שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  תוכפל תפוקת מתקן ההתפלה בפלמחים
  מפעילת המתקן חתמה עם המדינה על הסכם לפיו תפוקת התפלת מי הים תגדל עד 2013, לכ-90 מיליון מ"ק בשנה

  חברת "דרך הים", חברה בת בבעלות מלאה של GES מקבוצת גרנית הכרמל חתמה היום (ג') על הסכם עם המדינה להכפלת תפוקת מתקן ההתפלה שבבעלותה בפלמחים להתפלת מי ים בנפח של 90 מליון מ"ק בשנה.

   

  משבר המים: מחכים לבשורת ההתפלה

   

  ההכפלה תבוצע בשני שלבים; הראשון יימשך עד לסוף 2012 והשני עד לסוף יולי 2013. ההכנסות מההתפלה עתידות לכגדול בכ-95 מילטון שקלים בשנה. עלות ההרחבה נאמדת ב-100 מיליון דולר ואת המימון הבנקאי יספק בנק הפועלים.

   

  גרנית הכרמל השקעות בע"מ הינה חברת אחזקות ציבורית הנמצאת בשליטת קבוצת עזריאלי (60%), בבעלותו של דוד עזריאלי. יו"ר גרנית הכרמל הוא מנחם עינן והמנכ"ל הוא יוסף זינגר.

   

  מתקן ההתפלה דרך הים בפלמחים החל את פעילותו בשנת 2007. דרך הים סיימה בשנת 2010 את הרחבת המתקן מ-30 מיליון מ"ק ל-45 מיליון מ"ק‎, במטרה לשפר את תפוקת המתקן ולסייע במתן פתרונות התפלה למשק לאור הבצורת הנמשכת והפגיעה במאזן המים של ישראל.

   

  זהר פולובין, מנכ"ל GES מסר כי, "GES נמצאת בצמיחה בכלל הסגמנטים בהם היא פועלת הכוללים בין היתר, מים לתעשייה, התפלה וטיהור מים, תפעול ואחזקת מתקני מים, שפכים וכימיקלים. הרחבת מתקן ההתפלה בפלמחים הינה הפתרון המהיר, היעיל, והאיכותי ביותר למצוקת המים המחריפה ולמשק המים המשברי בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים