שתף קטע נבחר

השופט חשין בכה: "רוצה לחבק שוב את שניאור"

מישאל חשין שמע על גזר הדין לטל מור, שהרג והפקיר את בנו, ואמר ל-ynet: "אני מתגעגע לילד שלי, רוצה להעביר אצבעותיי בשערו". מאמנו של חשין ליווה את אלמנתו דנית וילדיהם: "העונש לא מספיק, צריך לזעזע". בבית המשפט פרץ עימות

שופט העליון בדימוס מישאל חשין לא התערב בשום שלב במשפטו של טל מור, שהורשע בדריסתו, הריגתו והפקרתו של בנו שניאור. אחרי שעל מור נגזרו הבוקר (יום א') 12 שנות מאסר, הכאב הציף אותו. "אני מתגעגע לילד שלי, לחבק אותו, לנשק אותו", אמר חשין האב בדמעות ל-ynet. "אני רוצה להעביר את אצבעותיי בשערו ולחבק אותו שוב".

 

פגע וברח - עוד ממשפטו של טל מור:

 

אחרי הקראת גזר הדין בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, במסדרונות פרץ עימות בין אביו של מור לחבר ילדות של חשין, אודי בירקאן. האב דיבר על "הסתרות של המשטרה", על כך שהדורס עדיין חופשי ועל "קרקס" שצפוי בבית המשפט העליון, בדיון בערעור, "בגלל שחבריו של השופט חשין יושבים שם". בירקאן התפרץ בצעקות: "אין לכם בושה?! הבנאדם מת. בשביל מה הדמגוגיה הזאת".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בהמשך ניסה חבר הילדות להסביר את ההתפרצות. "אני מכיר אותו מגיל שלוש. הבן אדם מסמל 180 מעלות הפוך מטל מור". לדברי בירקאן, "הצעקה הגדולה שלי היא שהמשפחה ועורכת הדין של טל מור לא יודעים לקחת אחריות והכל מניפולציה". על סף דמעות הוא הוסיף ששניאור חשין היה "מנהיג גדול, בן אדם טהור, אוהב את האנושות, חי סביב השעון למען אנשים. זו טרגדיה קשה, יש בה הפקרות שלמה. אני מציע שכל אחד ייקח קצת אחריות".

 

"בלי לשקר, הוא היה יוצא יותר בזול"

האלמנה דנית לא באה לבית המשפט היום, אבל אמה, בלה סימקין, הייתה שם. "ציפינו ליותר, אנחנו מאוכזבים", אמרה אחרי הקראת גזר הדין, "אבל השופט אמר דברים שאמורים להקל עלינו וללמד אחרים איך להתנהג - זה שהוא אמר שצריך לתלות את גזר הדין בפאבים".

 

נכנס לכלא כבר היום. טל מור בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נכנס לכלא כבר היום. טל מור בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

חבר נוסף של חשין, גיורא אבן צור, אמר כי דנית התלבטה רבות אם לבוא, אולם החליטה לנתק את הטלפון. "זה לא משנה - 12 שנה או 14 שנה. שום דבר לא יחזיר לה את בעלה". הוא ציין כי "יצא מסר חשוב מבית המשפט היום, לא להפקיר פצועים", וכן שבית המשפט הזכיר שהאשמים הם לא רוכבי האופניים "אלא המסוממים שעולים על הכביש".

 

עמית לוי, חבר קרוב של חשין וגם רכב עמו בעת התאונה, אמר לאחר גזר הדין כי "אני מוכן ששניאור ישב בכלא ונוכל לבקר אותו. משפחתו של מור מדברים על העונש החמור, אבל אני מוכן לקבל את שניאור חזרה בעוד 12 שנה. הם יקבלו את בנם, אנחנו, ילדיו היתומים, אשתו והוריו לעולם לא נקבל את שניאור".

 

הוא הוסיף: "אנחנו לא מחפשים פה נקמה, רק להעביר מסר. לדעתי, השופט קצת הקל אך גזר הדין ראוי. גם אם ננכה שליש ונגיע לשמונה שנים בפועל זה בהחלט עונש כבד מאוד לכל הדעות וראוי לפשע שעשה".

