שתף קטע נבחר

בריטניה: מאסר לאב ובן שניהלו קרבות כלבים

תודות לחקירה חשאית של ארגון למען בע"ח, הורשעו אב ובנו באימון כלבים לקרבות אכזריים, ונשלחו לכלא למספר חודשים. גם בנות הזוג שלהם ושותף שלישי נקנסו. "השניים היו אובססיביים לקרבות כלבים", אמרו אנשי הארגון

התחביב המשפחתי של איאן דרייפר, בן 49, ובנו דני, בן ה-25, המתגוררים בבריטניה, עלה להם ביוקר. השניים הורשעו בהתעללות בכלבים וקיום קרבות כלבים שגרמו לחיות פציעות וסבל רב. בנות הזוג שלהם, שעודדו אותם להמשיך במעשיהם ושותף שלישי לניהול רשת הקרבות, הורשעו ונקנסו.

 

בתום חקירה חשאית ממושכת שניהלה האגודה המלכותית למניעת התאכזרות בבעלי חיים (RSPCA) שהחלה ב-2009 והליך משפטי ארוך, גזר בית המשפט המחוזי באוקספורדשייר עונשי מאסר וקנסות על כל המעורבים בפרשה.

 

האב והבן הודו באימון חמישה כלבים לקרבות מאורגנים, גרימת סבל וכאב לא נחוץ לכלבים, החזקת ציוד לקרבות כלבים וכשלון במתן תנאי רווחה בסיסיים לחיות. השניים הורשעו בבית המשפט ונשלחו לרצות עונשי מאסר בפועל.

 

האב הורשע כבר ב-2005 על עבירות דומות ונאסר עליו לגדל כלבים עד לשנת 2015. בית המשפט ראה בחומרה את הפרת האיסור וגזר עליו חמישה חודשי מאסר בכלא, בנוסף לאיסור לגדל כלבים לכל ימי חייו. על הבן הוטל עונש מאסר של שלושה חודשים ונאסר עליו לגדל כלבים במשך 15 שנה.

 

זהירות! חומרים קשים לצפייה!  

 

אימנו ותיעדו כלבים נלחמים זה בזה

החקירה החלה לפני כשנתיים על ידי חוקרי האגודה, לאחר חיפוש בבית המשפחה בה התגלו סרטונים קשים לצפייה של קרבות כלבים. בביתם ובחצר הבית, התגלו חמישה כלבים מגזעי בולטרייר, שחלקם היו קטועי זנב ופצועים בדרגות שונות.

 

בנוסף, נמצאו ברשות השניים ציוד רב לאימון הכלבים באמצעות הליכוני מיוחדים לחיות, קולרים בעלי משקולות וטיפול בציוד וטרינרי לא מורשה בכלבים. כמו כן מצאו החוקרים מקל עץ עם סימני נשיכה, הנחשב לאביזר נפוץ להפרדת כלבים במהלך הקרבות.

 

בחיפוש שנערך במחשב ובמכשירי הטלפון הניידים של השניים, התגלו סרטונים בהם צילמו השניים קרבות כלבים וכן ביקור שערכו השניים בבולגריה בחצר בה הוחזקו כלבים רבים למטרת קרבות. כמו כן, נמצאו פרטים של אדם נוסף, שלקח חלק בניהול הקרבות. בית המשפט הרשיע את השותף הנוסף לפני כשנה, ועליו נגזר קנס כספי של למעלה מ-8,000 ליש"ט וכן איסור לגדל כלבים במשך שנה.

 

בנוסף, נמצאו ירחונים וספרות בנושא קרבות כלבים, אותם הגדיר בית המשפט "כמדריכים מקצועיים ואכזריים" בתעשיית קרבות הכלבים. גם בנות הזוג של האב והבן, שעודדו את השניים להמשיך במעשי ההתעללות, נקנסו במאות ליש"ט. 

 

צילום: RSPCA UK

 

 

החוקרים: "הם היו אובססיביים לקרבות כלבים"

מייק בוצ'ר, חוקר בכיר ביחידת המבצעים של האגודה, אמר בהודעת הארגון, כי "האנשים הללו פשוט היו אובססיביים לקרבות כלבים, כפי שניתן לראות מהמרחק הרב שהם היו מוכנים לטייל ברחבי אירופה. רבים מהאנשים מתארים את קרבות הכלבים כספורט, אך אין בכך דבר ספורטיבי לראות שני כלבים שנאלצים לקרוע אחד את השני לגזרים", הוא ציין. "מרבית מהאנשים עדיין לא מודעים לכך שקרבות כלבים עדיין מתקיימים כיום, גם 170 שנה לאחר שהוצאו מחוץ לחוק, אך ישנם אנשים שמתעקשים לגרום סבל בל יתואר לחיות הללו בדרך הזאת".

 

לאחר גזר הדין, הורה בית המשפט לאב ובנו, למסור את הכלבים לידיה של האגודה. חוקרי האגודה הביעו שביעות רצון על הבאת המשפחה ושותפיה לדין בגין התאכזרות והתעללות בחיות, אך ציינו כי במאבק נגד התעשייה האכזרית של קרבות הכלבים, ככל הנראה השניים אינם הראשונים ולא האחרונים שיישפטו על עבירה זו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הכלבים שחולצו מביתם של הנאשמים
צילום: RSPCA UK
מומלצים