שתף קטע נבחר

טל מור מתפרץ: "אני לא פושע". תיעוד מהחקירה

בית המשפט התיר לפרסם קטעים מחקירותיו של טל מור, שנידון ל-12 שנות מאסר בגין הריגת שניאור חשין. תמלולי החקירה מתעדים את הרגעים שבהם נשבר מור - והתחיל לקלל. צפו

שופט בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, זכריה כספי, נענה היום (יום ג') לבקשת כלי התקשורת ואישר לפרסם קטעים מחקירותיו של טל מור, שנשלח שלשום ל-12 שנות מאסר על תאונת ה"פגע וברח" שבה דרס למוות את רוכב האופניים שניאור חשין, בנו של שופט העליון לשעבר מישאל חשין, ביוני שעבר. קטעי החקירה מתארים כיצד נשבר מור בחקירתו וסימן באמירותיו השונות לחוקרים כי הוא נוטל אחריות לתאונה וחש אשמה ביחס להריגת חשין. "אני לא פושע", זעק - והתחיל לקלל.

 

"היא (הסניגורית תמי אולמן) יודעת ואתם יודעים בדיוק אותו דבר, אתם תגיעו להסדר שכמה אני צריך לשבת וזהו, ותגידו לי, נמאס לי להגן על עצמי", אמר מור לחוקרים באחת מחקירותיו האחרונות. "אתם תגיעו להסדר הזה ואני אשב כמה שצריך, בסדר? וזהו, בזה זה נגמר ואני מקווה שאתה מבין אותי. מצד אחד אני אשם כי בן אדם מת בגללי. מצד שני אני צריך ללכת להוכיח לעולם, שאני לא ראיתי אותו".

 

פגע וברח - עוד ממשפטו של טל מור:

 

במקרה אחר ניסה מור להסביר מדוע הוא שומר על זכות השתיקה. "קשה לי מאוד להתגונן ביודעי כי אדם נהרג בגללי ולכן אני שומר על זכות השתיקה. אתם, המשטרה, הפרקליטות, עורכת הדין בבית המשפט, אימרו לי כבר, בציווי, מה אם אני אשם ולכמה זמן אענש. כל דבר אקבל. אני מצטער אך אין לי מה להוסיף. אני יודע שאתה ארז (אחד החוקרים - נ.כ.פ) רושם את דבריי ומקלידם לפי אומרי. ברצוני כי גזר הדין יוכרע ואשב לפי החוק ואני יואשם לפי החוק כי עד אז ליבי קשה עלי".

 

טל מור מלווה בהוריו בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
טל מור מלווה בהוריו בבית המשפט(צילום: עידו ארז)
 

 

מור, שברח מזירת התאונה אחרי שפגע בחשין, הורשע בהריגה, הפקרת פצוע ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול. בנוסף, הוא יפצה את בני משפחת חשין ב-30 אלף שקלים. עוד נקבע כי הוא יחל לרצות את עונשו לאלתר. בגזר הדין התייחס השופט כספי לכך שמור שתה ועישן סמים לפני התאונה. "קשה לראות בו צעיר נורמטיבי. גם התנהגותו אחרי ההפקרה אינה מתיישבת עם הנורמטיביות", כתב השופט והתייחס בין היתר לבכיו של מור בפני אמצעי התקשורת. 

 

"לחייך אני לא אחייך עוד הרבה זמן עד שארגיש כי מצפוני מתנקה", אמר מור בקטע אחר מתוך תמלולי החקירה

. "אם יתאפשר לי מעצר בית לפני שאני עף להרבה זמן בכלא אז אולי אני אוציא אלבום. אני בטוח שאהיה הרבה זמן בכלא. ברור, מה זאת אומרת? בן אדם מת בגללי".

 

מקטע אחר עולה כי מור ניחש או ידע מה צפוי גם להיות עונשו: "אני רק רוצה חיבוק מאמא לפני שאכנס לכלא, חיבוק גדול, להגיד לה שאני אוהב אותה. מעניין באיזה גיל אהיה כשאראה אותה, כשאני אשתחרר. היא תהיה בת 68. לא, אולי יורידו לי שנה על התנהגות טובה, יהיה 12. הורדתי לעצמי שנה, אני מקווה, הלוואי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מור. "לבי כבד עלי"
צילום: מוטי קמחי
שניאור חשין ז"ל
מומלצים