שתף קטע נבחר

אצטדיון טדי נכנס לשלב השיפוץ הסופי

פרויקט הקמת היציע הדרומי קורם עור וגידים, ובסיומו יכיל האצטדיון 31,600 מקומות ישיבה. ב-2013 יתקיימו בו משחקי המכביה והיורו לנבחרות צעירות

אצטדיון טדי בירושלים מסיים בימים אלה את השלב הראשון בפרויקט השיפוץ, במסגרתו בוצע שדרוג כר הדשא הקיים והגבהתו ב-1.60 מ'. בית"ר ירושלים אמנם תחזור בעוד שבועיים לקיים את משחקיה הביתיים בטדי, אבל החלק המרכזי של שיפוץ האצטדיון, פרויקט הקמת היציע הדרומי, מתחיל רק בימים אלה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

זהו השלב הראשון בהכנת האצטדיון לקראת אירוח משחקי המכביה ה-19, שמתוכננים להתקיים בחודש יולי 2013 ומשחקי יורו 2013 לנבחרות צעירות. בעתיד מתוכננות עבודות הרחבה נוספות, כאשר בשלב הסופי אמור האצטדיון להכיל כ-50,000 מקומות.

 

הדמיה של אצטדיון טדי המחודש. יש למה לצפות (הדמיה: ארדיטי בן נעים אדריכלים) (הדמיה: ארדיטי בן נעים אדריכלים)
הדמיה של אצטדיון טדי המחודש. יש למה לצפות(הדמיה: ארדיטי בן נעים אדריכלים)
  

 

כיום מונה האצטדיון כ-21,600 מושבים. היציע החדש יוסיף כ-10,000 מושבים, כך שלאחר השלמת השיפוצים יכיל האצטדיון כ-31,600 מקומות. היקף ההשקעה בפרויקט עומד על כ-100 מיליון שקל במימון משותף של הטוטו, שמימן 60 מיליון שקל עיריית ירושלים, שמימנה 40 מיליון שקל.

העבודות שמתבצעות ע"י חברת 'מוריה' צפויות להימשך כ-18 חודשים, ובעיריית ירושלים אמרו כי העבודות יתבצעו ללא פגיעה בפעילות השוטפת של האצטדיון.

 

במסגרת הפרויקט יבוצעו עבודות להתאמת רמת האצטדיון לקריטריונים של מגרשים בדרגה 4 על פי הדירוג הבינלאומי של UEFA. משמעות הדבר היא שאצטדיון טדי יוכל לארח משחקים במפעלים כמו ליגת האלופות עד השלבים הגבוהים.

 

במסגרת העבודות תשודרג מערכת התאורה באצטדיון, יוחלפו המושבים, יוקמו אולם מסיבות עיתונאים, חדרי עבודה לצוותי תקשורת, חניות לקבוצות ולאורחים וישופרו היציעים הקיימים. כמו כן, יוקם מערך תשתיות רחב שיאפשר קיום אירועי ענק ומופעים באצטדיון, יוקמו חדרים מיוחדים לסדרנים, חניות מותאמות לרכבי חירום והצלה, מנהרת שירות המקשרת בין היציעים ועוד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אצטדיון טדי
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים