שתף קטע נבחר

החטיבה של שליט הוקפצה, גלעד עבר בדיקות

חטיבת השריון 188 תורגלה, גם המח"ט הופתע. על חזרת שליט סיפר אל"מ אולנסקי: "מרגש לראות אותו עם כובע החטיבה". גלעד עבר בדיקות רפואיות במתקן צבאי במרכז הארץ

לראשונה מאז שב מ-1,941 יום בשבי חמאס, יצא היום (ג') גלעד שליט לבדיקות רפואיות במתקן צבאי במרכז הארץ. גלעד יצא הבוקר ממצפה הילה עם הוריו, שחזרו לצפון בשעות הצהריים. החייל שהוחזר תמורת 1,027 אסירים שב בשעה חמש אחר הצהריים, כשהוא מלווה בנציגת הצבא. בעת הגעתו הוא נראה מחויך ואחר כך ירד לביתו.

 

ביישובו מצפה הילה חזרו לשגרה. לראשונה מזה שבועיים היה המצפה כמעט ריק ממבקרים ולמעט עמדת השמירה בכניסה לבית משפחת שליט לא ניכרו סימנים לאירועים שפקדו את המקום מאז אישור העסקה. יו"ר ועד היישוב, מור תרזי, אמר: "לשקט הזה ייחלנו חמש וחצי שנים, שגלעד יחזור לשגרה וגם אנחנו נחזור לשגרה". תרזי העריך כי לאחר סוף השבוע תפורק גם עמדת השמירה הסמוכה לבית המשפחה.

 

נראה מחויך עם חזרתו לצפון (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
נראה מחויך עם חזרתו לצפון(צילום: חגי אהרון)

 

בסוף השבוע, בזמן ששליט שהה סוף-סוף בביתו, חטיבת השריון בה שירת הוקפצה לתרגיל. בצעד חריג תרגל צה"ל בימים האחרונים חטיבת שריון שלמה סדירה בתרגיל פתע, שהחל במוצאי שבת, בזמן שחלק מחיילי החטיבה היו בחופשה בביתם. התרגיל רחב ההיקף של חטיבת 188 כלל תמרון רחב, לחימה במתארים שונים ומגוונים שכללו בין היתר לחימה בשטח פתוח, שדומה למתווה של הגבול הצפוני וכן לחימה בשטח בנוי הרלוונטית למבצע ברצועת עזה.

 

מפקד החטיבה, אלוף משנה שמוליק אולנסקי, סיפר כי גם הוא הופתע. "אני לא זוכר שנערך תרגיל חטיבתי שכזה בהתראה כל כך קצרה. התרגיל הכין אותנו לכל האתגרים המבצעיים וכלל השתתפות של כל מערכי החטיבה,. לחיילים יצא ממש המיץ כתוצאה משינויי המשימה הרבים שתורגלנו בהם. קצינים בכירים דימו את האויב ועשו לנו חיים קשים". לדברי המח"ט, "התמודדנו עם מצבים כאוטיים, התמרון היה לילי ובשטח קשה וסבוך".

 

חטיבת ברק (188) חזרה כאמור לכותרות בשבוע שעבר, בעקבות חזרתו הביתה של החייל הכי מפורסם ששירת בשורותיה. בימים האחרונים נראה שליט כשהוא לובש את כובע החטיבה או את כובע גדוד רשף (71). אל"מ אולנסקי שוחח עם הוריו של גלעד לאחר שובו, והמפקדים צפויים להגיע גם למצפה הילה.

 

"היה מרגש מאד לראות את גלעד חוזר לחיק משפחתו ועמו", אמר המח"ט. "זה מרגש שבעתיים לראות אותו כשעל ראשו כובע החטיבה. בימים האחרונים הוא קיבל כמה כובעים כאלו, אך לפי מה שהבנתי הוא גם לבש כובעים של החטיבה שנשמרו בביתו, אותם קיבל לפני שנחטף".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט, היום במצפה הילה
צילום: חגי אהרון
מומלצים