שתף קטע נבחר
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

שליט טייל עם חברים, הרמטכ"ל איחל לו אושר

גלעד בילה במצפה הילה עם שניים מחבריו, כשהוא מלווה במאבטח. בסיום קורס קצינים הביע הרמטכ"ל גנץ תקווה שהוא ישוב במהירות לשגרה: "מאחל למשפחה הליך איחוד מוצלח"

שבוע אחרי שיצא לחופשי – גלעד שליט עשה היום (רביעי) צעד נוסף בדרך לחזרה לחיים שגרתיים. בשעות הצהריים הוא יצא מביתו במצפה הילה כדי לבלות עם חבריו. בצה"ל מקווים לראות את החייל שב במהירות למסלול חייו מלפני תקופת השבי. "נאחל לרב-סמל שליט ולמשפחתו הליך איחוד מוצלח, ונייחל בעבורם ימי שגרה ואושר", אמר הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, בטקס סיום קורס קצינים. 

 

שחרור שליט - דיווחי ynet:

 

בימים האחרונים הצטמצם קהל המבקרים הענק שצבא על בית משפחת שליט בצפון. התפזרות ההמון, לצד דילול כלי התקשורת המוצבים בפתח הבית, אפשרו לגלעד שליט לצאת בחופשיות כדי להיפגש עם חבריו. אחרי בילוי של כשעה הוא שב לביתו מלווה בשניים מחבריו.

 

אתמול יצא שליט מלווה בהוריו לבדיקות רפואיות במרכז הארץ. עד כה, מאז שובו הספיק גלעד לטייל באופניים, לרחוץ בחוף הים ולארח בביתו את נשיא המדינה שמעון פרס. שכנים של המשפחה, המרוצים מההתפזרות קהל המבקרים ביישוב, סיפרו עם זאת כי יש לא מעט תמהונים המגיעים למקום בדרישה לפגוש את שליט.

 

שליט יוצא מביתו בליווי מאבטח (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
שליט יוצא מביתו בליווי מאבטח(צילום: עידו בקר)

  

בצה"ל ממשיכים לעקוב אחר השתקמותו של החייל שנחטף. הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, שלח היום איחולים לשליט: "נאחל לרב-סמל גלעד שליט ולמשפחתו הליך איחוד מוצלח, ונייחל בעבורם ימי שגרה ואושר". גנץ התייחס לחשש מפני התגברות הטרור עקב שחרור המחבלים בעסקת שליט, ואמר שממשלת ישראל "הייתה מודעת למחיר ולאתגר הביטחוני האפשרי". הרמטכ"ל הדגיש כי "בצד מודעות זו, המחויבות ללוחמינו, המחויבות למצות את האפשרי גם היא הייתה חשובה, והיא שהכריעה".

 

לדברי גנץ, המחויבות שהציגה ישראל בהסכמתה לשחרר את החייל השבוי בעזה הכתה גלים גם בצבאות מעבר לים. "אחריות ומחויבות בלתי נלאית זו מעוררת הערכה גם בקרב מפקדי צבאות זרים שעימם שוחחתי אחרי חזרתו של גלעד", סיפר הרמטכ"ל, "הם הביעו את התרשמותם מהמהלך ומהעובדה שבצה"ל 'כל חייל נחשב'. ואכן כל חייל נחשב, כל מפקד משפיע וכולם מחויבים. זוהי עצמתה של הברית בין מדינת ישראל לשומריה, של מחויבותנו למשימתנו ולאנשינו".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, שב וקרא היום לבחון את המדיניות כלפי מצבי חטיפה עתידיים. "כעת נידרש לשבת על הכלים והנורמות שנידרש להם בעתיד, נצטרך לקבל החלטות קשות ולעמוד בהם", הצהיר ברק. בהתייחסו לעסקה הוסיף: "אמרתי שנענשה כל מהלך ראוי ואפשרי אבל לא בכל מחיר. אמרנו ועשינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט עם חזרתו מבדיקות רפואיות
צילום: חגי אהרון
ההורים מחייכים, אביבה ונועם אתמול
צילום: חגי אהרון
ברק בטקס, "נקבל החלטות קשות"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים