שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בתגובה לאונסק"ו: "הוקפא מעבר כסף לרשות"

  הפלסטינים: ישראל מימשה את איומה והשעתה את העברת כספי המסים. במקביל, הודיעה ישראל: הקפאנו הסיוע הכספי לאונסק"ו, לאחר שהרשות התקבלה כחברה בארגון

  נכנסים להקפאה: ממשלה ישראל מימשה את איומה והקפיאה את העברת הכספים לפלסטינים ולאונסק"ו. כך טוענים מקורות ברשות, שלטענתם טרם הועברו אליה כספי המיסים שאמורים להגיע בתחילת כל חודש. המדובר בתגובה של ישראל לצירוף הפלסטינים  לארגון התרבות, המדע והחינוך של האו"ם.

   

  ישראל גובה מדי חודש כ-100 מיליון דולר, במסים ומכסים, ומעבירה אותם לרשות. מאז תחילת נובמבר חלפו כבר שלושה ימים ולדברי גורמים פלסטינים ישראל לא העבירה את הכסף, כנהוג מדי חודש.

   

  קבלת פלסטין לאונסק"ו. משלמים את המחיר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  קבלת פלסטין לאונסק"ו. משלמים את המחיר(צילום: EPA)

   

  בתחילת השבוע הבא יציינו המוסלמים את חג הקורבן, השני בחשיבותו עבורם. ברשות הפלסטינית הביעו זעם על כך שישראל מעכבת את הכספים דווקא לפני החג, כאשר הממשל אמור לשלם משכורות לכל עובדיה ופקידיה.

   

  עוד על הפלסטינים והאו"ם:

   

  במקביל, הורה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקפיא את העברת הסיוע הכספי לאונסק"ו, בעקבות החלטת ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם לקבל לשורותיו את הרשות. התקציב, בסף שני מיליון דולר, יופנה בהוראת ראש הממשלה למיזמים דומים באזור.

   

  בקדימה תקפו את ראש הממשלה על החלטתו: "ממשלת ישראל הפסידה בקרב מדיני והיא מענישה את מדינת ישראל על הפסדיה. הגיע הזמן שנתניהו יבין שפעולותיו מענישות את בני עמו יותר משהוא פוגע בכל אחד אחר".

   

  עוד אמרו בקדימה: "נתניהו מבודד את ישראל בכוח בקהילה הבינלאומית, כדי

   לנסות לתרץ את מחדלי ממשלתו ובכך הוא פוגע בעצם יכולתה של ישראל לשפר את מעמדה. מצופה מממשלה לפעול מהראש ולא מהבטן, לשפר את מעמדה הבינלאומי של ישראל במקום לדרדר אותו ולפתור בעיות במקום לייצר אותן. ממשלת נתניהו עושה הכל הפוך. ישראל צריכה את הקהילה הבינלאומית לצידה כדי לטפל באיומים שמסביב והדיבור הכאילו חזק של ממשלת נתניהו רק מחליש את יכולתה לעשות זאת".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. הכסף נשאר בישראל
  צילום: גיל יוחנן
  חוגגים את ההכרה. בישראל לא התלהבו
  צילום: EPA
  מומלצים