמורכן (Ardnamurchan) שבחוף המערבי של סקוטלנד - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

 

במקום התגלה קבר באורך של כחמישה מטרים ולפי הערכות החוקרים – צוות משולב של ארכיאולוגים מסקוטלנד ומאוניברסיטאות מנצ'סטר ולסטר - הוא בן כ-1,000 שנה לפחות. חלק גדול מן הסירה ורבות מן העצמות כבר נרקבו במהלך השנים, אך פיסות עץ ומאות מסמרים שהרכיבו את כלי השיט נשתמרו.

 

חרב בת כ-1,000 שנה התגלתה יחד עם עצמות הלוחם (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
חרב בת כ-1,000 שנה התגלתה יחד עם עצמות הלוחם(צילום: gettyimages)
 

כמו כן, מצאו החוקרים חתיכת מתכת עגולה ששימשה כחלק ממגן עתיק וכן טבעת עם סיכה מוארכת שנקברה יחד עם הלוחם הויקינגי.עוד נמצאו סכין, אבן משחזת וכלי חרס.

 

ויקינגים מסקנדינביה נהגו לערוך פשיטות תכופות בסקוטלנד ובצפון-מזרח אנגליה של היום במאות ה-8 וה-9 ורבים מהם נותרו באזור והקימו בו מושבות.

 

קבוצת הארכיאולוגים מבצעת חפירות בחצי האי על מנת ללמוד על שינויים חברתיים באזור, אולם הארכיאולוגית ד"ר חנה קוב מאוניברסיטת מנצ'סטר מספרת כי התגלית החדשה עלתה על כל ציפיות החוקרים: "אתר קבורה של סירה ויקינגית הוא תגלית מדהימה. החפצים שמצאנו ומצב השימור שלהם הופכים את המקום הזה לאחד הקברים הנורדיים החשובים ביותר שאי פעם נחפרו בבריטניה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרבו של לוחם אמיץ
צילום: gettyimages
מומלצים