שתף קטע נבחר

תספורת בכוח האדם: פרטנר מפטרת 70 עובדים

ל-ynet נודע כי חברת הסלולר שבשליטת אילן בן דב החלה בהליכי שימוע לקראת הפיטורים. עובד בחברה: "בין המפוטרים יש עובדים מבוגרים בני 60-50 וכאלה שיש להם ותק של למעלה מ-10 שנים"

חברת הסלולר פרטנר החלה השבוע בשימועים לקראת פיטורים של כ-70 עובדים בחברה. ל-ynet נודע כי עד כה נערך שימוע לכמה עשרות עובדים שיסיימו את עבודתם במהלך חודש נובמבר. בין המפוטרים: טכנאים ומנהלים במעבדה הארצית של החברה, מנהלי תפעול ועובדים ומנהלים נוספים.

 

 

עובד בחברה סיפר כי "בין המפוטרים יש עובדים מבוגרים בני 60-50 וכאלה שיש להם ותק של למעלה מ 10 שנים. לא יהיה להם קל למצוא עבודה עד הפרישה". יש לציין כי במהלך 2011 החברה גייסה יותר מ-1,000 עובדים חדשים, כך שמספר העובדים יהיה גדול בהרבה מאשר לפני שנה גם אחרי הפיטורים.

 

מפרטנר נמסר בתגובה כי החברה "בוחנת מפעם לפעם את הוצאותיה, כולל כוח האדם, כחלק מההתאמה המתמדת לצרכי השוק השונים".

 

שקלו לפטר יותר

פרטנר שקלה בחודשים האחרונים לפטר כ-150 עובדים לקראת סוף השנה, ובסופו של דבר הוחלט, כאמור, לפטר כ-70. הפיטורים נובעים מהתייעלות פנימית, שבחברות הסלולר נחשבות לעניין שגרתי וקבוע, וכהכנה לשיתוף הפעולה עם סמייל. גורמים בענף טוענים כי ברקע עומדת גם הקמתן של שתי חברות הסלולר החדשות, אך גורמים בפרטנר מכחישים את הטענה הזאת.  

 

פרטנר מעסיקה כיום כ-8,000 עובדים, המספר הגבוה בענף הסלולר, לאחר שעובדי קבלן רבים הפכו לעובדי חברה. בנוסף, חברות הסלולר גייסו מאות עובדים נוספים מתחילת השנה, על מנת לעמוד בעומס הפניות של הלקוחות שהתגבר משמעותית לאחר הפחתת קנסות היציאה בענף הסלולר בחודש פברואר.

 

הרווח הרבעוני של החברה צנח ברבעון השני ב-30% לכ-205 מיליון שקל. לראשונה זה כמה שנים לא חילקה פרטנר דיבידנד לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון השני של השנה, וחלוקת הדיבידנד תמשיך להיבחן גם בהמשך השנה.

 

השוק עבר שינוי דרמטי 

בדומה לחברות האחרות, גם בפרטנר נדרשו להתמודד עם הפחתת דמי הקישוריות והעלייה בהוצאות רכישת מכשירי סלולר אותם היא מוכרת ללקוחותיה. למרות הגדלת ההכנסות ממכירות מכשירים אלו ללקוחות, נוצר בחברות הסלולר גירעון תזרימי, שכן הן נדרשות לשלם עבור המכשירים ליצרנים כבר באותו רבעון, אך התשלום מצד הלקוח נחלק ל-36 חודשים, ובמקביל הן מעניקות לו החזרים בזמן אוויר.

 

פרטנר רכשה במרס השנה את ספקית האינטרנט והשיחות הבינלאומיות 012 סמייל תמורת 1.5 מיליארד שקל, כאשר על החברות נאסר להתמזג בעת הנוכחית. עם זאת, בפרטנר מבקשים, בין השאר, למצוא אפשרויות התייעלות בקשרים המותרים בין החברות, ונושא זה נבחן בחודשים האחרונים.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורנג'
צילום: סיון פרג'
אילן בן דב, בעל השליטה בפרטנר
צילום: שחר אהרוני
מומלצים