שתף קטע נבחר

המחאה חוזרת. ליף: "ביבי, אני עייפה אבל זועמת"

לקראת ההפגנות הגדולות המתוכננות במוצאי שבת, תקפו מובילי המחאה החברתית את התנהלות ראש הממשלה. "כיצד הוא יכול להירדם בלילה ולהתעורר עם חיוך?"

מחאת האוהלים, שנדחקה בשבועות האחרונים ממוקד העניינים, חוזרת אט-אט למרכז הבמה. ההודעה על עליית מחירי החשמל הביאה לתגובות חריפות מצד מובילי המאבק החברתי-כלכלי, שמינפו כבר את המהלך לקראת ההפגנות הגדולות המתוכננות להיערך במוצאי שבת. במסיבת עיתונאים שקיימו הבוקר (יום ג') בכיכר רבין בתל אביב, תקפו ראשי המחאה את ראש הממשלה ושאלו "כיצד הוא יכול להירדם בלילה ולהתעורר עם חיוך?".

 

מחאת האוהלים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

"בכל פעם אני מרגישה שמנסים למסמס את המחאה הזו ואני לא מבינה למה אני במלחמת הישרדות מול נבחרי ציבור", אמרה דפני ליף. "אנו נמצאים במלחמת התשה, ביבי, אתה מסתכל על אשה עייפה, אך יותר מהכל על אישה זועמת, אתה חי על חשבוני ומשתמש בי ובעמי כמקפצה".

 

ליף התייחסה גם למחאה החברתית הגלובלית וקראה לראש הממשלה לבחון את האירועים בארצות הברית. "תראו מה קורה בעולם, יש קולות צעירים שדורשים משהו חדש, שינוי זה מרכז השיטה שאתה כל כך אוהב, השיטה הזו לא עובדת, הגיע הזמן שתודה בטעותך ותבין שהזמן שלך הולך ואוזל".

 

מסיבת העיתונאים, היום בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מסיבת העיתונאים, היום בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

יובל אלטשולר, ממובילי מאבק העגלות, אמר בעודו מחזיק את בנו הקטן על ברכיו: "אני איש היי-טק, יש לי שני ילדים ואשה, ועדיין אנו לא גומרים את החודש. כהורים, אנו לא עומדים בתשלומים האינסופיים. הממשלה לא מתקדמת, הרי נתנו צ'אנס לטרכטנברג ולמרות זאת דבר לא התקדם. אותנו יותר לא מורחים. מי ששלחנו כדי לעבוד בשבילנו שיתחיל לעבוד".

 

רות קריגר, ניצולת שואה, סיפרה כי באה "לבנות את הארץ הזאת ועבדתי שנים רבות וגם התנדבתי הרבה, אבל היום אני מקבלת 1,550 שקלים מהביטוח הלאומי ו-550 יורו מהגרמנים ועם זה אני צריכה לחיות. ממשלות ישראל לקחו את כל הכסף ומה שנשאר לנו זה הפירורים. אני מכירה ניצולי שואה שחיים בלי מים וחשמל ואין מי שיעזור".

 

"שיתחילו לעבוד בשבילנו". מסיבת העיתונאים, היום בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"שיתחילו לעבוד בשבילנו". מסיבת העיתונאים, היום בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)
 

דובר נוסף, מיי תורג'מן, בן 15 מקטמון בירושלים, הביע מיאוס מכך "שלא מתייחסים אליי, נמאס לי מכיתות גדולות שאני הולך לאיבוד בתוכן, נמאס לי שאני מבקש עזרה אבל אף אחד לא מדבר או מתייחס אליי, נמאס לי שכשאני שואל מדוע אין השנה טיול שנתי אומרים שזה כי אין תקציב".

 

בצל מאבק המתמחים, אליו הצטרפו לאחרונה מובילי המחאה, מתכוננים הפעילים לעצרות שיתקיימו בשבת ברחבי הארץ, המרכזית שבהן בכיכר רבין בתל אביב. המסר המרכזי של האירועים יהיה העברת "תזכורת אחרונה לראש הממשלה שתושבי ישראל אינם סמרטוטים של עשירי המדינה".

 

"בקיץ עשו לנו טובה ובמקום התייקרות של 20%, הממשלה ייקרה רק ב-10%", אמר ל-ynet רגב קונטס, ממובילי המחאה החברתית. "היינו ילדים טובים וחסכנו בחשמל, והנה אנחנו מקבלים פרס - התייקרות נוספת. מדובר

באבסורד. הממשלה ממש צוחקת עלינו".

 

אחת ממנהיגות המחאה, סתיו שפיר, ציינה ש"החשמל הוא רק חלק מסיטואציה יותר רחבה של העלאת מחירים" וכי היא חושבת שיש "לנקוט בצעדים קשים יותר במובן הכלכלי. נקווה שבשבת הקרובה אזרחי ישראל יכבו כולם את החשמל בבית ויצאו לרחוב להפגין".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
דפני ליף. "השיטה הזו לא עובדת"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים