שתף קטע נבחר

חיל האוויר תרגל תקיפה במרחק, מחר תרגיל עורף

הדיבורים על תקיפה באיראן גוברים, וצה"ל חושף עוד תרגול שערך לאחרונה באיטליה, וששולח מסר לטהרן. הבוקר ביצעה מערכת הביטחון שיגור נסיוני של טיל בליסטי בפלמחים, והערב ומחר ייערך תרגיל נפילת טילים במרכז, שיכלול צפירות

מכל כיוון - ישראל שולחת רמזים לאיראן ולעולם: אחרי שהבוקר (יום ד') ביצעה מערכת הביטחון ניסוי בשיגור טיל בליסטי מבסיס פלמחים, נודע בצהריים כי טייסות קרב של חיל האוויר ערכו אימון ממושך שהסתיים לפני כמה ימים באזור סרדיניה שבאיטליה. בצה"ל אישרו כי האימון כלל כמה תרגולים ותרחישים של תקיפה למרחקים ארוכים וכן תדלוק.

 

כשברקע הדיון הציבורי והפוליטי הגובר בנוגע לאפשרות של תקיפה באיראן, יערוך פיקוד העורף היום ומחר תרגיל במרכז הארץ, שבו תדומה נפילת טילים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

בפיקוד העורף אמרו כי התרגיל שייערך היום ומחר נקבע ותוכנן מראש בחודשים האחרונים, וכי הוא ידמה התמודדות של חיילי הפיקוד וגופי ההצלה השוני עם איום הרקטות. בתרגיל תדומה נפילת טיל מירי תלול מסלול שינחת באזור ציבורי

בחולון, ויגרום לנפגעים רבים. בתרגיל יקחו חלק כוחות הצלה רבים, ובמהלכו תורגש תנועה ערה של כלי רכב צבאיים וצוותי הצלה.

 

במסגרת התרגיל ייערך מחר ניסוי צופרים במחוז דן. הניסוי ייערך בשעה 10:05 בבוקר בתל-אביב, חולון, בת-ים, אזור, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, גבעת שמואל, קריית אונו, גני תקווה, סביון, יהוד ואור יהודה. הצופרים עשויים להישמע גם ברמת השרון, פתח תקווה, גת רימון, כפר מעש, בארות יצחק, בני עטרות, בית דגן וראשון לציון. במסגרת הניסוי תישמע צפירה עולה ויורדת למשך כ-90 שניות. אם תופעל אזעקת אמת תישמע צפירה נוספת ויפורסמו הנחיות בתקשורת.

 

שיגור הטיל הבליסטי הבוקר נתפס גם הוא כמסר למשטר האייתוללות. אחרי שתושבים רבים משדרות ועד רעננה ראו את שובל העשן מהטיל באוויר, ממשרד הביטחון נמסר כי ישראל ביצעה ניסוי שיגור במסגרת מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים. "הניסוי תוכנן על-ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש, בוצע כמתוכנן, והסתיים בהצלחה", נטען. בניגוד למקרים קודמים, לא נמסרו פרטים נוספים.

 

שיגור הטיל המפתיע בא גם יומיים אחרי הדיווח בעיתון הבריטי "גרדיאן", לפיו ישראל מרחיבה את טווח טילי הקרקע-קרקע שלה מדגם "יריחו 3", מפתחת יכולת שיגור בין-יבשתית ומרחיבה את יכולת השיגור של טילים גרעיניים מתוך צוללות.

 

היום נשמעה התייחסות ראשונה מטהרן לפרסומים האחרונים. הרמטכ"ל,

 הגנרל חסן פירוז-אבאדי, הזהיר כי איראן "תעניש באופן מפתיע" את ישראל על כל סוג של "טעות".

  

"למרות שהסבירות למתקפה כזאת נמוכה, אנחנו רואים באיום זה איום רציני ונמצאים בכוננות מלאה", צוטט הגנרל בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס". בדברים שאמר בשולי כינוס ביטחוני הוסיף הבכיר האיראני כי "אמריקה יודעת שתקיפה צבאית של המשטר הציוני באיראן תגרום לה לנזקים רציניים בנוסף לנזקים שייגרמו למשטר זה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים