שתף קטע נבחר

לבני: "רק אני אחליט על פריימריז בקדימה"

הסיעה הגדולה בכנסת מתכוננת לחורף חם, וכבר בישיבה הראשונה נראו המחלוקות. בתגובה לקריאות לבחירות מקדימות, אמרה יו"ר קדימה: "ההחלטה תהיה שלי, בזמן שאני אקבע. לא אסכים לפריימריז רק בגלל שמישהו לוחץ או דורש זאת ממני"

הלחץ על יו"ר קדימה גובר, אבל היא לא מתכוונת להיענות לדרישות. בישיבת סיעת קדימה הבהירה היום (ב') ח"כ ציפי לבני כי "רק אני אחליט על פריימריז. אני אקבל את ההחלטה בהתבסס על הערכת מצב שתשקול מה טוב לקדימה ואך ורק לקדימה. זו תהיה החלטה שלי בזמן שאני אחליט". ח"כ שאול מופז צפוי להתמודד מול לבני על ראשות המפלגה.

 

יו"ר האופוזיציה, שקראה בשבועות האחרונות את הסקרים המנבאים למפלגתה צניחה בבחירות הבאות, ניסתה להראות כי היא עדיין השליטה היחידה בסיעה הגדולה בכנסת. "אני שומעת את הקולות בתקשורת בעניין הפריימריז. אם מישהו חושב שהדבר הראשון שקדימה תעשה במושב זה פריימריז - הוא טועה, ואני לא אתן לזה יד", אמרה בנוגע לדרישה לקיום בחירות מקדימות במושב הנוכחי.

 

לדברי לבני, "אני בעצמי אמרתי לפני יותר משנה כי הסעיף בתקנון שקובע פריימריז שלושה חודשים לפני בחירות לא מייצג את המצב הראוי למפלגה. הדיון על זה הוא דיון ראוי - ובלבד שייערך בזמן המתאים ובמקום המתאים. זה לא יקרה כי יפעילו עלי לחץ ולא יקרה כי מישהו דורש ממני את זה".

 

יו"ר קדימה שאלה בסיום דבריה האם מישהו מעוניין להצביע על הנושא, אך אף אחד מהח"כים לא ביקש זאת. בהמשך, אמרה ח"כ רונית תירוש תומכת בפריימריז במהלך מושב הכנסת, "אבל לבני צריכה לקבל את ההחלטה בזמן הזו".

 

בראיון ל-ynet, אמרה יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, כי היא בטוחה בסופו של מושב החורף אזרחי ישראל יילכו לקלפיות. "המושב הקרוב הוא מושב שיוביל לבחירות", נשמעה איציק בטוחה. "הוא יתחיל בשקט וייגמר ברעש גדול. אין כל ספק שאנחנו בשנת בחירות. אני צופה שלבני תודיע בזמן הקרוב על מועד לפריימריז והם יתקיימו בפברואר או במרס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. אני אחליט
צילום: הדר כהן
מופז. דורש פריימריז
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים