שתף קטע נבחר

הוריו של גרפל עודכנו על העסקה: "תודה לרה"מ"

לפני שקיבל את ההודעה הרשמית על העסקה לשחרור בנו, הביע אביו של אילן גרפל תקווה שעסקת שליט הייתה הספתח לעסקה נוספת. "הוא מאוכזב כי הוא נמצא בכלא בלי סיבה", סיפר ל-ynet על השיחה האחרונה עם בנו

יצחק מולכו, שליחו של ראש הממשלה, הודיע הערב (יום ב') להוריו של אילן גרפל על העסקה לשחרורו, שתצא לפועל עוד השבוע בכפוף לאישור הקבינט מחר. ההורים ביקשו להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו על המאמצים לשחרור בנם.

 

מוקדם יותר, בשיחה עם ynet, הביע האב דניאל גרפל אופטימיות זהירה, למרות שעוד לא קיבל מידע רשמי על העסקה שבמסגרתה ישוחררו 25 אסירים מצריים. "זה נראה קרוב אבל היו כבר עליות וירידות", אמר בשיחת טלפון מארה"ב, והביע תקווה שהרוח החיובית מעסקת שליט תוביל גם לשחרור בנו.

 

פרשת אילן גרפל - עדכונים אחרונים:

 

אחרי מעצרו של גרפל במצרים בחשד לריגול לפני כארבעה חודשים, הוריו של גרפל דניאל ואיירין דחו את החשדות המיוחסים לבנם, אך מאז הם גזרו על עצמם שתיקה. "אני מקווה מאוד שזה נכון והשחרור של בני קרוב", אמר הערב גרפל האב, "אף אחד לא הודיע לי שום דבר באופן רשמי, אני רק קורא בחדשות את הדברים ושומע כמוכם. אני מקווה שזה נכון ושזה יקרה באמת כמה שיותר מהר".

 

אילן גרפל במצרים. "הכל היה בחדרי חדרים" ()
אילן גרפל במצרים. "הכל היה בחדרי חדרים"

 

הקבינט צפוי להתכנס מחר כדי לאשר את העסקה שבמסגרתה ישוחררו 25 אסירים מצרים, ביניהם שלושה קטינים. לציבור יינתנו 48 שעות כדי להגיש עתירות לבג"ץ נגד העסקה, למרות שהיא אינה כוללת אסירים ביטחוניים או רוצחים.

 

"עד כה טיפלו בנושא השלטונות האמריקנים, הקונגרס ומחלקת המדינה", אמר דניאל גרפל, "היו מגעים אבל ספציפית לא ידענו מה קורה. הכול היה בחדרי חדרים".

 

"אילן נשמע בסדר באופן כללי" 

האב סיפר כי שוחח עם בנו לפני כשבוע חצי בפעם האחרונה. "דיברנו, באותה מסגרת קבועה, בה כל כשבועיים הקונסול האמריקני או אחד מעוזריו פגש את אילן, ונתן לנו לדבר איתו 5 דקות.

השיחה מתבצעת בפיקוח מצרי, כך שאני יודע שאילן באופן כללי נשמע בסדר, הוא מקבל מזון, אך באשר ליתר אינני יודע. הוא כמובן מאוכזב כמונו מהצד המנטלי, כי הוא נמצא שם בלי סיבה יותר מ-4 חודשים". 

 

"מרגיש טוב לשמוע שאולי זה הסוף, אך אנחנו זוכרים שהיו כבר עליות וירידות", סיכם האב, "הפעם זה נשמע יותר קרוב ואמיתי, אבל הכל מבחינתנו באופן לא רשמי ואנחנו מקווים מאוד מאוד שזה יהיה הסוף ושהאווירה הכללית החיובית של עסקת שליט תמשיך גם עם המקרה של אילן".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים