שתף קטע נבחר

איש דת סעודי: 100 אלף דולר לחוטף חייל ישראלי

הפוסק המפורסם עווד אל-קרני מציע את הפרס בתגובה לפרס דומה שמציעים בני משפחת ליבמן על ראשם של רוצחי בן משפחתם, שלמה ליבמן ז"ל. שר הפנים של חמאס: נסיגת ישראל מעזה אפשרה לנו להחזיק את גלעד שליט זמן כה רב

איש דת סעודי, המטיף והפוסק ד"ר עווד אל-קרני, מציע 100 אלף דולר לכל מי שיחטוף חייל ישראלי. בהצעתו זו הגיב איש הדת על המודעה שפרסמו לפני כשבוע בני משפחת ליבמן, שלפיה מי שיתפוס את רוצחי בן משפחתם, שלמה ליבמן ז"ל, יזכה בפרס בסך 100 אלף דולר.

 

גלעד שליט חזר הביתה - הכתבות האחרונות:

 

"כלי התקשורת דיווחו שהמתנחלים הציונים ישלמו סכומי כסף גדולים מאוד למי שיהרוג את האסירים הפלסטינים ששוחררו", אמר אל-קרני, "בתגובה לפושעים האלה אני מצהיר בפני העולם כי כל פלסטיני שיאסור חייל ישראלי בתוך פלסטיני כדי להחליפו באסירים - אגמול לו בפרס של 100 אלף דולרים", כתב בעמוד הרשמי שלו בפייסבוק. הסטטוס של אל-קרני, שפורסם רק אתמול, הספיק לגרור כבר יותר מאלף לייקים. הצהרתו זכתה לתהודה בעיתונים המזוהים עם חמאס ברצועת עזה.

 

הנשיא פרס עם גלעד שליט ומשפחתו, אתמול במצפה הילה (צילום: זיו ביניונסקי) (צילום: זיו ביניונסקי)
הנשיא פרס עם גלעד שליט ומשפחתו, אתמול במצפה הילה(צילום: זיו ביניונסקי)

 

אל-קרני הוא איש פסיקה ידוע ומתוקשר. הוא מרבה להופיע בתחנות טלוויזיה, ואף מפעיל אתר אינטרנט משלו שבו הוא מעלה קטעי וידאו מתוכניות הטלוויזיה שבהן הוא מופיע. בהם הוא מתייחס לסוגיות הלכתיות שונות. סוגיית "פלסטין בראי האיסלאם", אגב, היא אחת הסוגיות הקרובות ללבו.

 

"החזקת שליט עלתה הרבה כסף"

ובינתיים בעזה, שר הפנים בממשלת חמאס, פתחי חמד, הודה כי נסיעת ישראל מרצועת עזה אפשרה לתנועתו להסתיר את

גלעד שליט במהלך תקופת שביו. בראיון עמו שהתפרסם הבוקר (יום ג') ביומון הלבנוני "א-ספיר", אמר חמד כי "ההכרעה הצבאית בעזה, חיסלה כל תיאום ביטחוני עם ישראל, ושחרור הרצועה מהכיבוש, אפשרו להסתיר את שליט במשך חמש שנים".

 

חמד הדגיש כי הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", הצליחה לשמור על שליט בשבי למרות נסיונותיה של ישראל להגיע אליו. הוא הודה כי המחיר של החזקת שליט בשבי היה גבוה, "ולכן העסקה היא ניצחון לעם הפלסטיני ולתושבי עזה, שהקריבו 600 חללים בתגובה הראשונה של ישראל לפעולת החטיפה האמיצה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך דף הפייסבוק של אל-קרני
פירוק מאהל שליט. בצד השני חשוב על החטוף הבא
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים