שתף קטע נבחר

הרב מוטי אלון תקף: "עמדתי מול כיתת יורים"

הרב המואשם במעשים מגונים בשני נערים ביקש "סליחה ומחילה" אם פגע במישהו - אך דחה בתוקף את הטענות נגדו ותקף את פורום "תקנה" שחשף אותן: "זהו בית-דין שדה, זה אנטי-דמוקרטי, זה אנטי-תורה, זה אנטי-הלכה, זה אנטי-אנושיות"

יום לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים בשני נערים, התייצב הערב (יום ה') הרב מוטי אלון מול המצלמות במסיבת עיתונאים במגדל כדי לשטוח את גרסתו. "מעולם, אבל מעולם, לא עשיתי חלילה שום מעשה ולו במלל, בכוונה מינית כלשהי כלפי אי מי מתלמידיי", הבהיר אלון, "כל ניסיון נואל לטעון כאילו הודיתי אי פעם במעשה כזה הוא שקר גס ומתועב". מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי ב-ynet.

 

פרשת הרב מוטי אלון - כותרות אחרונות:

מקורב ל'תקנה' על הרב אלון: "עז פנים - לגיהנום"

אישום: הרב אלון תקף מינית ונשא "ברכת כהנים"

הרב מוטי אלון: אלחם על האמת, אני חף מפשע

תלמידי הרב אלון: זו אי-הבנה, הוא חיבק את כולם

 

אלון ציין כי בשנתיים האחרונות, מאז שפורסמו החשדות נגדו, שמר על שתיקה. "אני יודע ששתיקתי בלבלה והקשתה על רבים, אך בחרתי בה מתוך אמונה שמול רוע כמעט חסר תקנה ישנה רק תקנה אחת - עוד אהבה ועוד תורה ועוד אהבה ועוד תורה בלי גבול". בעזרת הנשים בבית המדרש ישבו חבריו ובני משפחתו של הרב, ובתו פרצה בבכי במהלך דבריו.  

 

"השנים האחרונות היו קשות", הודה הרב אלון בפתח דבריו. "כל הניסיונות בעולם הם מתנה. מתנה קשה מאוד. תרופה לפעמים מרה. תרופה שבאה לגלות לנו כמה אנחנו גדולים וכמה אנחנו יכולים לתקן ולשוב באמת".

 

הרב המשיך והתנצל בפני המתלוננים אם נגרם להם עוול, אך דחה את האשמות נגדו בתוקף. הוא סיפר מה לטענתו גרם להגשת התלונות ויצא נגד פורום "תקנה", אותו ארגון שחשף את החשדות נגדו: "ג', בחור יקר, שאני זוכר אותו מעט מאוד מפני שלא למד אצלי מעולם, הגיע אליי לפי דבריו מתוך מצוקה נפשית ומשפחתית קשה על מנת לקבל עזרה וחיזוק במצבו האישי. מאז ועד לפיצוץ התקשורתי עברו חמש שנים. ובכן, מה מביא פתאום את ג' בעקבות פיצוץ תקשורתי למשטרה? מה מביא את ג' אחרי חמש שנים למשטרה כדי להתלונן על מעשה מגונה בכוח?.

 

הרב אלון, אחר-הצהריים. "השנים האחרונות היו קשות" (צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות) (צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות)
הרב אלון, אחר-הצהריים. "השנים האחרונות היו קשות"(צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות)
  

"וג' מגיע להתלונן במאי 2010 במכוניתו של חבר הנהלת פורום 'תקנה', אשר יושב איתו במהלך כל החקירה במשך שעות. במהלך החקירה בכל פעם שג' מתבלבל מזכיר איש הפורום לג' שלא ישכח את נושא ה'כוח'. הוא חוזר על כך שהפגישה הייתה בחדר פתוח ושהיא הופרעה מדי פעם בידי עוברים ושבים ושלאחר הפגישה הראשונה הוא פנה לבקש פגישה שנייה. ידידינו הנכבד מהנהלת פורום 'תקנה' דוחק בו ואומר מפורשות – 'תקשיב למשטרה, יש עוד נחקרים רבים'". 

 

"תלונה על אורך חיבוק מלפני 7 שנים"

הוא הוסיף: "ג' יוצא לשירותים ואז שואל כבוד הרב את החוקרים: 'יש לכם באמת עוד נחקרים?'. תשובת החוקרים: 'לא'. עוד בטרם מתחילה חקירתו של ג' מסביר הרב הנכבד לחוקרים ולג' כי בעצם הכל כבר נבדק משפטית". לדברי הרב אלון, "אגב, כשג' מסיים את חקירתו נרגע נציג החוק ופולט, גם זה בתמלול, 'או, הוא עושה לנו את התיק'".

 

מול קהל תומך. "שהחברה תחליט מה לחקור" (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
מול קהל תומך. "שהחברה תחליט מה לחקור"(צילום: עידו בקר)

 

הרב אלון גם סיפר על המתלונן השני י' וציין כי לפני כשבע שנים נאלץ לבשר לו שהמדריך שלו נהרג בתאונה: "חלפו מאז כמעט שבע שנים. לאחר הפיצוץ התקשורתי, מגיע י' וגם הפעם בוודאי תתפלאו בעקבות שכנוע של מנהלת נכבדת מהפורום, שכנוע מתועד, להתלונן על אורך זמן החיבוק מלפני שבע שנים".

 

הרב הסביר גם מדוע סירב לקבל את עסקת הטיעון. "מעולם לא ביקשתי עסקת טיעון", הבהיר, "מרגע ראשון טענתי לחפותי המלאה". לטענתו, בעסקת הטיעון הוצע לו להוריד את י' מכתב האישום וכן להסיר את המילה "כוח": "העיקר תודה שזה היה לשם גירוי

מיני".

 

בהמשך חזר הרב לתקוף את פורום "תקנה". הרב אלון טען כי הם שלחו ליועץ המשפטי לממשלה "מכתבים רצופי שקרים ובדיות בלי שמעולם יכולתי להגיב על כך". הוא הוסיף בזעם: "עברתי חטא פלילי. זהו בית-דין שדה, זוהי כיתת יורים, זה אנטי-דמוקרטי, זה אנטי-תורה, זה אנטי-הלכה, זה אנטי-אנושיות ושהחברה תחליט את מה צריך לחקור – את משך החיבוק לי' או את זה".

 

כתב האישום מייחס לרב אלון שני אישומים בגין עבירות מין שבוצעו בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות, בשנים 2003 ו-2005. באישום הראשון מואשם הרב אלון בביצוע מעשה מגונה בכוח במתלונן, בשתי הזדמנויות נפרדות, ובאישום השני בביצוע מעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות בשלוש הזדמנויות שונות.

 

בפרקליטות אמרו הערב בעקבות דברי הרב כי "אין אמת בטענה כאילו הפרקליטות היא זו שפנתה לבא כוחו של הרב או יזמה מגעים עמו בפרשה זו. יתר הדברים שאמר יתבררו בבית המשפט".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלון. נאשם בביצוע מעשים מגונים
צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות
מומלצים