שתף קטע נבחר

החשד: גזבר קדימה גנב שכר מפעילים בבחירות

פער בין כספי מימון מפלגות שהועברו לקדימה לבין שכר פעיליה עורר את חשד המפלגה. שלושה חשודים יובאו להארכת מעצר: איציק חדד, רואה חשבון חיצוני ועובד מחשוב

לבכירי קדימה הגיעו בעת האחרונה יותר ויותר תלונות מפעילים על כך שלא קיבלו את מלוא שכרם. חלקם עבדו בצמתים, תלו כרזות, לאחרים היו תפקידים בקלפיות ביום הבחירות. בעקבות תלונה למשטרה, נעצר היום (ג') גזבר המפלגה, רואה החשבון איציק חדד, שפרטים נוספים מהחשדות נגדו הגיעו ל-ynet.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

חדד בבית המשפט. חשד שקיבל סיוע מבפנים ומבחוץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חדד בבית המשפט. חשד שקיבל סיוע מבפנים ומבחוץ(צילום: מוטי קמחי)
 

החשד המרכזי ביחידה הארצית לחקירות הונאה הוא כי חדד "העלים" חלק מהכספים שהגיעו לפעילי המפלגה, ככל הנראה בעזרת רואה חשבון חיצוני ועובד מחלקת המחשוב של המפלגה. בית המשפט השלום בראשון-לציון האריך את מעצרו של חדד בחמישה ימים נוספים. חדד עצמו הסתפק בתגובה לקונית לכלי התקשורת: "כולנו אזרחי מדינת ישראל וכל אחד יעשה את תפקידו".

 

על פי תלונת המפלגה, עולה כי קדימה קיבלה מיליוני שקלים במסגרת כספי מימון המפלגות שהגיעו לה לאחר הבחירות. על פי הנוהל, הועבר הכסף לרואה החשבון, והוא - באמצעות חשבון נאמנות בניהולו - היה אמור לשלם את שכרם של הפעילים ובעלי התפקידים. בבדיקת המפלגה התברר כי למרות שהסכום אמור היה להספיק, השכר לא שולם במלואו, עניין שהעלה חשד לאי-סדרים כספיים.

 

לבני. "תהליכים של ניקוי" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
לבני. "תהליכים של ניקוי"(צילום: ירון ברנר)
 

שלושת המעורבים - הגזבר חדד, רואה החשבון החיצוני ואיש המחשבים של המפלגה - זומנו לחיקרה במשרדי יאח"ה בחשד לגניבת כספים וברישום כוזב במסמכי תאגיד. סניגורו של חדד, עו"ד משה זכות, אמר כי הוא סבור שישנו קשר בין השימוע שנערך אתמול לבין מעצרו של חדד הבוקר. "החקירה של מבקר המדינה נגד מרשי מתנהלת מאז חודש יוני. אילו הוא היה מעוניין לשבש את החקירה, היה לו די והותר זמן לעשות זאת, כך שבטענה זו של המשטרה אין ממש. ידה של המשטרה קלה בעצירת אנשים מהיישוב שבעברם אין רבב או עבר פלילי".

 

"אני מאמינה שתהליכים של ניקוי הם הדבר הדרוש במערכת הפוליטית, לכן בחרתי לנקוט בצעד הלא שגרתי הזה על אף אי הנעימות הכרוכה בכך", מסרה מוקדם יותר יו"ר המפלגה, ציפי לבני. "אנחנו צריכים להוות דוגמה אישית לכל אותם אזרחים שמתבקשים לפנות למשטרה כשהם חושדים שנעשתה עבירה. זה הדבר הנכון לעשות ואני מצפה שזו תהיה ההתנהלות של כל המפלגות בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדד. המעצר הוארך
צילום: מוטי קמחי
לבני. הכספים "הועלמו"
צילום: עופר עמרם
מומלצים