שתף קטע נבחר

רמי לוי החל בפיילוט סלולרי יגבה 20 אג' לדקה

רמי לוי תקשורת תחל לפעול בנובמבר, אך 100 מעובדיו כבר קיבלו מכשירים עם מספרי 055-66 ויש כבר חנות בהרצה בסניף תלפיות. לוי ישווק גם סמארטפונים אך לא אייפון, וימכור דקות שיחה בפורמט לא דיברת לא שילמת. "לא אמכור חבילות של אלף דקות, אני לא רוצה לגרום לאנשים לדבר הרבה בסלולרי"

20 אגורות לדקת שיחה, מקסימום 30 זה המחיר שמציע רמי לוי למצטרפים לחברת הסלולר שלו, שתחל לפעול במהלך נובמבר. חברת לוי תקשורת היא מפעיל וירטואלי (MVNO) שיספק שיחות תוך שימוש בתשתית הרשת הסלולרית של פלאפון. החברה תשווק כרטיסי חיוג ותשלום פר דקת שיחה - בפורמט "לא דיברת לא שילמת".

 

 

כמאה מעובדיו קיבלו בתחילת אוקטובר מכשירים ניידים חדשים עם קידומת 055-66 והם משוחחים בהם כבר מספר שבועות. מי שיהיה מעונין לעבור לחברה יצטרך להתנתק מחברת הסלולר (זה נעשה פשוט יותר, כזכור) ולקבל סים מרמי לוי.

 

את הסים ושירותים אחרים אפשר יהיה לקבל בחנויות ייעודיות שיוקמו כחנות בתוך חנות בסניפי רשת רמי לוי שיווק השקמה, או כחנות סמוכה לסניפים. כרגע ישנה חנות בהרצה בתלפיות, ירושלים.

 

לא ימכור אייפון בגלל טריאופול חברות הסלולר

לוי הוא הראשון מבין המפעילים הווירטואלים שישיק פעילות סלולרית. מפעילים נוספים שאמורים להיכנס לפעילות במהלך השנה הם אלון סלולר, הום סנטר, Free טלקום וסלראן. חברות הסלולר החדשות מירס וגולן טלקום, יכנסו לשוק הסלולר במהלך 2012.

 

המכשולים שניצבים כרגע בפני החברה הם שניים: הסדרת ניוד מחברות הסלולר הקיימות לחברה החדשה, וחוסר גישה למכשירי אייפון, משום שמדובר בשוק חסום על-ידי טריאופול: המכשירים מיובאים ארצה על-ידי שלוש חברות הסלולר הקיימות בלבד. לוי אמור לקבל מפלאפון את כל המכשירים שהיא משווקת, פרט לאייפון, משום שההסכם עם אפל לא מאפשר לה לעשות כן. לוי יוכל ליצור קשר עם אפל ולכרות עמה חוזה, אולם מדובר בחברה שידה לא קלה על הדק החוזים.

 

"המחיר שלנו פונה לאוכלוסיה חלשה, שלא יודעת או לא יכולה לנהל מו"מ מול המפעילים הגדולים", אמר ל-ynet. "אלה הלקוחות שמשלמים כיום 45 אגורות לדקה. אוזיל את החשבון לאוכלוסיה החלשה בלמעלה מ-50%".

 

לא נמכור מכשיר שלא נוכל למכור בזול

בניגוד למירס וגולן טלקום, שיפנו למשתמשים כבדים, לוי פונה למשתמש הממוצע: "לא אמכור חבילות דקות גדולות", הוא מסביר. "למה למכור חבילה של אלף דקות? זה לא בריא לדבר אלף דקות בסלולרי. אצלי זה דיברת שילמת, לא דיברת לא שילמת והחשבונית תהיה פשוטה לקריאה.

 

"גם את המכשירים אמכור במחירים נמוכים יותר משאר החברות. יש לי הסכם עם פלאפון שאת כל המכשירים שהם קונים הם חייבים להעביר לי במחיר עלות. אמכור את כל סוגי המכשירים, אך לא אקשור את זמן האוויר למכשירים. הלקוחות לא יהיו חייבים לקנות אותם אצלי".

 

בכמה יותר נמוך?

 

"כרגע אני לא יכול לומר כי זה תלוי במו"מ, אבל מכשיר שלא נוכל למכור אותו יותר בזול - לא נמכור אותו. אני באופן טבעי אוהב להרוויח מעט ולמכור הרבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אוזיל את החשבון של האוכלוסיה החלשה ב-50%
צילום: גיל יוחנן
מומלצים