 

מור עם אביו בבית המשפט. "אנחנו לא מחפשים נקמה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מור עם אביו בבית המשפט. "אנחנו לא מחפשים נקמה"(צילום: מוטי קמחי)

 

התאונה המדוברת התרחשה ביוני אשתקד, ליד מחלף קסם. מור (26) שברח מהזירה, הורשע מלבד הריגה בהפקרת פצוע ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, בתום ליל בילויים בתל-אביב. בנוסף הוא יפצה את בני משפחת חשין ב-30 אלף שקלים.

 

"קשה לראות בו צעיר נורמטיבי. גם התנהגותו אחרי ההפקרה אינה מתיישבת עם הנורמטיביות", כתב השופט כספי בגזר הדין. "הנאשם התנהג באופן נקלה כשנס על נפשו והוסיף חטא על פשע".

 

שניאור, דנית והילדים. "שאנשים יגידו - שתיתי, תזמין מונית" ()
שניאור, דנית והילדים. "שאנשים יגידו - שתיתי, תזמין מונית"

 

משפחתו של מור חיבקה אותו במעגל בתום הדיון, וליוותה אותו למזכירות. "לא הופתענו, בית המשפט לא התייחס כלל לטענות ההגנה", אמר אביו. כבר היום ייכנס מור לכלא, אחרי שהיה במעצר בית בחודשים האחרונים.

 

מספסלי חבריו של חשין נשמעו קולות לפיהם "בגיל 35 הוא ייצא" ו"זה שמונה שנים, ינכו לו שליש והוא יתחיל את חייו". אחרים ציינו שמדובר בעונש חמור והוסיפו: "אם הוא היה לוקח אחריות ולא ממציא שקרים גסים, הוא היה יוצא יותר בזול".

 

"מקווה שהאמיצים בעליון יחמירו את העונש"

אריאל הלר, חברם הקרוב ומאמנם האישי של שניאור ודנית חשין, סיים אתמול את אימון האופניים, החליף את נעלי הרכיבה בנעלי ריצה, ועלה לקבר. "סיימתי עם האופניים בקיבוץ עינת, במרחק 20 דקות מהקבר, עליתי על נעלי ריצה לשם, שמתי אבן ואמרתי לו שמחר המשפט, ושעומד להיגזר גזר הדין, ושכולנו יחד עם דנית שומרים עליה", סיפר הלר ל-ynet.

 

מור מגיע עם הוריו לבית המשפט. "לזעזע את האנשים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מור מגיע עם הוריו לבית המשפט. "לזעזע את האנשים"(צילום: מוטי קמחי)
 

משם הוא נסע לביתה של האלמנה וסייע לה לפרק את הסוכה לצד עורך דינה. "שלושת הילדים שיחקו ודיברנו על גזר הדין, על כך שהוא שומר על החברה, על המשמעות שלו, ועל כך ש-14 או 18 זה מספר, העניין הוא לזעזע את האנשים, שכמה שיותר צעירים ועבריינים ידעו שיש חוק ואם הם עברו על החוק הם יקבלו עונש".

 

במשך שנה אימן הלר את חשין לקראת תחרות "איש הברזל" שנערכה כחודש לאחר מותו, ולבסוף יצא אליה במקומו ולזכרו למרות הקושי והכאב. אחרי גזר הדין הביע הלר אכזבה:

 "שום עונש לא יחזיר את שניאור, אבל טל מור רצח כאן ולא קיבל עונש מרתיע. העניין אינו מספר השנים או להעניש את טל מור, אלא ההרתעה. אני מקווה שמור יערער לעליון, שם השופטים אמיצים יותר, והם יחמירו את עונשו".

 

המאמן הביע תקווה ל"עונש ראוי, מפחיד וקיצוני - כדי שכמה שיותר אנשים צעירים שחשבו שיוכלו לנהוג עם סמים ואלכוהול יפחדו מהמהלך הזה. 12 שנה הופכים עם הורדת שליש ל-8, זה לא מפחיד. עם 20 שנה, אנשים יגידו - שתיתי, תזמינו לי מונית".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן, נעמה כהן פרידמן ואביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
השופט בדימוס חשין
צילום: סבסטיאן שיינר
טל מור, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
שניאור חשין. "בן אדם טהור"
מומלצים