שתף קטע נבחר

המשחק בין הפועל ת"א למכבי חיפה ייערך עם קהל

דיין בית הדין המשמעתי הסתפק בפעילות שביצעה הנהלת האדומים למיגור שירי שואה וגזענות ולא הפעיל את עונש הרדיוס. היו"ר אוסידון: "אנו מרוצים מההחלטה וקוראים לאוהדים להפסיק את שירי השואה לתמיד". עטיה בהרכב לקראת רמה"ש בגביע הטוטו, רועי גורדה במקום אבוטבול ומהראן לאלא בחוד עם דמארי

הנהלת הפועל תל אביב אמנם לא העבירה היום (ג') לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל את הרשימה השחורה (רשימה של 20 אוהדים, שבהם היא חושדת כמתפרעים והייתה אמורה למסור לידי המשטרה, לאחר ריסוס כתובות הנאצה בשירותי שערים 11-10 באצטדיון בלומפילד, ש.א), אולם היא יצאה בזול ולא יופעל נגדה עונש רדיוס במשחק נגד מכבי חיפה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

דיין בית הדין המשמעתי, דוד לב, החליט להסתפק בפעילות שעושה המועדון למיגור שירי שואה וגזענות, ומנע בכך מהקבוצה הפסד כספי גדול. בית הדין המשמעתי קבע כי המכתב שהועבר על ידי המשטרה בעניין שיתוף הפעולה עם הפועל ת"א מספק לצורך קיום התנאי בנוגע להעברת שמות האוהדים.

 

הדיין לב ואנשי הפועל ת"א. המשחק מול חיפה ייערך מול קהל (צלום: יובל חן) (צלום: יובל חן)
הדיין לב ואנשי הפועל ת"א. המשחק מול חיפה ייערך מול קהל(צלום: יובל חן)

 

את הפועל ייצגו בדיון המשמעתי, שנערך בהתאחדות לכדורגל, היו"ר דורון אוסידון והמנכ"ל ניר ענבר. "הפועל ביצעה את ההחלטה, למעט מסירת 20 שמות חשודים", סיפר ענבר לדיין. "ביצענו את כל הפעולות, על מנת שמקרים כאלה לא יחזרו. אסרנו על אוהדים להיכנס למגרש וערכנו פעולות הסברה. אין לנו מה להוסיף כי למשטרה יש את כל המידע בידה".

 

רפ"ק אלי פינטו אמר בדיון: "שיתוף הפעולה בינינו לבין הנהלת הפועל ת"א מצוין. הקשר שלנו הוא על בסיס יומי, אני לא סנגור של הקבוצה, אנחנו מכירים את מנהיגי האולטראס, נפגשים ומדברים איתם. למנהיגים של הארגון אני מתייחס בחיוב ולא בשלילה, ולפני שאני עולה ליציע כדי להרגיע את הרוחות, אני מדבר איתם. לדעתי, המתפרעים לא מהחבורה הזאת. אם צריך להכניס סדרנים לשירותים, לאן נגיע? עשב שוטה הוא עשב שוטה".

 

אוסידון אמר לאחר פסק הדין: "אנו שמחים על החלטת הדיין, ששינה את החלטתו הקודמת. הפועל ת"א משתפת ותמשיך בשיתוף פעולה מלא ותעשה ככל שביכולתה כדי לדאוג שמעשים מהסוג הזה לא יקרו בעתיד. אני חוזר וקורא לאוהדים להפסיק את שירי השואה לתמיד".
 

לפני ההחלטה: נזיפה חמורה להפועל ת"א

הדיין היה חריף מאוד בדבריו לפני ההחלטה, כשאמר לאנשי הפועל ת"א: "נתתי לכם הזדמנות באם אתם רוצים להילחם בתופעה או לשתף פעולה עם האוהדים. אתם לקחתם סיכון גדול. אני יכול להבין שאתם לא רוצים להילחם בתופעה ואטיל קנסות חמורים, כמו משחקים ללא קהל, הפחתת נקודות וקנסות לבעלים".

 

אוהדי הפועל ת"א והשלטים. יצאו בזול הפעם (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אוהדי הפועל ת"א והשלטים. יצאו בזול הפעם(צילום: אורן אהרוני)
 

אוסידון השיב: "בעקבות ההתנהגות של האוהדים, ההנהלה הנוכחית לא מסבסדת להם אביזרי עידוד. ההנהלה הקודמת, לעומת זאת, עשתה את זה. אנו לא בקשר עם אותם אוהדים. בדיון הקודם כבר הסברנו שאנחנו יודעים מי הם מנהיגי האולטראס. הארגון הזה גינה את המקרה בהודעה רשמית ורק כמה מהם עשבים שוטים. נעצרו שני אנשים שהודו במעשה. ברגע שזה קרה, הפרשה הסתיימה".

 

ענבר סיכם: "יש כוח אבטחה מתוגבר, שכולל סמויים, מצלמות אבטחה וזה עולה הרבה כסף. תפסנו ביום האירוע אנשים שמתנהגים בצורה לא הולמת. בשל צנעת הפרט, אין מצלמות בשירותים ורק שם היו הכתובות. הכול נעשה בשיתוף פעולה עם המשטרה, כדי לעצור עוברי חוק".

 

דרור קשטן. הזדמנות לצעירים בהרכב במשחק נגד רמה"ש (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
דרור קשטן. הזדמנות לצעירים בהרכב במשחק נגד רמה"ש(צילום: מור שאולי)

 

מהפכה בהרכב של קשטן לקראת רמה"ש בגביע הטוטו

בתוך כך, הקבוצה ערכה הערב את האימון המסכם לקראת המשחק נגד עירוני רמת השרון ברבע גמר גביע הטוטו. על פי האימון נראה כי המאמן דרור קשטן יבצע סוג של מהפכה בהרכב, בעקבות חולשת השחקנים בהפסד לאשדוד וגם על מנת לאפשר לחלקם מנוחה.

 

הבלם מריו פצ'אלקה, שמאכזב עד כה, יירד לספסל ואת מקומו יתפוס הקפטן וואליד באדיר. המגן עמרי עטיה יערוך הופעת בכורה בהרכב, כאשר יפתח בצד שמאל מקום גל שיש. מגן אחר של האדומים, עמרי קנדה, ישוב ל-11 על חשבון נאיל חוטבה. רועי גורדנה יחליף את שי אבוטבול. החלוץ טוטו תמוז צפוי לקבל מנוחה ומי שישחק בחוד לצידו של עומר דמארי יהיה מהראן לאלא.

 

הרכב משוער: אפולה אדל; עמרי קנדה, ביבאן פרנסמן, וואליד באדיר, עמרי עטיה; אביחי ידין, נוסא איגיבור, רועי גורדנה, אלרואי כהן; עומר דמארי, מהראן לאלא.


פורסם לראשונה 25/10/2011 16:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוסידון בבית הדין
צלום: יובל חן
מומלצים