שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התקשורת נגד אובמה, העם נגד הקונגרס
  מסקרים חדשים עולה כי אמון הציבור האמריקני בקונגרס הגיע לשפל של עשרות שנים, ועומד על 9% בלבד. הנשיא אובמה, שזכה עם כניסתו לתפקיד לתקשורת אוהדת ברובה, סובל בחודשים האחרונים מסיקור עיתונאי שלילי ברובו
  שנת הבחירות בארה"ב עומדת להיפתח, ואמון הציבור בנציגיו הגיע לשפל של עשרות שנים. מסקר של ה"ניו יורק טיימס" שפורסם אמש (יום ג') עולה כי רק 9% מהאמריקנים שבעי רצון מתפקודם של חברי הקונגרס. בנוסף, חרף תלונותיהם של מועמדים רפובליקנים על טיפול תקשורתי אוהד בנשיא ברק אובמה, בדיקה של מרכז המחקר "פיו" הנחשב מעלה כי רק 9% אחוזים מהסיקור העיתונאי שלו זוכה הנשיא חיובי, לעומת 34% של סיקור שלילי.

   

   

  לראשונה מאז החל ה"ניו יורק טיימס" לערוך את הסקר לפני למעלה מ-30 שנה, ירד שיעור התמיכה בצירים למספר חד ספרתי. גם אמון הציבור בממשלה נמצא בירידה. על פי הסקר, שנערך בשלהי אוקטובר, רק אחד מתוך עשרה אמריקנים מאמין שממשלתו תעשה את הדבר הנכון רוב הזמן.

   

  מפגינה בגבעת הקפיטול. רק 9% מאמינים בקונגרס (צילום: AP) (צילום: AP)
  מפגינה בגבעת הקפיטול. רק 9% מאמינים בקונגרס(צילום: AP)

   

  שביעות הרצון מעבודת הנשיא עמדה החודש על 46%, עלייה קלה של שני אחוזים מהחודש שעבר.

   

  המועמד האהוד - איש הפיצה

  ואילו האהדה התקשורתית לנשיא, שמועמדים רפובליקנים אוהבים להתלונן עליה, מתבררת כאשליה. ב-23 השבועות האחרונים ניתח מכון המחקר "פיו" יותר מ-11 אלף כלי תקשורת בארה"ב, לרבות אתרי אינטרנט, תוכניות רדיו וטלוויזיה, ורבבות בלוגים. הממצאים מראים כי המועמדים הרפובליקנים זוכים לסיקור תקשורתי אוהד יותר מאשר אובמה.

   

  מושל טקסס ריק פרי זכה ליחס הטוב ביותר בתקשורת האמריקנית, עם 32% של תקשורת חיובית ו-20% של תקשורת שלילית. בשבועיים האחרונים זוכה המועמד הרפובליקני הרמן קיין, איש העסקים ששיקם רשת פיצה כושלת, לתקשורת החיובית ביותר.

   

  אובמה מציג את תוכניתו הכלכלית. זכה לסיקור חיובי מאד לאחר כניסתו לתפקיד (צילום: AP) (צילום: AP)
  אובמה מציג את תוכניתו הכלכלית. זכה לסיקור חיובי מאד לאחר כניסתו לתפקיד(צילום: AP)

   

  מיט רומני, המצטייר כמועמד הרפובליקני המוביל, נהנה פחות מהתקשורת. שיעור הסיקור החיובי שלו עומד על 26%, לעומת 27% שליליים. אפילו מישל בקמן עדיין זוכה להד תקשורתי טוב בהרבה מזה של הנשיא: 31% חיוביים ו-23% שליליים.

   

  שרה פיילין, שנהגה לומר ש"בערך 90% מהתקשורת נמצאת בכיס האחורי של אובמה",
  זוכה על פי המחקר ליחס טוב ממנו: 31% של תקשורת חיובית ורק 22% של טון שלילי. פיילין ויתרה על המירוץ לנשיאות ומעדיפה להתמקד בקריירה התקשורתית שלה עצמה.

   

  הנתונים הבלתי אוהדים עומדים בניגוד להתלהבות התקשורתית שלאחר כניסת אובמה לבית הלבן. אז הוא נהנה מ-42% של סיקור חיובי ו-20% שליליים – מאזן טוב בהרבה מזה שלו זכו קודמיו בתפקיד, ביל קלינטון וג'ורג' בוש, במאה הימים הראשונים שלהם בבית הלבן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אובמה. רק 9% של סיקור חיובי
  צילום: AFP
  פרי. 32% חיובי
  צילום: AP
  רומני. מאוזן
  צילום: AP
  קיין. היחס הטוב ביותר בשבועיים האחרונים
  צילום: AP
  פיילין. התלוננה על היחס לאובמה
  צילום: EPA
  מומלצים