שתף קטע נבחר

דורון ארבלי מונה למנהל רשות המסים

שר האוצר יובל שטייניץ מינה את דורון ארבלי למנהל רשות המסים ובמקביל שלח מכתב לוועדה שבחרה במשה אשר לתפקיד ובו נימק את הסירוב למנותו: "לאשר חסרים הנסיון הניהולי והמנהיגות המתחייבים מתפקיד מורכב זה"

שר האוצר, יובל שטייניץ, מינה את דורון ארבלי למנהל רשות המסים בפועל. ארבלי (49) חבר הנהלת רשות המסים, משמש בארבע השנים האחרונות כראש מינהל המכס.

 

  

ועדת האיתור בחרה במשה אשר לתפקיד מנהל הרשות, אך שטייניץ התנגד למינוי, וביקש למנות את ארבלי. אשר פנה בעניין לבג"ץ בטענה שהחלטת ועדת האיתור הייתה ברורה, חד משמעית ולא נפל בה פגם, ולכן צריך למנותו לתפקיד ולא את ארבלי. בעקבות הפנייה הוציא בג"ץ צו ביניים וביקש משטייניץ לנמק עד יום ראשון את אי מינוי של אשר.

 

ל"כלכליסט" נודע כי שטייניץ העביר אתמול (ג') מכתב לחברי ועדת האיתור ובו נימק מדוע לא קיבל את המלצתם למנות את משה אשר לתפקיד. המכתב נשלח לכל חברי ועדת האיתור עם עותקים לסגן שר האוצר יצחק כהן, ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, ולמשה אשר. 

 

במכתב כותב שטייניץ לחברי הוועדה בראשותו של מנכ”ל משרדו לשעבר, חיים שני: "האחריות שלי כשר אוצר אינה מאפשרת לי להביא בפני הממשלה את המינוי של משה אשר, שכן חסרים לו הנסיון הניהולי והמנהיגות המתחייבים מתפקיד מורכב זה. בפרט בתקופה זו שבה הרשות נדרשת להתאושש ולהתעשת אחרי טראומה הקשה שעברה בשנים האחרונות והפגיעה בה ובתדמיתה".

 

במכתב מסביר שטייניץ כי הוא מודע לבעייתיות ההחלטה שלו וכותב: “אני מודע למחיר של החלטתי זו. משמעות הדבר מבחינת רשות המסים תהיה תקופה נוספת של אי ודאות עד לבחירת מנהל הרשות הבא. ברם, אין לי ספק שבנסיבות העניין החלטה זו מתחייבת, שכן היא מזיקה פחות מבחינת עתידה של הרשות לאורך זמן".

  

כזכור ארבלי מחליף את מנהל רשות המסים הנוכחי, יהודה נסרדישי, שמסיים היום 45 שנות שירות ברשות המסים. מינויו של ארבלי תקף לשלושה חודשים או עד למינוי מנהל קבע שיאושר על ידי הממשלה. ארבלי הודיע לשר האוצר שאין בכוונתו להגיש את מועמדותו לוועדת האיתור שתוקם. 

פורסם לראשונה 01/11/2011 18:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר, יובל שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים