שתף קטע נבחר

פרופ' ישראלי חשוד בהפצת פורנוגרפיית ילדים

מבוקש בארצות-הברית: צבי צפירה, מרצה שלימד באוניברסיטת בן גוריון, הוגדר על ידי ה-FBI כנמלט. בחיפוש במחשבו נמצאו 41 תמונות של ילדים בתנוחות מיניות. פרקליטתו: האמריקנים רק רוצים להראות את הפרופסור המבריק באזיקים

ה-FBI מנהל מצוד אחר מרצה ישראלי. פרופסור צבי צפירה שלימד באוניברסיטת בן גוריון חשוד בארצות-הברית בהפצה ובאחזקה של פורנוגרפיית ילדים. הבולשת הפדרלית בארצות-הברית הגישה נגדו תלונה פלילית והגדירה אותו כנמלט מרשויות אכיפת החוק.

 

המרצה, שהחל את דרכו האקדמית באוניברסיטת מישיגן, עבר לאחרונה לישראל והחל לעבוד באוניברסיטה בבאר שבע. בדף הפייסבוק של האוניברסיטה תואר צפירה, שהחשדות נגדו חמורים במיוחד, כאקדמאי עם רקורד מדעי מצוין.

 

"יצאתי מארה"ב מסיבות משפחתיות", פרופ' צפירה ()
"יצאתי מארה"ב מסיבות משפחתיות", פרופ' צפירה

 

מהתלונה נגד הפרופסור עולה כי החשדות נחשפו לראשונה על ידי רשויות האכיפה באיטליה. לבולשת האמריקנית נמסר מידע בנוגע לכמה משתמשי מחשב בארצות הברית המעורבים בהפצת פורנוגרפיית ילדים, בהם המרצה הבכיר.

 

לפי תצהיר של סוכן ה-FBI, ג'יימס ברנן, צפירה השתמש בכינוי "ya2009" כדי לפרסם באינטרנט תמונות בעלות אופי פורנוגרפי. ביולי 2010 הוצא צו חיפוש לביתו של החשוד, שבמהלכו הוחרם ציוד ואף היה ניסיון לחקור אותו. כשנשאל צפירה אם השתמש בכינוי שהוזכר, השיב המרצה: "כן, אני חושב שכן".

 

על פי התצהיר שהוגש לבית המשפט, נמצאו בחיפוש במחשבו של הפרופסור 41 תמונות בהן נראים ילדים בתנוחות מיניות. טווח הגילאים של הקטינים שנראים בתמונות נע מגיל פחות משנה ועד ל-12 שנים, כשעיקר התמונות מציגות ילדים בני 5 או 6.

 

ג'ינה בוליה, האחראית על קשרי החוץ ברשויות התביעה בארצות הברית, התייחסה לפרשה בשיחה עם ynet. "הוא אכן נחשב כנמלט", אישרה, אך ציינה שאינה יכולה להגיב בכל הנוגע להליכי הסגרה, אם אלה מתקיימים. העבירה בה מואשם הפרופסור הבכיר היא פדרלית והעונש המינימלי עליה הוא 5 שנים, בעוד שהעונש המקסימלי עומד על 20 שנות מאסר.

 

מלשכת רקטור אוניברסיטת בן גוריון נמסר כי המוסד האקדמי מנוע מלהתייחס לנושא. יחד עם זאת טענו כי הפרופסור צפירה "אינו עובד באוניברסיטה". עורכת דינו של המרצה מסרה בתגובה: "הוא לא נמלט מארצות-הברית, הוא יצא כחוק בשל נסיבות משפחתיות אישיות. מאז פרסום הפרשה בארצות-הברית אנחנו מנסים לתאם מפגש בין הרשויות האמריקניות לבינינו, אולם מסיבות שאינן ברורות לנו הם דוחים אותנו בלך ושוב. נדמה שכל מה שמעניין אותם הוא להפיץ לכלי התקשורת את תמונתו של הפרופסור הישאלי המבריק כשהוא אזוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' צבי צפירה
המרצה לימד בבן גוריון
צילום: הרצל יוסף
מומלצים