שתף קטע נבחר

עיריית חיפה בביהמ"ש: לסלק את מיכל האמוניה

העירייה הגישה כתב אישום פלילי נגד החברה, בגין הפעלת המיכל ללא רישיון. חיפה דורשת מביהמ"ש להורות על סגירתו לאלתר מחשש לשלום האזרחים. ראש העיר: "אנו מבקשים לקבל החלטה אמיצה לטובת תושבי המטרופולין"

כתב אישום פלילי, בגין הפעלת מיכל האמוניה במפרץ חיפה ללא רישיון, הוגש אתמול (ה') על ידי עיריית חיפה כנגד חברת חיפה כימיקלים. בכתב האישום מבקשת העירייה מבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה, להורות על סגירת המיכל לאלתר והוצאתו אל מחוץ לגבולות מטרופולין חיפה.

 

 

כתב האישום הוגש בהנחיית ראש העיר יונה יהב, בהמשך למאבק ציבורי ומשפטי אותו מובילה העירייה לסגירת המיכל, במסגרתו מסרבת העירייה להוציא היתר בנייה או רישיון עסק למיכל האמוניה. הנהלת חברת חיפה כימיקלים הגישה בעק'בות זאת עתירה מנהלית כנגד העירייה – שנדחתה על ידי בית המשפט לעניינים מנהליים.

 

חברת חיפה כימיקלים ערערה לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים, אולם מעיריית חיפה נמסר, כי היא נחושה להמשיך במאבק המשפטי והציבורי עד לסגירת המפעל. "אנו מבקשים מבית המשפט לקבל החלטה אמיצה לטובת תושבי המטרופולין המורה על סגירת המיכל לאלתר והעתקתו הרחק מגבולות העיר", מסר יהב.

 

לדבריו, "אין כל הגיון כי כל תצרוכת האמוניה של מדינת ישראל תמצא במקום אחד בסמוך לאזורים צפופיי אוכלוסין. הסיכונים ממיכל האמוניה מתעצמים לאור העבודה כי הובלת האמוניה למיכל מתבצעת באמצעות מכליות שפוקדות את נמל חיפה חדשות לבקרים.

 

"האבסורד גדל אף יותר שכן חלק ניכר מהאמוניה מובל ממפרץ חיפה למישור רותם בדרום הארץ ובדרך זו "מתגלגלת" הסכנה בכבישי חיפה והארץ כולה. לאור כל אלה אנו מבקשים מבית המשפט לקבל החלטה אמיצה לטובת תושבי המטרופולין המורה על סגירת המיכל לאלתר והעתקתו הרחק מגבולות העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכל האמוניה במפרץ חיפה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים