שתף קטע נבחר

בגין: הדיון על איראן - הפקרות. יש מעשה נבלה

ברקע הפרסומים על האפשרות שישראל תתקוף את מתקני הגרעין אומר חבר השמינייה, השר בני בגין, כי הדיון התקשורתי "מהווה חבלה אמיתית ביכולת הממשלה לקבל החלטות". בראיון ליומן הבוקר של גל"צ הוא רמז לראש המוסד לשעבר, מאיר דגן: "שיגעון גדלות"

הדיבורים בצמרת סביב תקיפת איראן נמשכים, אולם יש מי שסבור שמדובר ב"שערוריה". השר בני בגין, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אמר הבוקר (יום ד') כי הדיון התקשורתי בסוגיית הפצצת מתקני הגרעין של משטר האייתוללות הוא "הפקרות מטורפת".

 

עוד בנושא הדיון הציבורי על איראן:

  

לדבריו, "אני חושש מן ההפקרות שאנחנו עדים לה, שיכולה לזמן הפקרות דומה בכל דיון ממשלתי. אני חושש מן המסע הזה, היזום, המתוזמר, של עובדי מדינה ואחר כך גם עיתונאים".

 

בראיון למיכה פרידמן ביומן הבוקר של גלי צה"ל התייחס השר בגין להתבטאויות בנושא מצד שרים בפורום השמינייה. "מה שאמר חברי דן מרידור בהשוואה למעשה שעשתה ענת קם שנשלחה בעטיו ל-4 וחצי שנים לבית הסוהר מחוויר לעומת החבלה החמורה ביכולתה של הממשלה לקבל החלטות בתחומי הביטחון בנושאים שונים".

 

"חבלה אמיתית ביכולת הממשלה לקבל החלטות"

הוא שלח רמז עבה להתבטאויותיו האחרונות של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שטען כי ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק פועלים באופן מסוכן בנושא האיראני, ותקף: "זוהי מעילה באמון, פשוט מגעיל, מדובר במעשה נבלה שמקורו בשיגעון גדלות של אנשים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לדברי השר בגין, "עובדי מדינה התחייבו לנצור את סודות המדינה שהגיעו לידיהם ללא הגבלת זמן,

 גם אחרי שעזבו את תפקידם ואני חושב שצריך לראות במלוא החומרה את המעשים האלה שמביאים לאותו דיון תקשורתי שבאמת מהווה חבלה אמיתית ביכולת של הממשלה לקבל החלטות".

 

הזכרתי קודם את ההתחייבות המפורשת של עובדי מדינה שמגיעים לידיהם סודות כמוסים הנוגעים לבטחון המדינה בתוקף תפקידם והם התחייבו כמו שכולנו מחויבים לשמור על סודות המדינה ללא מגבלת זמן. אני חושב שזאת מעילה באמון - תסלח לי שאני אשתמש בביטוי אחר - זה פשוט מגעיל, ואנשים צריכים להוקיע את זה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבלה אמיתית. בני בגין
צילום: AFP
מאיר דגן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים